Mısırlıoğlu'ndan çarpıcı Erbakan tesbitleri...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
"kisi sevdigi ile beraberdir"
madem esad cosan,kadir misirlioglu ve necib fazil gibilerini seviyorsunuz oazaman en azindan elestirilerini görmemezlikten gelmeyin vesselam.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ben zaten ilerdeydim:)

Sana göre yanlış bana göre doğru, bırak beni benim doğrularımla:)

siz merak etmeyin görüyoruz, okuyoruz, istifade ediyoruz, ama o büyüklerimizin üzerinden siz çamur atmaya kalkmayın mühim olan budur. Bu insanları siyasetiniz için kullanmaya kalkmayın.

selamlar, sevgiler, muhabbetler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
birlik ve beraberlikten bahsedene bak:)

Saadet camiasına ağzına geleni yazanların, sırf siyasi kin ve nefretle felan şöyle dedi diyerek araya fitne sokmak isteyenlerin bu sözlerden bahsetmeye hakkı yoktur.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
kanuniesasiden349744d034805c8bby.jpg

Ünlü Tarihçi-yazar Kadir Mısırlıoğlu Necmettin Erbakan hakkında çok konuşulacak çarpıcı tesbitlerde bulundu

http://www.dailymotion.com/video/xf4...mbed&start=123

Kadir Mısıroğlu, Tv Netteki programında (yukarıdaki videoda) söyledi:

"Erbakan, ilgiyle herkesi dinler. Fevkalade. Ama icraata (tatbikata) gelince kendi bildiğini okur, kimsenin dediğine bakmaz."

"Erbakan, kendi inancına itibar eden eşkıyayı, kendi inancına itibar etmeyen Evliyadan üstün tutar."

"Erbakan, bazı zaafiyeti yüzünden ekip çalışmasına müsait biri değildir... Karşısındakine at verir, meydan vermez"

"Erbakan'ın bugüne kadar harcadığı adamın haddi hesabı yoktur. O harcananları toplasan Sp bugün en kalabalık Parti olurdu. Erbakan'ın ak dediğine kara desen sana çarpıyı koyar, bittin; hemen seni harcar."

"Parti kurulduğundan beridir çevresindeki keçelenmiş adamlar değişmez. Neden, dereler dağa akıyor dese 'Erbakan Hocam sen isabet buyurdun!' diyecek adamlardır da ondan. Numan'ın kabahati de isabet buyurdun dememesi..."

Ağzından bal akıyor mübareğin...
Eeee...Koskoca Osmanlı Münevveri bu...

Dincsoy

Asistan
Ak parti

F.Gülen cemeati için söylediklerini burda referans yapanlar NEREDE ?

sayin agbi Fetulah hakkinda konusmasina karsi cikanlar nerede

eger bunun konusmasini kabul etmemiz gerekirse fetulah hakkinda konusmalarida dogru kabul etmemiz gerekmez mi?

bu saat erbakaqn Hoca nin Grup salimasi ilke bagdasmadigi icin diyor demezlermi o zaman neden mertce ayrilmadinda Partiyi kariostirmaya kalkistin diye ?

eger kurtulmus hakliysa O malum özellestirmeye imjza atmayarak ayrilan Abdullatif sener de o kadar haklidir

agbi

Yasaklı
sayin agbi Fetulah hakkinda konusmasina karsi cikanlar nerede

eger bunun konusmasini kabul etmemiz gerekirse fetulah hakkinda konusmalarida dogru kabul etmemiz gerekmez mi?

bu saat erbakaqn Hoca nin Grup salimasi ilke bagdasmadigi icin diyor demezlermi o zaman neden mertce ayrilmadinda Partiyi kariostirmaya kalkistin diye ?

eger kurtulmus hakliysa O malum özellestirmeye imjza atmayarak ayrilan Abdullatif sener de o kadar haklidir

İhvan Forum ve diğer forumlardan neden uzaklaşma kararı aldım biliyormusunuz.

Siz ve sizin gibiler yüzünden.

Sebebi de gayet basit sürekli bir münazaradan KAÇTIĞINIZ için.

Gelelim konumuza bir mesajımda çok açık ve vurgulu yazdım MISIROĞLU gibiler bugünkü sosyal ortamda kendilerine yer bulmak için SALDIRIRLAR.

UKUBATI ın mesajı ile bana gönderme yapıyorsunuz bu göndermenizde bana YANLIŞ Ukubat ın yazdığı ana fikir olarak doğru değilsede SİZE DERS vermek için yazmış SİZİN AĞZINIZLA cevap vermiş.

