Mısırlıoğlu'ndan çarpıcı Erbakan tesbitleri...

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
kanuniesasiden349744d034805c8bby.jpg

Ünlü Tarihçi-yazar Kadir Mısırlıoğlu Necmettin Erbakan hakkında çok konuşulacak çarpıcı tesbitlerde bulundu

http://www.dailymotion.com/video/xf4...mbed&start=123

Kadir Mısıroğlu, Tv Netteki programında (yukarıdaki videoda) söyledi:

"Erbakan, ilgiyle herkesi dinler. Fevkalade. Ama icraata (tatbikata) gelince kendi bildiğini okur, kimsenin dediğine bakmaz."

"Erbakan, kendi inancına itibar eden eşkıyayı, kendi inancına itibar etmeyen Evliyadan üstün tutar."

"Erbakan, bazı zaafiyeti yüzünden ekip çalışmasına müsait biri değildir... Karşısındakine at verir, meydan vermez"

"Erbakan'ın bugüne kadar harcadığı adamın haddi hesabı yoktur. O harcananları toplasan Sp bugün en kalabalık Parti olurdu. Erbakan'ın ak dediğine kara desen sana çarpıyı koyar, bittin; hemen seni harcar."

"Parti kurulduğundan beridir çevresindeki keçelenmiş adamlar değişmez. Neden, dereler dağa akıyor dese 'Erbakan Hocam sen isabet buyurdun!' diyecek adamlardır da ondan. Numan'ın kabahati de isabet buyurdun dememesi..."

agbi

Yasaklı
Ak parti

F.Gülen cemeati için söylediklerini burda referans yapanlar NEREDE ?

reis

Kıdemli Üye
Sizi bu adamın soyadının Mısırlıoğlu değil, Mısıroğlu olduğunu öğretene kadar şamarlamak lazım.. :)

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Acaba şimdi hayatını İslam uğrunda hapishanelerde ve sürgünde geçiren bir fikir adamı Kadir Mısıroğlu neden bu tesbitleri yaptı...

Milli görüşçüler Erbakan'ı her eleştireni siyonist ilan ediyorlar...

Acaba bu zatı hangi kategoriye sokacaklar merak ediyorum....

iffet ikbal

Asistan
Acaba şimdi hayatını İslam uğrunda hapishanelerde ve sürgünde geçiren bir fikir adamı Kadir Mısıroğlu neden bu tesbitleri yaptı...

Milli görüşçüler Erbakan'ı her eleştireni siyonist ilan ediyorlar...

Acaba bu zatı hangi kategoriye sokacaklar merak ediyorum....

Erbakanı her eleştireni siyonist ilan ediyor ouşumuz başlı başın bir iftira olmuş.
bu zat ta bizler gibi insan, beşer şaşar. şahsi tesbitllerini okuduğumdan bu yana cevab yazsammı diye düşünmekteyim
( ısıtılmış bir konu, başka bir yerde konu içinde eklemiştiniz gönlünüz razı olmadı, sanırım)
yazsam bir şey değişir mi polemikten başka ne kazancımız olur ki sorularının cevabını bulduğumda yazarım inşaallah.

bakış

Kıdemli Üye
HER İNSANIN YANLIŞI DOĞRUSU VARDIR.MISIROĞLUNUN YANLIŞIDA ERBAKANI BU YÖNDE ELEŞTİRMESİ..
yani mısıroğlu bu konuşmasında adeta erbakan kelimesinin tefsirini yapmış.iyide örnekler nerde.yani eleştirmek için sebep lazım yukarıdaki yazıda neden böyle söylediği yazmıyor.

Diğer konuda ise yani fetullah gülene söylediği "gönlü gavurdan yana"sözü belli bir kalıba oturuyor.Yani ortada yanlış bir söz var ve bu yanlış söz üzerinden fetullah gülene doğru bir yakıştırma yapıyor.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
HER İNSANIN YANLIŞI DOĞRUSU VARDIR.MISIROĞLUNUN YANLIŞIDA ERBAKANI BU YÖNDE ELEŞTİRMESİ..
yani mısıroğlu bu konuşmasında adeta erbakan kelimesinin tefsirini yapmış.iyide örnekler nerde.yani eleştirmek için sebep lazım yukarıdaki yazıda neden böyle söylediği yazmıyor.

