Millet, TIR’ların içinde ne olduğunu öğrenince onları tükürüğe boğacak

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
En büyük hatalar genelde telaş ve kaçış esnasında yapılır. Böyle durumlarda kaş yaparken göz çıkarılır. Yandaş medya ve Saray savcılarının Saray’la ilişkisi de tam olarak bu. Yaptıkları her haber ve soruşturma ile korumak istedikleri kimselerin başına yeni çoraplar örüyorlar.
İDDİALAR:
1- Savcı İrfan Fidan’ın fezlekesine göre Fethullah Gülen 25 Eylül 2013 tarihinde yaptığı “Din Adına Cinayetler” adlı sohbetinde Müslümanlıkta terörün olmadığını anlatıyor. Bu sohbet, fezlekede talimat olarak yer almış.
2- Amerikalı bir gazeteci olan David Ignatius, Washington Post’ta çıkan bir yazısı ile askerlere talimat vermiş ve onlar da harekete geçerek TIR’ları durdurmuş.
3- Önceki gün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Jandarma personeline yönelik gözaltı operasyonu yapıldı. Adana ve Hatay’da durdurulan TIR’lar ile ilgili yargılaması devam eden 34 kişi için gözaltı kararı alındı. Gözaltıların Selam-Tevhid terör örgütü dosyası kapsamında olduğu öğrenildi.
ÇELİŞKİLER
1- Hocaefendi o sohbette Müslümanların terörist olamayacaklarını, İslam’ın hiçbir terör eylemine izin vermediğini anlatıyor. Bu cümleden ancak İslam’ı terör eylemleri için alet etmek isteyen örgütler rahatsız olur. Bu argümanla TIR’ların durdurulduğunu iddia etmek terör örgütü IŞİD’e silah yollamanın delili bile sayılabilir.
2- David Ignatius’un 16 Ekim 2013 tarihinde yazdığı yazının hiçbir yerinde askerlere talimat olabilecek bir cümle yok. Sanki TIR’ları durduran askerler ABD’den emir almış ve sabah Washington Post okuyup harekete geçmişler gibi. Bu iddia doğrudan TSK’ya saygısızlık ve hakaret.
3- Hangi insani yardımı MİT sevk ediyor ki? İnsani yardımlar törenlerle üzerlerine flamalar, dev reklamlar asılarak gönderilmiyor mu? İnsani yardımlar ne zamandan beri istihbarat gözetiminde ve gizlice yapılıyor?
4- TIR’larda insani yardım olsaydı aranmasın diye ortalığı yıkmaya gerek kalır mıydı? Savcı, bakar battaniye, çocuk bezi... Ve bırakırdı. Polis, ihbar ya da istihbari çalışmalar üzerine her yıl yüzlerce TIR’ı durdurur, arar ve bırakır. Demek ki TIR’larda görülmesinden korkulan malzemeler var!
5- İnsani yardım komikliğini bir kenara bırakmak lazım. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan “Birinci TIR’da birinci sandığı açmışlar 25-30 adet füze ve roket. 15 sandıkta yaklaşık 300’e yakın 450’ye yakın bomba atar mühimmat. İkinci sandıkta 20-25 adet füze roket” demişti. Ki medyada yer alan resmi tutanaklar da bu açıklamaları doğruluyor.
6- Dönemin Adana Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı, o günü şöyle anlatmıştı: “Her iki TIR’da yaptığım incelemede, 4 ayrı demir sandık içerisinde çok miktarda top, uçaksavar gibi savaş silahlarına ait mühimmat olduğunu gördüm. Dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un kendisine Başbakan Erdoğan’ın “Bu araçlar MİT’e ait, biz görevlendirdik. Bu konuda yasa çıkaracağız. Hiçbir işlem yapılmadan araçlar bırakılsın.” mesajını ilettiğini söyledi. Coş, daha sonra 300-400 Çevik Kuvvet polisi ile olay mahalline gidip, savcıyı tehdit ediyor “Araçların bırakılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım, ölümüne her şeyi yapabilirim.” diyor. Bunlar o tarihte yalanlanmadı.
7- MİT’in yasal olarak silah ve patlayıcı taşıma, nakletme, ihraç etme gibi görevleri yok. Ayrıca böyle bir görev verilemeyeceği yasa ile hüküm altına alınmış. Bu itibarla MİT’in silah vb. nakletmesi yasal olmadığı gibi MİT’e böyle bir görev verilmesi de yasa dışı ve açıkça suç. MİT’e yasal olmayan bu emri kim verdi?
8- Erdoğan TIR’lardaki malzemelerin Suriye’deki Türkmenlere gittiğini söyledi. Bu olaydan hemen sonra Suriye’deki Türkmen liderler kendilerine yardım malzemesi gelmediği gibi silah olarak mantar tabancası bile gelmediğini kamuoyuna duyurdu.
9- Peki silahlar kime gidiyordu? Jandarma Komutanlığı’na ait olduğu ileri sürülen fezlekede “TIR’ların El Kaide’ye gittiği” ve El Kaide’ye roket başlığı ve bomba taşındığı, talimatın ise bizzat Recep Tayyip Erdoğan’dan geldiği iddia edildi. Bu iddianın duyulmasının hemen ardından MİT’e ait araçların durdurulması ve aranması ile ilgili davaya yayın yasağı geldi.
10- Jandarmanın kolluk gücü olarak savcı emriyle hareket ediyor olmasına ve sorumluluğun savcıda olmasına rağmen askeri savcılık TIR’ların durdurulması olayında Jandarmanın kusuru olup olmadığını ortaya çıkarmak için soruşturma yapıyor. Ama Adana Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili hiçbir belge paylaşmıyor. Ve askeri savcılık ‘talep edilen bilgi ve belgelerin gönderilmediği, yeterli şüphe bulunup bulunmadığına dair değerlendirme yapılabilecek mahiyette delil toplanmasının da mümkün olmadığı’ gerekçesiyle soruşturmayı bitiriyor.
11- TIR’larla Selam Tevhid arasındaki bağlantının mantıki temeli yok. Bu tuhaf bağı 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik kararı vererek dosyayı kapatan savcılardan İrfan Fidan kuruyor. Fidan, 22 Temmuz 2014’te Selam Tevhid Kudüs Ordusu terör örgütüne yönelik soruşturmada görev alan polisleri gözaltına aldırmıştı. Şimdi aynı savcı bu defa askerlere yöneliyor. Görev alanını çiğneyip yasal olmamasına rağmen İstanbul Başsavcılığı adına Adana’da operasyona girişiyor ve 34 muvazzaf asker hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıyor.
12- Operasyonun 3 sebebi olabilir:
a) İranlı bazı politikacı ve milletvekilleri açıklamalar yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran’dan özür dilemesini ve İran ziyaretinin iptal etmesini talep etmişlerdi. Erdoğan şimdi İran’a gidiyor. Bu operasyonla ‘sizin ajanlara operasyon yapan polisleri tutuklatmıştım. Şimdi de aynı davadan askerleri tutuklattım’ deme şirinliği olabilir.
b) TSK’ya gözdağı şeklinde açıklanabilir. Güç sahipleri ‘Artık güç bende haberiniz olsun. Canım isterse en saçma bağlantılar kurup canımın istediğini bana bağlı özel mahkemelerim ve savcılarımla içeri attırırım’ mesajını vermek istiyor olabilir.
c) Gündem değiştirerek, savcı kurtarma fiyaskosunu, 76 ilde sebebi hala bulunamayan elektrik kesintisi skandalını ve milletvekili liste savaşlarını perdelemek.
SONUÇ
Eğer Türkiye; El Kaide, El Nusra, IŞİD gibi örgütlere silah gönderdi ise ABD, Almanya gibi Türkiye’yi dinlediğini saklamayan ülkelerin bunu bilmeme ihtimali yok. Kimseden öğrenmeye ihtiyaçları yok. Dönemin Adana Savcısı Aziz Takçı “Biz TIR’lara operasyon yaparak Türkiye’de suç işleyen ve yarın bizi uluslararası arenada karşımıza çıkabilecek muhtemel davaların önüne geçtik.” demişti.
Tabii TIR’ları yakalayan savcı ve askerlere savaş açmasalardı, bu imkan söz konusu olabilirdi. Ama artık Türkiye’de paralel bir hukuk sistemine geçildi. Hukuk ve yasalar değil, telefon talimatları geçerli.
http://www.zaman.com.tr/yorum_12-maddede-mit-tirlari-ve-askere-gozalti_2287532.html

