Molla Ömer'den Yeni Direniş Kuralları

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,523
Tepkime puanı
1,278
Puanları
113
Konum
Muamma...!
23112.jpg


Taliban lideri Molla Ömer, direnişçilerin uyması gereken yeni kuralları açıklayan bir kitapçık hazırladı


http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=67709


Afganistan'dali Taliban hareketinin, direnişçilerin uyması gereken kuralları güncellediği ve 69 sayfalık yeni bir kitapçığın hazırlandığı belirtildi.

Direnişçilerden sivillerin zarar göreceği tüm saldırılardan kaçınmalarını ve sivil ölümlerinin azaltılması için çaba göstermelerini isteyen Taliban lideri Molla Ömer, direnişe katılanların silah ve paralara el koymasını da yasakladı.

Molla Ömer, işgal güçlerine ve işgalcilerle birlikte çalışan Afgan hükümetinin görevlilerine yönelik saldırıların ise meşru olduğunu söyledi.

Uluslararası güçler ya da Afgan hükümeti ile çalışan herkese karşı savaşılması gerektiğini savunan Molla Ömer, "Taliban İslami kurallar ve ahlakı içinde, insanların zihinlerini ve kalplerini kazanmak için çalışmalı" ifadesini kullandı.

AP haber ajansının 69 sayfalık kitapçıkta yer alan kurallarla ilgili haberinde, bir yıl önce yayımlanan benzer bir kurallar kitabında da yer alan, mahkumlara zarar vermeme veya fidye istememe gibi maddelerin yeni kitapçıkta da de yer aldığı belirtildi.

Direnişçilerin özel muafiyet verilmedikçe sakallı olmaları ve sigara kullanmamaları da kitapçıktaki kurallar arasında yer aldı.

Kaynak : Tevhid Haber
 
Üst