Milli piyango resmileştirilmiş kumardır

DESIFRE

Yasaklı
yasar_nuri_ozturkten_piyango_fetvasi13574037450_h973622.jpg

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, gündemdeki dini tartışmalara çarpıcı yorumlarla katıldı. Öztürk şans oyunlarıyla ilgili çoğu kişinin merak ettiği o soruya cevap verdi.
Kanal Türk ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın hazırladığı Bunu Konuşalım'a konuk olan ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, gündemdeki dini tartışmalara çarpıcı yorumlarla katıldı.

MİLLİ PİYANGO RESMİLEŞTİRİLMİŞ KUMARDIR

Milli Piyango'nun Yılbaşı Özel Çekilişi sonrası yeniden gündemde gelen "şans oyunarı kumar sayılır mı?" sorusuna yanıt veren Yaşar Nuri Öztürk, "Milli piyango resmileştirilmiş bir kumardır." dedi.

Öztürk: "Milli piyango resmileştirilmiş bir kumardır. Başbakan şans oyunlarını yasaklamalı'' dedi.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
yasar_nuri_ozturkten_piyango_fetvasi13574037450_h973622.jpg

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, gündemdeki dini tartışmalara çarpıcı yorumlarla katıldı. Öztürk şans oyunlarıyla ilgili çoğu kişinin merak ettiği o soruya cevap verdi.

Kanal Türk ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın hazırladığı Bunu Konuşalım'a konuk olan ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, gündemdeki dini tartışmalara çarpıcı yorumlarla katıldı.

MİLLİ PİYANGO RESMİLEŞTİRİLMİŞ KUMARDIR

Milli Piyango'nun Yılbaşı Özel Çekilişi sonrası yeniden gündemde gelen "şans oyunarı kumar sayılır mı?" sorusuna yanıt veren Yaşar Nuri Öztürk, "Milli piyango resmileştirilmiş bir kumardır." dedi.

Öztürk: "Milli piyango resmileştirilmiş bir kumardır. Başbakan şans oyunlarını yasaklamalı'' dedi.

Desifre'ye...

Bu aleni resmi kumar, ne zamandan beri resmi bir kumardir...?

Onu da söyle de, paylasiminin sevabini al bari...

Ucu sadece AK Parti'ye dokunuyor diye gecmissin belli, böyle olunca da ecir falan alamayacaksin, ne zamandan beridir bu kumar, onu da söyle de sevap bari al...

DESIFRE

Yasaklı
Desifre'ye...

Bu aleni resmi kumar, ne zamandan beri resmi bir kumardir...?

Onu da söyle de, paylasiminin sevabini al bari...

Ucu sadece AK Parti'ye dokunuyor diye gecmissin belli, böyle olunca da ecir falan alamayacaksin, ne zamandan beridir bu kumar, onu da söyle de sevap bari al...
Al iste Anlayisiniz bukadar ben Kumar isi sadece akp Dönemine ait tir diye Ifade kullandimmi ?

yok asil vahim olani 10 Yillik akp Döneminde Bunun halen var olmasi ve Halen Devlet elyle yapilmasi

ve asil vahim olani Eskidende vardi diyerek 10 Yillik akp Döneminde Bunu yapilmasini Dogal olarak görmesidir

DESIFRE

Yasaklı
Sen asil bana Cevap ver öncedn belli var olmasi 10 Yillik akp Döneminde halen Kumar oynatilmasini Mübah Kilarmi ?????

bakış

Kıdemli Üye
Başbakan ne diyordu.Kaçak elektrik haram.Uygulamaya bakarsak tayyibe göre milli piyango haram değil.
Aslında başbakan için en önemli şey para.Elektrik kaçak olunca devlete zararı oluyor bu yüzden haram ama piyango alınınca devlete karı oluyor.eee piyangoyada helal diyemiyor,tepkilerden dolayı.
mevcut yapıyı devam ettirse belki okadar eleştirmeyiz,birde adam 2004 yılında iddia diye bir kumar getirdi.Hertürlü harama(içki,zina,domuz,kumar)'a yatırım yap,herhangibir açılışta "ya Allah bismillah"de,sonra bütün alkışları topla...

Başbakanı idare edecez başka çare yok.Taki değişene kadar.rabbime şükürler olsun böyle bir adama oy vermedim.İnsani ve islami çerçevede eleştirimide yapıyorum.Valla çok huzurluyum.Bu halimize hased edenlerde bayağı çok..

