Milli Eğitim Bakanımızın 24 Kasım Mesajı

kebîkec

İhvan Forum Üye
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında 'İyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Karanfiller kaktüslere tepeden bakmaz. Toprak dikeni var diye ona hoyrat davranmaz. Hepsi aynı toprağın çiçeğidir. Bulutlar yağmura kızmaz, yıldızlar aya özenmez, rüzgar güneşe alınmaz; hepsi aynı göktedir, aynı düzen üzeredir. Ağaçlar tepe yapraklarını daha çok sevmez, en alt dalın kaderiyle en üst dalın kaderi aynı kökten beslenir. Akrep ve yelkovan birbirine yetişmek için değil, kendi seyrini tamamlamak için döner saat üzerinde. Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında 'İyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyor; ülkemin eğitim ağacının dalında onlar gibi bir yaprak olmaktan duyduğum gururu bir kez daha tekrar ediyorum. Ben de iyi ki öğretmenim" ifadelerini kullandı.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Umut yüklü bir kişilik. Allah muvaffak kılsın. Diyorum ve 3600 ek gösterge müjdesi, atama bekleyenlere atama müjdesi de bekliyordum açıkçası ama gece 12 ye kadar 24 Kasım devam ediyor...

cemaliii

Kıdemli Üye
Umut yüklü bir kişilik. Allah muvaffak kılsın. Diyorum ve 3600 ek gösterge müjdesi, atama bekleyenlere atama müjdesi de bekliyordum açıkçası ama gece 12 ye kadar 24 Kasım devam ediyor...

Bende bekliyordum hocam. Galiba memur sitelerinin yalan havadislerine kandık.

alanyali07

Kıdemli Üye
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında 'İyi ki öğretmenim' diyen koca yürekli öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.

bahsettiği kırmayan kızmayan öğretmenleri tebrik etmiş.. muallim niye üstüne alındınki :D

muallim1.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
hadi bugün öğretmenler günü her ne kadar dövsen bayıltsan da velileri senin de günün :D
fazla üstüne gelmiyim :D

Teşekkür ederim.

Bende anı çok. Bir gün de biri geldi çocuğun kimlik fotokopisini masanın üstüne koydu. Ya bunu kayd edersin ya seni vururum dedi. Ayağa kalktım yanına geçtim.... (arkası yarın, ekran görüntüsü almaya hazır ol. )