Diğer konuda ise yani fetullah gülene söylediği "gönlü gavurdan yana"sözü belli bir kalıba oturuyor.Yani ortada yanlış bir söz var ve bu yanlış söz üzerinden fetullah gülene doğru bir yakıştırma yapıyor.

Kadir Misiroglunun Erbakan hakkinda söyledikleri yanlis diyorsun.

Kadir Misiroglunun Gülen hakkinda söylediklerini dogru diyorsun.

Baska türlü söylemeni beklemezdik zaten.

Abdurrahman Dilipak in Siyasi Liderlerini Ilah yapanlar sözü
aklima geldi.

agbi

Yasaklı

İSMET İNÖNÜ nün siyasette bir taktiği varmış.

İşine geldimi duyarmış

İşine gelmedimi duymamış davranırmış

Sizde MISIROĞLU işinize geldimi düşünen bile olarak kabul edersiniz

İşinize gelmedimi HATA yaptı dersiniz.

bakış

Kıdemli Üye
Arkadaşlar bunda anlaşılmayacak birşey yok.Akparti gözlüğünü çıkarırsanız anlarsınız.Fetullah gülen israil çin otorite demiştir ve sn mısıroğluda fetullah gülene"gönlü gavurdan yana demiştir.
Erbakanı neden eleştirmiştir.85 yaşında başa geçti diye.
Sanki birisi ona erbakan nedir diye bir soru sormuş,oda cevaplamış

K

Kaçak

Guest
Yahu bu adam tarihci değilmi ?
Erbakan , Tarih oldu da bizim mi haberimiz yok ...
Ha hadiseyi , siyasetci Mısıroğlu olarak yorumluyorsa ...
Ordan konuşmak kolay , düş bakalım yollara yap siyasetini görelim yigitligini ...

agbi

Yasaklı
agbi şamarı görünce nasılda başladı MISIROĞLU yazmaya.. :) :) :)

Senden korkulur.

Arkadaşlar bunda anlaşılmayacak birşey yok.Akparti gözlüğünü çıkarırsanız anlarsınız.Fetullah gülen israil çin otorite demiştir ve sn mısıroğluda fetullah gülene"gönlü gavurdan yana demiştir.
Erbakanı neden eleştirmiştir.85 yaşında başa geçti diye.
Sanki birisi ona erbakan nedir diye bir soru sormuş,oda cevaplamış

BAKIŞ

Önce ne okuduğunu anla yaaa

Yalnız yaş konusundamı tenkit etmiş.

ki daha öncede yazdım MISIROĞLU ( Reis doğrumu yazmışım ) için şu düşüncemi aktarmıştım bu kişiler bayağı çok kendilerini Kamuoyuna tanıtsın diye KONUŞURLAR Bir zamanlar BEYA Hoca nın yaptığı gibi şimdi bakın MISIROĞLU hangi kanallara çıkacak belkide Uğur DÜNDAR ın bile porogramına çıkar.

reis

Kıdemli Üye
Mısıroğlu'nun kendini kamuoyuna tanıtmaya ihtiyacı yok ki...
Kaldıki Mısıroğlu buna tenezzül etmez. Mısıroğlu kimseye tenezzül etmez.

Hikem

Kıdemli Üye
Biz Kadir Mısıroğlunu her zaman saygıyla dinleriz.Söylediklerinde haklılık payı olduğu gibi, kendisinin vaakıf olmadığı meselelerde olabilir.Biz Erbakan eleştirisini de zevkle dinledikte, siz Kadir Mısıroğlunun Gülen eleştirisini aynı frekansta dinleyebildinizmi?Bazıları bir yerde Erbakan eleştirisi oldumu, balıklama dalıyor?Mısıroğlundan delil getirenlerin , onun kitablarınıda okumaları gerekmiyormu?Kadir Mısıroğlu üstadımız, son devir Osmanlı tarihi ve cumhuriyet devri konusunda
faydalanılacak, Osmanlı münevveri bir zattır.Eğer Kadir Mısıroğlu sizin için bir değer ise, tüm eleştirilerine dikkat, rikkat etmek gerekmezmi?Siyasi eleştirilerle, dinlerarasıdiyalog eleştirileri aynı kategoride değerlendirilebilirmi?Bence, sizin üstadla bir fikir birliğiniz,''erbakan retoriği''nden öteye geçmez.üstadın kitablarından, fikir dünyasından bihaber olanların ,üstaddan kamil manada yararlanmaları sözkonusu değildir.Kaldıki bu iktibası yapanların böyle bir dertleride yoktur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erbakanı da seviyoruz, kadir mısıroğlunu da seviyoruz. Ne derse desin sevmeye de devam edeceğim. Bazılarının konu başlığı açması da bunu değiştiremez.