MISIROĞLU F.Gülen için dedikleri ortada siz ve sizin gibilerin mesajlarıda ortada O ZAMAN MISIROĞLU doğru da ERBAKAN için yazıncamı YANLIŞ

UKUBAT ta bu vurguyu yapmış bir stareji ile UKUBAT amacına ulaşmışki SİZ de bu mesajı yazmışsınız LÜTFEN ÇİFTE STANDART yapmayın.

Hayırlı Cumalar.

Dincsoy

Asistan
sürekli bir münazaradan KAÇTIĞINIZ için. Diyorsun hangisinden kacmisim ?

agbi

Yasaklı
sürekli bir münazaradan KAÇTIĞINIZ için. Diyorsun hangisinden kacmisim ?

O zaman size teklif edeyim.

Gerçi herkes bu konuda kaçtı

Bakalım siz ne yapacaksınız.

Kendinize güveniyorsanız ERBAKAN ın ilk siyasi adımından bugüne kadar tüm gelişmeleri.

Kulaktan duyma değil BELGELER le irdelemeye istişareye varmısınız.

Eğer varsanız açın konuyu karşılıklı istişare edelim.

Şimdi çıkıyorum Forum dan.

Açınca açtığınız konuya bakar cevapğ veririm.

saliha kalem

Profesör
O zaman size teklif edeyim.

Gerçi herkes bu konuda kaçtı

Bakalım siz ne yapacaksınız.

Kendinize güveniyorsanız ERBAKAN ın ilk siyasi adımından bugüne kadar tüm gelişmeleri.

Kulaktan duyma değil BELGELER le irdelemeye istişareye varmısınız.

Eğer varsanız açın konuyu karşılıklı istişare edelim.

Şimdi çıkıyorum Forum dan.

Açınca açtığınız konuya bakar cevapğ veririm.

ya anlamıyorum sizi hep aynı şarkıyı söyleyip duruyorsunuz
halbuki size Milli Görüş hizmetlerini belgelerle sunduklarında ''bırakın bu hikayeleri'' diyen kişi değilmisiniz. insanlar size bu konumdaysanız ne anlatabilirler ki?
gerçekten anlamıyorum sizi.
hem sizin gücünüz Erbakanı eleştirmeye yetmez.çünkü bilgi birikiminiz,ilminiz siyasette inanılmaz geride kalmış neyi neyle tartışmayı talep ediyorsunuz insanlardan anlamıyorum.Milli Görüşle Erbakanla bu kadar problemleriniz varsa mübarek liderimiz sağdır ulaşın kendisine randevu talep edin görüşün tek tek sorun bakalım size neler diyecek hiç bunu denedinizmi?
yanlış anlamayın sizin şahsınızla problemim yok ama sizin milli görüşle olan problemlerinize karşılık size anlatılan onca konulara rağmen halen böyle meydan okumalarda olduğunuzu görünce inanın yadırgıyorum.

agbi

Yasaklı
ya anlamıyorum sizi hep aynı şarkıyı söyleyip duruyorsunuz
halbuki size Milli Görüş hizmetlerini belgelerle sunduklarında ''bırakın bu hikayeleri'' diyen kişi değilmisiniz. insanlar size bu konumdaysanız ne anlatabilirler ki?
gerçekten anlamıyorum sizi.
hem sizin gücünüz Erbakanı eleştirmeye yetmez.çünkü bilgi birikiminiz,ilminiz siyasette inanılmaz geride kalmış neyi neyle tartışmayı talep ediyorsunuz insanlardan anlamıyorum.Milli Görüşle Erbakanla bu kadar problemleriniz varsa mübarek liderimiz sağdır ulaşın kendisine randevu talep edin görüşün tek tek sorun bakalım size neler diyecek hiç bunu denedinizmi?
yanlış anlamayın sizin şahsınızla problemim yok ama sizin milli görüşle olan problemlerinize karşılık size anlatılan onca konulara rağmen halen böyle meydan okumalarda olduğunuzu görünce inanın yadırgıyorum.

Şuanki starejiniz sizi bir yere kadar idare eder.

