Mizah... :)

hirahos

Kıdemli Üye
Bux4aTECEAAyuj0.jpg:large

:blink:

hirahos

Kıdemli Üye
Hızlı ve mübarek...

CB8CupbUgAAsBsc.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
@hirahos , gel inat etme :) adam bas bas bagiriyor ben kafirim diye

Pop Sosyolog Ertuğrul Özkök bir blog sitesine mülakat vermiş.

Öldüğünde, bir Hıristiyan Kilisesi’nde, takım elbiseli kravatlı katılımcılar eşliğinde son yolculuğuna
uğurlanmak istediğini söylemiş.. Anlaşılan o ki kimi yanlış anlamalara kapıyı kapatmak için de, ‘müslüman’
olduğunu kalın kalemle işaretleyerek; “Müslümanlar da kilisede ibadet yapabilirler” diye not düşmüş..

Kaptan

Mecra Yazarı
Yaşlı teyze otobüste yolculuk ederken hemen arkasında oturduğu şöförün omzuna dürterek al oğlum deyip bir avuç badem veriyormuş.Şoför teşekkür edip aldıkça yaşlı teyze 10 dk arayla birer avuç badem vermeye devam etmiş.En sonunda şoför yaşlı teyzeye;
Am
a teyze sağolda hepsini bana veriyorsun sen hiç yemedin, demiş,
Yaşlı teyzede;Ye sen oğlum yee benim dişlerim yok yiyemiyorum deyince,şoförde;
Ozaman neden aldınki teyze demiş,
Yaşlı teyzeden gelen cvp öldürücü;
''Oğlum onların dışında çikolatası var ben onları emiyorum '

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu fotoğraftaki hatayı farkettiniz mi?
son2015126113935.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Yüreğinle Yaşa

Arkadaşları, yeni evli gence, bir çay sohbetinde:

-“Sen evleneli neredeyse bir sene oldu, ama maşallah sizin evden çıt çıkmıyor, siz hiç tartışmaz mısınız?” diye sorarlar.
“Hayır” diye cevaplar yeni evli genç ve ilave eder:
-“Akşam işten geldiğimde, kapı açılınca hanıma şöyle bir bakarım. Eğer hanım, eteğinin ucunu belinde topladıysa bilirim ki hanımın günü iyi geçmemiş ve havası yerinde değil.
Hiç ekmek, yemek sormadan usulca mutfağa süzülür, aceleyle birkaç lokma atıştırır ve ortalıktan toz olurum. Olur ya bazen de benim asabım bozuk olur. O zaman fesin püskülünü her zamankinin aksine soldan sarkıtırım.
O da bunu görür, asabi olduğumu anlar ve hiç sesini çıkarmaz, hemen yemeğimi, çayımı hazır eder. Etrafımda pervane gibi döner. Bu nedenle biz hiç kavga etmeyiz.
Dinleyenlerden biri:
-“Peki birader, kapı açıldı, yenge eteğin ucunu belinde toplamış, sen de fesin püskülünü soldan sarkıtmışsın. İki taraf da asabi, o zaman ne olacak?” diye sormuş.

Ötekiler de “Hah! Şimdi ne olacak?” demiş.
Genç gülümsemiş;
-“Bundan kolay ne var, fesin püskülünü hafif bir fiskeyle soldan sağa atarım” demiş.