Milli Gazete'nin Fahri Güven'i kadınmış! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Milli Gazete'nin Fahri Güven'i kadınmış!

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Milli Gazete'nin Fahri Güven'i kadınmış!
İlgiyle takip edip,beğenerek okuduğunuz yazar aslında o olmayabiliyor. Türk basınında müsterar isimli yazar örnkeleri bir hayli fazla. Peki erkek diye okuduğunuz yazar kadınsa? Milli Gazete yazarı kendini deşifre etti.

Milli Gazete'nin önemli yazarlarından Mine Alpay Gün, gazetede Fahri Güven adıyla çıkan yazıları da kendisinin kaleme aldığını açıkladı.

Türk basınından müstear yazarları örnek veren Gün, acaba farklı isimle yazabilir miyim, noktasından hareket ederek müstear isimle yazmaya karar verdiğini aktardı. Mine Alpay Gün, 2004'den beri Fahri Gün adıyla kaleme aldığı yazıların kendisini çok zorladığını fakat eşi, kızları ve oğullarının verdiği destekle yazmaya devam ettiğini kaydetti.

Köşesinde fotoğrafını kullanmamasıyla da dikkat çeken Milli Gazete yazarı Gün, "Evet, "Fahri Güven" başlığı altındaki o yazıları ben yazdım. Ve artık bu ifşadan sonra "Fahri Güven" mahlasıyla yazdığım yazılara son noktayı koyuyorum." dedi ve çalışmalarının yarım kalmasından dolayı artık müstear yazmayacağını belirtti. Mine Alpay Gün, deneme deneme, inceleme ve hikaye projelerine ağırlık vereceğini ifade etti.

Okularından dua isteyen Gün, "Artık bundan böyle "Mine Alpay Gün" olarak yazılarıma bu köşede devam edeceğim. Yazma siperlerinde Rabbimiz izin verdiği ölçüde yürümeyi sürdüreceğim. Okuyucularımın engin müsamahasına sığınıyorum. Onlardan beklediğim, dua etmeleridir. Ben şimdiden bütün okuyucularım için dua ediyorum. Çünkü dua, bizim en büyük gücümüz, en büyük sığınağımız ve dayanağımızdır..." diyerek yazısını noktaladı.

Haber vaktim

|SEÇKiN|

Profesör
İhvan Üyesi
bu bir fantezi midir nedir, hangi saikle başka bir kimliğe bürünülür aklım ermez bi türlü...
ne ki, türk edebiyatında bunun örnekleri çok gerçekten. ve halen de bir çok yazarın çift isimle farklı kimliklermiş gibi yazdıklarını biliyoruz.
demek ki mine hanımı bu durum zorlamış olmalı... bi nevi insanları kandırmak gibi!

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Milli gazete gibi bir gazetede bunlarin olmasi

gercekten cok ilginc.

Milli gazetede yazarlar gittikce azaliyor.

Acaba yazarlari cok göstermek icinmi?

ıtri

Üye
İhvan Üyesi
Neden hayret ediyorsunuz anlamadım.
Kadın yazar namusuna aykırı bir şey yapmamış.
Şu internet aleminde herkez olduğundan farklı.
Bu farklılık içerisinde farklılıklara hayret ediyorsunuz ki HAYRET

tûba-i hilkat

Üye
İhvan Üyesi
ben müstearı olmasına takılmadım açıkçası bu camiada normal kapasitesi olduktan sonra..
bunu bi erkek adı altında kaleme alması değişik geldi, saçma geldi..

cicek demeti

Sükut
İhvan Üyesi
sahsen ben o yazarin yerinde olsam mutlak erkek kimligi altinda belli ederdim unutarak bayan oldugumu :p bir belli etmem iki etmem ama fitrati icabi insan belli edebiliyor yazilari yazis tarzindan ,cumlelerden :)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
sahsen ben o yazarin yerinde olsam mutlak erkek kimligi altinda belli ederdim unutarak bayan oldugumu :p bir belli etmem iki etmem ama fitrati icabi insan belli edebiliyor yazilari yazis tarzindan ,cumlelerden :)
Demekki cok dikkat etmis.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Neden hayret ediyorsunuz anlamadım.
Kadın yazar namusuna aykırı bir şey yapmamış.
Şu internet aleminde herkez olduğundan farklı.
Bu farklılık içerisinde farklılıklara hayret ediyorsunuz ki HAYRET
Milli gazetede yazanlar bizim gibi yazmiyorlar.

Internette yazanlar farkli, Milli Gazetede yazanlar farkli.

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bir çok gazetede, bir çok yazar müstear isimle yazmıştır, yazmaktadır ve yazacaktır, acaip bir şey yok bunda.