İtirazı olan?

:)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Erbakanı da seviyoruz, kadir mısıroğlunu da seviyoruz. Ne derse desin sevmeye de devam edeceğim. Bazılarının konu başlığı açması da bunu değiştiremez.

İtirazı olan?

"Esad cosanida seviyoruz,Necib fazilida seviyoruz,kadir misirliogluyuda seviyoruz,bizi tenkid eden,elestiren her cemaat ve tarikat liderlerini seviyoruz..."
eee seviyorsunuzda ne yapiyorsunuz?
Adamlar camdan atlamayin,yamuk yapmakta israr etmeyin,hatalarinizi görün diyorlar...
Sizde cevab olarak diyorsunuzki
"biz sizi coook seviyoruz,Allah razi olsun" ondan sonra camdan atlamaya,yamuk yapmaya,hatalarda israr etmeye devam ediyorsunuz...
BU NASIL BIR SEVGIYMIS???

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
ben sizleri biliyorum.gercek düsüncelerinizide biliyorum.
"Ya bizdensin yada isbirlikci,suursuz,cahil...cünkü biz hakki temsil ediyoruz...bize destek olmazsan batila hizmet etmis olursun cünkü sadece biz anlariz bu islerden..."
Isterse bunun adi misirlioglu olsun,ister esad csan,ister necib fazil,ister cemaat veya tarikat lideri olsun,ister seyh olsun ne olursa olsun,eger elestiriyorsa isi bitmistir,damgayi yemistir cünkü "O NE DERSE O"!
"o" size göre mücdehid,emirül müminin,islam ümmetinin tek ve tartisilmaz lideri,elestirilemez,o ne yaparsa dogrudur,yanlista yapsa itaat edersiniz cünkü itaat konusundaki ayet ve hadisleri kendi kafaniza göre yorumluyorsunuz.
Milli-Görüs islam davasinin adidir ve suanki tek temsilcisi erbakandir size göre,digerleri bilmez,anlamaz...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

ben erbakanı da seviyoruz kadir mısıroğlunu da seviyoruz diyorum adam gelmiş bana "Isterse bunun adi misirlioglu olsun,ister esad csan,ister necib fazil,ister cemaat veya tarikat lideri olsun,ister seyh olsun ne olursa olsun,eger elestiriyorsa isi bitmistir" diyebiliyor:)

bugün tartışmıycam arkadaşım, boşuna uğraşma.

erbakan hocayı,kadir mısıroğlunu, esat hocayı, cüppeliyi, necip fazılı, sezai karakoçu vs.vs. herkesi herkesi seviyorum.

Var mı itirazın?

Ya hatta seni bile seviyorum bir müslüman kardeşim olarak.

Boşuna zorlama, bugün sevme günümdeyim!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

ben erbakanı da seviyoruz kadir mısıroğlunu da seviyoruz diyorum adam gelmiş bana "Isterse bunun adi misirlioglu olsun,ister esad csan,ister necib fazil,ister cemaat veya tarikat lideri olsun,ister seyh olsun ne olursa olsun,eger elestiriyorsa isi bitmistir" diyebiliyor:)

bugün tartışmıycam arkadaşım, boşuna uğraşma.

erbakan hocayı,kadir mısıroğlunu, esat hocayı, cüppeliyi, necip fazılı, sezai karakoçu vs.vs. herkesi herkesi seviyorum.

Var mı itirazın?

Ya hatta seni bile seviyorum bir müslüman kardeşim olarak.

Boşuna zorlama, bugün sevme günümdeyim!

Bir ilerleme var:)
Bende seni seviyorum...(sevdigim icin elestiriyorum,yanlislarda israr etmeyin diye)