Msnde Daha Hızlı Dosya Göndermek İsterseniz Tıklayın

myafhi

Paylaşımcı
Bazen boyutu yüksek olan dosyalarımızı (resim,video,mp3 vb.) arkadaşlarımızla paylasmak isteriz Ama aktarım hızı biraz yavastır...

Ama bunu hızlandırmak bizim elimizde

Başlat > Calıstır >ping hem siz hemde dosyayı alan kişi yaparsa aktarım hızı eskiye oranla dahada artacaktır (aralıklı zaman dilimlerinde 3-4 defa yapmanızı öneririm)

zilal

Üye
Bazen boyutu yüksek olan dosyalarımızı (resim,video,mp3 vb.) arkadaşlarımızla paylasmak isteriz Ama aktarım hızı biraz yavastır...

Ama bunu hızlandırmak bizim elimizde

Başlat > Calıstır >ping hem siz hemde dosyayı alan kişi yaparsa aktarım hızı eskiye oranla dahada artacaktır (aralıklı zaman dilimlerinde 3-4 defa yapmanızı öneririm)

ben bir fark göremedim yine de tşkler

SeNoL

MUEYABYA

S.a Arkadaşlar özür dileyerek araya girmek istiyorum..Bu şekilde başlat çalıştır`a ping yazdığımız zaman msn de yada herhangi bir programda hızlanma söz konusu değildir...ping.exe dosyası zaten bu şekilde çalışmaz...Aynı komutu başlat/çalıştır/cmd yazip enterlayın ve gelen ms dos penceresinde yazın karşınıza aşağıdaki hibi bir ekran çıkar
pingce8.jpg

Dolayısı ile ilk yaptımız şekilde yani baslat/çalıştır`a ping yaptığımızda da aynı ekran geliyordu fakat ekran heen kapandığı için bunu fark edemiyorduk..
Ping komutunu kullanmak için ping yazdıktan sonra herhangi IP adresi yazmamız gerekir..Ping in amacı bilgisayarlar arasındaki bağlantı da herhangi bir veri kaybı var mı bunu kontrol etmek içindir..Herhangi bir biçimde hızlanmaya vesile olmaz...Ping`in kullanma biçimi ise şöyledir ping (pinglenmek istenen IP adresi) enter bu kadar...
örnek : ping 192.168.1.1
dua ve muhabbetle...esselamualeykum