msn'de kız-erkeğin konuşması doğru mu sizce?

melde

helina_roje
saygılı olduğu sürece bir art niyet olmadığı sürece bir sakıncası olmadığını düşünüyorum.

islamveinsan

Doçent
S.a

Ben iman çercevesinede vicdanıma sordum;
- Sakın dedi, her günah içinde küfre giden bir yol var, Bütün günahlar gözde başlar, günah ı küçük görmek seni helak eder, kadın ile erkek en uzak iki mesafede bulunması gereken varlıklar,dedi
- Ben gittim... Haklısın dedim..
- Giderken ardımdan daha neler söyledi. -Utandım, duymadım...

fetva verecek değilim o kısmını bilmem ama takvaya uymaz diye düşünüyorum

dagcan_33

Paylaşımcı
Valla sınırları herkes biliyor.Herkes kültürlü burda . Ama bir soruda kafama takılmıyo değil hani .İyi iki insan evlenmek amacıyla yan yana degilde böyle bir ortamda sohbet edip tanısa birbirini daha uygun olmaz mı? Yinede kesin emin değilim.

BENCEDE UYGUN DEGİLDİR... OTUR DERSİNE ÇALIŞ KİTAP OKU BE KARESİMM...

bence herksin arkdsları var,tanıdkları onlrla sohbet havasnda konsmnn sakıncsı yktr.tanmdk kisilrle konsmayı uygun bulmyrm

kemalali

Profesör
Efendimiz(s.a.v.)

birde bu vesile ile bir seyi dile getirmek istiyorum,
bazi bayan kardeslerimizin oyle avatarlari varki,Allah(c.c) muafaza hic hos degil,

Allah(c.c) rizasi icin bu kardesler duzeltme yoluna giderlerse,hepimiz icin daha sihatli olur insaAllah

selametle

Allah Razı Olsun Kardeş. Ben de yazmayı düşünüyordum.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Selamun Aleykum...

Kardeşler hepimiz uygun olmadığını düşünüyoruz ama neden hala bazı bayan

kardeşler forumda msn adreslerini yayınlıyorlar?

Hem uygun değil demek hem de bu şekilde davranmak dediğiyle amel

etmemektir gibime geliyor...

İnşallh aynı şeyi düşünüyorsak bu yanlıştan geri dönelim...

H

hod-ray

Guest
Karsılıklı saygı çerçevesinde konuştuklarım var,konuşulmasa daha iyi olur elbet...

H

hod-ray

Guest
Amaç muhabbet ise kız arkdaşlarımız var zaten...Gereksiz olduğu için diyebiliriz...

SeNoL

MUEYABYA
<----------------
Maide 109 - Allah bütün Resulleri toplayacağı o günde: "Size ne cevap verildi." diye soracak. Onlar da: "Bizim bir bilgimiz yok, gizli olanları bilen ancak Sensin Sen!" diyecekler.
---------------->

S.a
O zaman forumda ve diğer internet ortamlarında da erkelerin kızlarla konuşmaması gerekir..Msn de birbirini görmeden sohbet etmişsin yada forumda birbirini görmeden karşılıklı konuşup tartışmışsın fark eder mi?

doğuhan

Profesör
Amaç muhabbet ise kız arkdaşlarımız var zaten...Gereksiz olduğu için diyebiliriz...
Uzatmak istemem ama bir taraf gerekli görmese böyle bir olay zaten zuhur etmez.Yaşandığına göre demekki bu durumdan hayırlı bir şekilde yararlanmak lazım.Niyetler çok önemli demeden de geçemiyeceğim.
Hodray kardeş saygılarımla çiçeklerimi sunarım. Görüşlerinizi de saygıyla karşılıyorum.:wave[1]:

H

hod-ray

Guest
<----------------
Maide 109 - Allah bütün Resulleri toplayacağı o günde: "Size ne cevap verildi." diye soracak. Onlar da: "Bizim bir bilgimiz yok, gizli olanları bilen ancak Sensin Sen!" diyecekler.
---------------->

S.a
O zaman forumda ve diğer internet ortamlarında da erkelerin kızlarla konuşmaması gerekir..Msn de birbirini görmeden sohbet etmişsin yada forumda birbirini görmeden karşılıklı konuşup tartışmışsın fark eder mi?

Aleyküm selam...Msnde iki kişi özel konuşuyor burda ise herkese açık bir ortamda konuşuyor bu yönden fark var elbet...Ama dedim ya benim de var msn de konuştuğum erkek...

SeNoL

MUEYABYA
Aleyküm selam...Msnde iki kişi özel konuşuyor burda ise herkese açık bir ortamda konuşuyor bu yönden fark var elbet...Ama dedim ya benim de var msn de konuştuğum erkek...

<----------------------
Maide - 110 - Allah o günde şöyle buyuracak: "Ey Meryem oğlu İsa, sana ve anana olan nimetimi düşün; hani seni Cebrail ile destekledim, insanlarla hem beşikte hem de yetişkin iken konuşuyordun; sana yazı yazmayı, hikmeti, Tevrat'ı ve İncil'i öğrettim. Hani Benim iznimle çamurdan kuş biçiminde birşey yapıyordun, içine üflüyordun da Benim iznim ile bir kuş oluveriyordu; anadan doğma körü ve abraşlıyı Benim iznimle iyi ediyordun; hani ölüleri Benim iznimle diriltiyordun ve hani İsrailoğullarına açık delillerle geldiğinde, onlardan inkar edenler: "Bu apaçık bir büyüden başka birşey değildir." demişlerdi de, seni onlardan kurtarmıştım. Allah bütün Resulleri toplayacağı o günde: "Size ne cevap verildi." diye soracak. Onlar da: "Bizim bir bilgimiz yok, gizli olanları bilen ancak Sensin Sen!" diyecekler.
----------------------->
S.a haklısınız ama şeytan ve nefis böylede fitneye sebep olabilir..Ben bunun kasdetmek istemiştim ;)

emmargah

Profesör
eğer içte en ufak bi şüphe bırakıyorsa bence bırakmak en iyisi:)