MİT Müsteşarı Hakan Fidan istifa etti! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

MİT Müsteşarı Hakan Fidan istifa etti!

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,066
Puanları
83
10 ŞUBAT'A KADAR GÖREVİNDEN AYRILACAK
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Fidan, Başbakanlık makamına sunduğu istifa dilekçesiyle milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olmak için, 10 Şubat tarihinden geçerli olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden ayrıldı. Fidan'ın istifa dilekçesi, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edildi.
Fidan, 25 Mayıs 2010'dan beri MİT Müsteşarı olarak görev yapıyordu.
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) ilan ettiği takvime göre, aday adayı olacak kamu görevlilerinin 10 Şubat 2015'e kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
yeni içişleri bakanımız, dışileri de olabilir.
 

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
7,132
Puanları
113
Y&eni mit müsteşarı kim acaba?
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,066
Puanları
83
Hakan Fidan, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzereMüsteşarlık görevinden istifa etti. Gündeme bomba gibi düşen istifa haberine bir yorum da Gazeteci-Yazar Sevda Türküsev'den geldi.
Türküsev, Hakan Fidan'ın milletvekili aday adayı olacağı haberi üzerine, Twitter hesabından, Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen isimlerin çok konuşulacak eski twitlerini yayınlarak, Hakan Fidan'a cemaatten en az 3 oyun garanti olduğunu belirtti.
Twitlerde, Gülen'e yakınlığıyla bilinen ve bir dönem Polis Akademisi’nde öğretim üyeliği de yapan Önder *****'ın, Fidan için "Bu ülkedeki gelmiş geçmiş en yerli MİT Müsteşarı" ifadesini kullandığı görülürken, paralel yapının medya organları Taraf ve Today's Zaman'da kalem oynatan Emre Uslu ile Mehmet Baransu'nun ise Fidan'ı "en temiz, adam gibi adam" ifadeleriyle övdüğü görüldü. Emre Uslu'nun aynı zamanda Hakan Fidan için "********lerin manüpilasyonları onu küçültemez" dediği göze çarptı.
İşte o twitler:
 
Üst