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Başbakan ne diyordu.Kaçak elektrik haram.Uygulamaya bakarsak tayyibe göre milli piyango haram değil.
Aslında başbakan için en önemli şey para.Elektrik kaçak olunca devlete zararı oluyor bu yüzden haram ama piyango alınınca devlete karı oluyor.eee piyangoyada helal diyemiyor,tepkilerden dolayı.
mevcut yapıyı devam ettirse belki okadar eleştirmeyiz,birde adam 2004 yılında iddia diye bir kumar getirdi.Hertürlü harama(içki,zina,domuz,kumar)'a yatırım yap,herhangibir açılışta "ya Allah bismillah"de,sonra bütün alkışları topla...

Başbakanı idare edecez başka çare yok.Taki değişene kadar.rabbime şükürler olsun böyle bir adama oy vermedim.İnsani ve islami çerçevede eleştirimide yapıyorum.Valla çok huzurluyum.Bu halimize hased edenlerde bayağı çok..

Basbakan erbakana oy verdin erbakan da kumar oynattirmadimi ?

ak partiye batil diyorsunuz birde seriati getirmesini istiyorsunuz

bakış

Kıdemli Üye
Üff cevaba bak.Erbakan kumar oynattımı.Dehşet bir soru.
Cevap:ERbakanın hayır anlamında yaptıkları şer anlamında yaptıklarından çoktur.Bir tarafta 11 aylık hükümet diğer tarafta 11 senelik hükümet.Biri tek başına diğeri koalisyon.tek başına olduğunuz halde anayasayı halen değiştiremediniz.Koalisyon hükümetinden nasıl bir anayasa yada kanun değişikliği bekliyorsun maksuuuuttt.

Biz sizin "yavaş yavaş türkiye düzelecek" lafınıza kızmıyoruz.Keşke düzelsede yavaşada razıyız.Kızdığımız nokta türkiye yavaş yavaş uçuruma gidiyor.11 yıldır tekbaşına iktidar göre göre,koalisyonları unuttunuz.Erbakan müsteşarını bile 9 ay sonra değiştirebildi.9 ay mesutun müsteşarıyla çalıştı.Böyle yokluklarla,imkansızlıklarla ve ortağının kaprisleriyle uğraşa uğraşa başbakanlık yaptı maksuuut.

agbi

Yasaklı
Sen asil bana Cevap ver öncedn belli var olmasi 10 Yillik akp Döneminde halen Kumar oynatilmasini Mübah Kilarmi ?????

@DESIFRE ve @bakış

MİLLİ PİYANGO muş Sayısallarmış & At yarışlarımış vb HEPSİ İSLA açısından HARAM Bunun tersini KİMSE SÖYLEYEMEZ.

YALNIZ

LÜTFEN Bana söyleyin

ERBAKAN ın hangi Hükümet porogramında bunların kaldırılması için tasarlanmış bir kanun teklifi veya Plan vardı ? Yanlış hatırlamıyorsam değil ASLA OLMADI yalnızca lafta kaldı.

HARAM veya HELAL leri BİR PARTİ yi tenkit etmek için kullanıyorsunuz yaaa PES DOĞRUSU.

CENGİZHAN

Yasaklı
Arkadaşlar bir nokta belirtilmemiş başlıktaki yazıda...

Yaşar Nuri Hoca Milli piyangodan başka....

SAYISAL LOTO,ŞANS TOPU,ON NUMARA gibi bütün oyunlar da HARAMDIR dedi...

DESIFRE

Yasaklı
Yaşar nuriden DOĞRU bir söz çıkmış, epeydir pek DOĞRU söz çıkmıyordu:)

Kendisine teşekkür ederiz.

asil ilginc olani beklenmedik yerden gelmis

Biz hep diyoruz da

Onun söylemesi gerekeni Diyalogculardan beklerdim

Ama Nerdeeee onlara Göre akp yapiyorsa Mübah tir

reis

Kıdemli Üye
Stockholm Sendromuna tutulmuş mazoşistlerimiz mal bulmuş mağribi gibi bu defa da Yaşar Nuri'nin paçasına yapıştı.
Yaşar Nuri'nin derdi de sizin derdinizle aynı yav.
Yaşar Nuri'nin Milli Piyango'nun kumar olup olmamasıyla bir derdi yok.
Sizin de yok.
O da tıpkı sizin gibi Ak Parti'ye saldırıyor kendince.

agbi

Yasaklı
Üff cevaba bak.Erbakan kumar oynattımı.Dehşet bir soru.
Cevap:ERbakanın hayır anlamında yaptıkları şer anlamında yaptıklarından çoktur.Bir tarafta 11 aylık hükümet diğer tarafta 11 senelik hükümet.Biri tek başına diğeri koalisyon.tek başına olduğunuz halde anayasayı halen değiştiremediniz.Koalisyon hükümetinden nasıl bir anayasa yada kanun değişikliği bekliyorsun maksuuuuttt.

