Modernizm'in Etkileri - Ebubekir Sifil

B

bamda

Guest
Bu ebu bekir sıfır hocadan ben hiç bir şey öğrenedemedim.siyahmı beyazmı net değil.her tarafa sinyal gönderiyor.
ona göre ibni teymiyyede iyiymiş ,ibni arabide.:) .küfre küfür dememek lazımmış.zulme zulum dememek lazımmış.
Allaha havale edelimmiş...Zaten onun dediğinin yapıyor islam dünyası yüzyıllardır.

İlim Talebesi

Yasaklı
Bu ebu bekir sıfır hocadan ben hiç bir şey öğrenedemedim.siyahmı beyazmı net değil.her tarafa sinyal gönderiyor.
ona göre ibni teymiyyede iyiymiş ,ibni arabide.:) .küfre küfür dememek lazımmış.zulme zulum dememek lazımmış.
Allaha havale edelimmiş...Zaten onun dediğinin yapıyor islam dünyası yüzyıllardır.

Sohbetinden bir kesiti , bir kısmı dinlerseniz anlamazsınız.Bende anlamıyorum :)

Bir sohbetinin tamamını dinlerseniz ancak o zaman anlarsınız. :)

İbn Teymiye iyidir demiyor.Sohbetlerinin tamamını dinlemediğiniz için bu yargıya varmışsınız.

İbn Teymiye , eserlerinde bazı yerlerde tecsime götürecek derecede bazı aşırı görüşler sarfetmiştir.Ehli Sünnete muhalif,ters birçok görüşü vardır.Fakat Alimler onu okuyabilir.Halk okuyamaz.

İbn Teymiye ve İbn Arabi -Kafirdir- demek de kimseye bir fayda sağlamaz.Kaldıki Ehli Sünnet'in görüşü , görüşlere küfür demektir.Şahıslara Kafir demek değildir.