Size onlarca kere sordum benim MİLLİG ÖRÜŞ alehine yazdığım tek HECE yi gösterin gösterememenize rağmen hala Milli Görüşle Erbakanla bu kadar problemleriniz varsa diye cevap veriyorsunuz.

size Milli Görüş hizmetlerini belgelerle sunduklarında ''bırakın bu hikayeleri'' diyen kişi değilmisiniz HANGİ BELGE yi sundunuz BEN KALICI Hizmete saygı duyarım SAMAN ATEŞİ gibi parlayıp sönene değil.

ama sizin milli görüşle olan problemlerinize MİLLİ GÖRÜŞ le hangi poroblemim var GÖSTERİN YAFTALAMAYIN.Aklınızca beni MİLLİ GÖRÜŞ karşıtı göstermek istiyorsunuz o zaman Gösterin bana MİLLİ GÖRÜŞ alehinde düşümcemi ben her Forum da agbi olarak yazarım değişik AVATAR lar kullanmam Bu Forum da ve diğer forumlarda DÜŞÜNCELERİM AYBNI ÇİZGİDEDİR.

hem sizin gücünüz Erbakanı eleştirmeye yetmez.çünkü bilgi birikiminiz,ilminiz siyasette inanılmaz geride kalmış PEKİ sizin diğer liderl tenkit etmee veya eleştiri yapmanız için BİLGİ BİRİKİMİNİZ varmı ? Güzel kaçış Erbakanı eleştirmeye yetmez birde bunu kendinize sorun eleştirdikleriniz hakkında benim gücüm var VE ERBAKAN ı ASLA FİKİRLERİ İLE DEĞİL İMANI İLE DEĞİL YALNIZCA ZAMANLAMA HATASI İLE YANLIŞ ORTAK HÜKÜMET KURMAK la eleştirdim peki siz ne yapıyorsunuz ÇİGİNİZİ AŞARAK KİŞİLERİ İSLAMİ AÇIDAN da ELEŞTİRİYORSUNUZ.

Size göre F.Gülen in ECEVİT le görüşmesi HATA ama KAZAN ın Önder SAV ile görüşmesi DOĞRU veya ERBAKAN ın DEMİREL e HABERAL a ECEVİT e DOSTUM ARKADAŞIM BU VATANA BÜYÜK HİZMETLERİ GEÇMİŞ demesi NORMAL veya da Tuncay ÖZKAN a gazanız mübarek olsun demeside NORMAL.

ÇİFTE SATANDART düşünce

saliha kalem

Profesör
konunuzda milli görüş iktidarını bir futbol takımına Erbakan hocayıda antronöre benzetmeniz alayvari bir yaklaşım olarak göze çarpıyor.bu kadar ciddi bir olayı mizahen ele almaya çalışmanız yadırganacak bir olay.
M.Zahit Kotku r.a siyasette ulema / umera ilişkisi ile Erbakan hocaya yol verdi.M.Zahit Kotkuyu teknik direktör Erbakanıda yardımcı antronör olarak yorumlamanız ayıptır ayıp.

SP si nezaman anlıyacak verilen oylara CHP ve DEMİREL ile Ortak hükümet kurup İHANET ettiklerini.

Bu Milli Görüşçülere hakarettir.Milli Görüşçüler o hükümetlerde asla milletine zulüm etmedi ispatlayamazsınızda eyyy agbii beyy'!!!

Milli Görüşçülere Milli Görüşün partilerinin bu millete ihanet ettiği iddiası ağır bir sözdür.

Bu forum da SP liyim diyenlerin samimi SP li olduğuna inanmıyorum.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=84393&highlight=

Şu konuya bakıp insanları sen şusun sen busun sen öyle değilsin sen böyle değilsin deyip çıkıp toplum içinde insanları kategorize etmeniz doğru bir davranışmı.fakat kendinizle konu içinde tartışanın düşüncelerini yorumlayabilirsiniz fakat böyle durup dururken fitne çıkartması söz konusu olan konularla sürekli muhattap olup forumda ayrımcılıkların başı olmanız doğrumu?

Agbi bey size birisi bu konunuzda ilginç cevap vermiş eklemeden duramayacağım:
Hakikatler77
user-offline.png
Seninde Samimi, Suurlu,Duyarli Müslüman olduguna inanmiyorum Daha cok Kamer Genc gibi Anlamsiz ifadeler ile kendi Cihniyetini savunmaya salistigina inaniyorum

Senin Dogrusu yasindan ve olgunlugundan da süphe etmekteyim

Sasma sapan konular acip fikrini ortaya koydugunu saniyorsun her seferinde Tartisma ortami olusturup sonradan da senin gibi Düsünenler in o olustirmus oldugun Tartisma ortamnda siniri acmalarini saglayip sucluyorsun

Sen akp limisin?,Chp limisin anlasilmiyor ayni kamer genc gibi ortada duruyon

KOTKU Hz erinin hazırladığı ERBAKAN la şimdiki ERBAKAN aynı değil.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=84640&highlight=

Erbakan hocaya bundan daha ağır bir söz olabilirmi yani Erbakan hoca saptı sapkınlığa mı düştüde aynı Erbakan değil diyebiliyorsunuz?