Biz sizin "yavaş yavaş türkiye düzelecek" lafınıza kızmıyoruz.Keşke düzelsede yavaşada razıyız.Kızdığımız nokta türkiye yavaş yavaş uçuruma gidiyor.11 yıldır tekbaşına iktidar göre göre,koalisyonları unuttunuz.Erbakan müsteşarını bile 9 ay sonra değiştirebildi.9 ay mesutun müsteşarıyla çalıştı.Böyle yokluklarla,imkansızlıklarla ve ortağının kaprisleriyle uğraşa uğraşa başbakanlık yaptı maksuuut.

@DESIFRE ve @bakış

MİLLİ PİYANGO muş Sayısallarmış & At yarışlarımış vb HEPSİ İSLA açısından HARAM Bunun tersini KİMSE SÖYLEYEMEZ.

YALNIZ

LÜTFEN Bana söyleyin

ERBAKAN ın hangi Hükümet porogramında bunların kaldırılması için tasarlanmış bir kanun teklifi veya Plan vardı ? Yanlış hatırlamıyorsam değil ASLA OLMADI yalnızca lafta kaldı.

HARAM veya HELAL leri BİR PARTİ yi tenkit etmek için kullanıyorsunuz yaaa PES DOĞRUSU.

@DESIFRE

@bakış

Ne dersiniz ? Cevabınız yokmu ?

DESIFRE

Yasaklı
Sizde Parti elestirilmesin diye HARAM lara Göz Yumuyorsunuz yeterki

Parti Elestirilmesin

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Al iste Anlayisiniz bukadar ben Kumar isi sadece akp Dönemine ait tir diye Ifade kullandimmi ?

yok asil vahim olani 10 Yillik akp Döneminde Bunun halen var olmasi ve Halen Devlet elyle yapilmasi

ve asil vahim olani Eskidende vardi diyerek 10 Yillik akp Döneminde Bunu yapilmasini Dogal olarak görmesidir

Aynen dediğim çıkıyor.

AK Parti'ye düşmanlığın, müşrik ve kafir hamasetini geçmiş durumda! Benim gördüğüm budur. Ben öyle görüyorum, sen de bana saygını olacaksın!

Anladım, bu resmi kumarın AK Parti'yle bir ilişkisi yokmuş.

AK Parti Dönemi'nde neden devam ediyor diyorsun, yasaklamıyorlar, ben ne yapayım, yarın Kıyamet'te Allah onları sorgular...

Ya da Fatih ERBAKAN iktidara gelirse, o yasaklar, ben de sevinirim, sen de sevinirsin...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Sizde Parti elestirilmesin diye HARAM lara Göz Yumuyorsunuz yeterki

Parti Elestirilmesin

Bu cümleler senin kuruntun. Muhataplarına iftira atma! Ak Parti düşmanlığında kafirler de, müşrikler de senden geri kalır! Bunu sen de biliyorsun!

Ak Parti haramlara göz yumuyorsa, bunu kimse meşru görmez!

Haram, Allah'ın yasakladığı bir şeydir! Allah'ın yasakladıklarına göz yumanları yarın Allah sorgulayacaktır. Onların cevabına göre ya "avf" ya da "ceza" gündeme gelecektir!

Başkası var mı bunun?

Bîdâr

Aktifleşmemiş
,birde adam 2004 yılında iddia diye bir kumar getirdi.Hertürlü harama(içki,zina,domuz,kumar)'a yatırım yap,herhangibir açılışta "ya Allah bismillah"de,sonra bütün alkışları topla...

Yalanın daniskası.
2004 ten önce iddia yok muydu.
Yoksa vardı da internetten mi oynanıyordu?
Bi araştırın sonra gelin yazın!

agbi

Yasaklı
@bakış

@DESIFRE

ERBAKAN ın seçim hazırlıklarında & Hükümette iken veya MECLİS te iken.

MİLLİ PİYANGO & SPOR TOTO nun ( ozamanlar Sayısal loto İddia vb yoktu ) kaldırılması için bir teklifi varmı ?

GENELEVLERİ & PAVYONLARI vb lerini kaldırılması için bir teklifi varmı ?

DEVLETİN Rakı alkol fabrikalarını Özel Şarap fabrikalarını kaldırılması için bir teklifi varmı ?

YOK

ŞİMDİ DİYECEKLER KAÇ AY İKTİDAR da kaldı SEÇİM BEYANNAMELERİNDE VARMI İKTİDAR a gelirsek bunları yapıcaz diye YOK hadi milletvekili iken böyle bir kanun için önerge verdilermi HAYIR.

Beee o zaman ne konuşursunuz ahkâm kesersiniz.