Milli birlik

Alper...

MarmaranınKralı
Katılım
10 Eki 2006
Mesajlar
9,574
Tepkime puanı
452
Puanları
0
Konum
İsLamBol
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
20j6900.jpg

MİLLİ BİRLİK

Bismillah.Elhamdülillah.Bizleri bu günlere kavuşturan Allah’u Teala Hazretlerine binlerce hamd-u senalar olsun. Vatan; uğrunda binlerce şehit verdiğimiz bir toprak parçası olduğu gibi aynı zamanda da geleceğimizdir.Vatan bizim geçmişimizdir.Vatan bizim evimizdir.

Evimize hırsız girmesin diye akla hayale gelmedik şekilde önlemler alırız.Asıl evimiz olan vatanı savunmak için de böyle önlemler almalıyız ki ;hırsızlar giremesin evimize , yani düşmanlar vatan topraklarına ayak basamasınlar.

Bu vatanı seven ,bu vatanın kıyamete kadar ayakta kalmasını isteyen.Hangi ırktan hangi soydan olursa olsun. Türkiye Cumhuriyet’inde yaşamayı seçen elbette bu vatanın evladıdır.Hangi ırktan olursa olsun,bu vatanının bir inci olmasını isteyenler ve bu uğurda çalışanlar bu vatanın evladıdır.Hizmetlerden biri ise ,Atalarının açtığı yolda, sapmadan sapıtmadan doğru düzgün gidebilmektir.

Kuran da bir ayette “Ataları yanlış yoldaysalar” buyuruyor Allah.Evet atalarınız yanlış yolda ise ,bu gelecek kuşağında aynı yanlışı yapması için bir bahane olmamalı. Gözlerinin önündeki sisli tabakayı sıyırıp her şeye objektif olarak bakmalı.Bunun için ysni objektif olmak için bir çaba sarf etmeli.Geçmişte atalarımız birbirleriyle kavga edip, savaşlar yaptıysa,bu gelecek kuşaklarında aynı yanlışı ilelebet sürdürmeleri anlamına gelmez.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşamayı kabul edenler bu vatana hainlik edemez .Bu vatana hainlik etmeyenlerin hepsi kardeştir. Düşman dışarıda deyip içerideki hainleri görmemezlikten gelmek de bizler için “bir şeylerin yolunda gitmediğinin” alametidir.Birileri gözlerimizi boyuyor demektir.Hem dışta hem de içte çok düşman bulunmakta.Elmanın içini oyan kurt misali oymaya çalışıyorlar.Ama hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar.Biz, geçmişine sahip çıkan , atalarının emanetlerini zayi etmeyen nesiller olarak, kurtuluş savaşını ve onca milli mücadeleyi unutmayıp, unutmak isteyenlere unutturmayacağız.

Bu 29 ekim bizlerin milli bayramıdır.Dini bayramlarla, milli bayramları karıştırmamak lazım.Atalarımızın kazandığı bu mücadeleleri unutmamak için, hatırlamak gerek,hatırlamak için ise sürekli anmak gerekli.Aksi taktirde geçmişini unutan bir millet geleceğine sahip çıkamaz.Şehidine sahip çıkmayan bir millet ,kendi halkına sahip çıkmayan bir millet, geleceğine de sahip çıkamaz.Diğer kültürlerin işgali altında benliğinden uzaklaşır ve asimile olur.Buna izin vermemek adına ,Halkı bir arada tutmak gerek.Kimseyi ırkından,renginden dolayı ayırımcılığa tabi tutmamak,kütüphane de kitapları tashih ve tasnif ediyormuş gibi kategorilere ayırmamak gerek. Ayrımcılık bu vatanı bölmek isteyen hainlerin ekmeğine yağ sürmektir.Birlik beraberliğimizi koruyalım.Birlik ve beraberlik içinde beraberce hareket edelim.29 Ekim 2007
18 Şevval 1428
Pazartesi
Alper...
 
Üst