Erbakan hoca sapsaydı yolundan halen sağ olan şeyhimiz Mahmud efendi babamız ve sadık ulema heyeti Erbakan hocamızı desteklermiydi? Erbakan hocamız 1969 yılında ne söylüyorsa yine aynısını söylüyor.dündür bugün bugündür diyenlerden asla olmadı,asla gömlek değişmedi daima milli kaldı bunun aksini iddia etmeniz sizin aleyhinizedir.

Fethullah Gülenin otorite sözünü Erbakan hocanın bir haberindeki teknoloji analiziyle bağlayıp Erbakan da Gülenin otorite sözünü dolaylı yoldan desteklediğini söylemeniz Erbakan hocaya haksız yakıştırmadır.
Milli Görüş hükümetlerinin icraatlarını size sunduklarında ''bırakın bu hikayeleri'' demeniz büyük bir aşağılamadır.

Erbakan hoca 96 yılındaki hükümetinde faizleri indirmedi
demiştiniz.

Size faizi indirdiği belge gösterdiğinde o belgeyi kabullenmemiştiniz.

ukubat sözde
'efendi hz, akp hükümetini destekliyor'
dediğinde
neden o ukubata efendi hz'lerini siyasete alet etmeyin diyemediniz.

''SİYASİ TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ olmaktan ALLAH cc sığınırım''
sözünüz siyasi temelle yetişmiş milli görüşçülere haksızlık olmazmı? Siyaset dinimizin kurumlarından birisidir. Osmanlıda ulema ve umera olarak iki sınıfda millet yönetilmiştir.ulema hocalar alimlerdir, umerada alim kıvamında siyasetle meşgul olanlardır.bu konu uzun gider ama böyle yanlış sözleriniz zaman zaman oluyor.

Bugün AK Parti MİLLİ GÖRÜŞ ü tam olarak mı temsil ediyor HAYIR ama MİLLİ GÖRÜŞ ü temsil edebildiği kadarı ile EN İYİ TEMSİL EDEN bu Parti ve alternatifi yok.
iddia etmenizde o kadar haksızlıktır milli görüşçülere. Tayyip Erdoğan defalarca milli görüş gömleğini çıkardık dediği halde ve icraatlarının milli görüşle alakası olmadığı halde böyle yakıştırmalar kesinlikle milli görüşçüler için olumsuz ve haksız bir yaklaşımdır.

Milli Görüş hakkında en ufak olumsuz yazım yoktur iddianız için kıymetli vaktimden 1saati bu yazıları bulmaya harcadım estağfirullahı bugün bol çekmem gerekicek.

Sizin belkide daha neleriniz çıkacak bilmiyorum daha fazla vaktimi böyle saçma şeylere ayırmak istemiyorum ama şunu gördüm bu forumda sizin için siyasi konularda itibarınız pek kalmamış gibi birşey.üyelerin forumdaki konularınıza yaklaşımları gayet ilginç.dikkatimi çekti birçok üye size uzun süreli cevap vermeyi tercih etmiyor yani haklıyım galiba sizle tartışmamak en doğru seçimmiş.çünkü siz neyi savunduğunuzu dahi inkar edebilecek birisiniz.belgeleri kabullenmeyen birisiniz.

içinizde samimiyetler varsa onu Allah bilir.şahsınıza saygım sonsuz ama siyasi konulardaki bilgisi az olan teşhislerinizi gözünüz kapalı savunmaya çalışmanız ve sürekli ben bilirim havasında olmanız sizinle kimsenin anlaşamamasına yol açmaktadır.

En ufak olumsuz birşey yazmadım bugüne kadar dediğiniz iddianızı bu cevabımla bitirmiş olduğuma inanıyorum.

gününüz hayırlı ve bereketli olsun

Hikem

Kıdemli Üye
Saliha hanım ,Agbi' ye :''ya anlamıyorum sizi hep aynı şarkıyı söyleyip duruyorsunuz
halbuki size Milli Görüş hizmetlerini belgelerle sunduklarında ''bırakın bu hikayeleri'' diyen kişi değilmisiniz. insanlar size bu konumdaysanız ne anlatabilirler ki?'' demiş.Aslında bunu anlamayacak bir husus yok. Agbi de ''Erbakan'' kelimesi bir ''fikri sabite'' olmuş durumda.Ne anlatsanız, fikri sabite bildiğini tekrar eder durur.En iyisi siz, Agbi>'yi olduğu gibi kabul edin.

Bu forumda Agbide renkli simalardan, hernekadar bazı kardeşlerimizi, kırıyorsada!

Ne yapalım insanlar çeşit çeşit yaratılmış!Kadere teslim olan kederden beri olur.