yah_ya

Üye
MİT tırlarına BASKIN vatana ihanettir .MİT bu ülkenin namusudur kimin ne haddine bu namusa halel getirmek ? hiç bir ülkede istihbarat kurumu DEŞİFRE edilemez.Türkiye de Yargı HAİNLERE ceza vermediği için HAİNLERİN İHANETİ artarak devam ediyor..MİT velev ki daeş,e silah gönderiyor bu da bu ülkenin ALİ menfaati içindir ..MİT Daeş,in Abd ve Ab ülkelerinin taşeronu olduğunu hepimizden çok daha iyi biliyordur zaten..

hirahos

Kıdemli Üye
el cevaz ihaneti savunmaya devam... Savun bakalım, bir gün faturasını sen de elinde bulursun gibime geliyor...

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
el cevaz ihaneti savunmaya devam... Savun bakalım, bir gün faturasını sen de elinde bulursun gibime geliyor...
Muhterem, zaman büyük bir müfessirdir ki hadisat-ı alemi en iyi o tefsir eder.Bu büyük müfessirin ihanet şebekesini ortaya çıkarıp tefsir ettiğinde ve hakikatler umumun nazarında tam zuhur ettiğin de ihanet damgasını yiyecek olanların ve bu ihanete destek olanların kimler olduğunu hep beraber seyreyleyeceğiz inşaAllah-u Teala. Amin.

hirahos

Kıdemli Üye
Muhterem, zaman büyük bir müfessirdir ki hadisat-ı alemi en iyi o tefsir eder.Bu büyük müfessirin ihanet şebekesini ortaya çıkarıp tefsir ettiğinde ve hakikatler umumun nazarında tam zuhur ettiğin de ihanet damgasını yiyecek olanların ve bu ihanete destek olanların kimler olduğunu hep beraber seyreyleyeceğiz inşaAllah-u Teala. Amin.

Sen ihaneti savunmakla kalmamışsın, hayal aleminde dolaşıyorsun.

Devletten, MİT'den bahsediyoruz alooo... Uyan.

hirahos

Kıdemli Üye
Anlıyoruz, Fethullah'ın ve avanesi sana devletinden, milletinden, istihbaratından daha önde geliyor. Daha sevgili. Onların her dediği Ayet Hadis gibi. Mutlaka çıkacak değil mi? Bu emniyetli tavırların ondan. Allah kimseyi şaşırtmasın. Amin. Dedikleri yalan olunca, onlar yok olunca bakalım kime sarılacaksın?!

hirahos

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanımızın bir dahi olduğu şurdan da belli ki öyle bir tabir söyledi, cuk diye oturdu, müthiş tarif: Haşhaşiler.

Tarih bilgisi ve bu elemanları kıyas, dehayı ortaya koyar.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Türkçesi yok mu bunun??

nizamname

Paylaşımcı
Herkes yavaş yavaş terörizme koşuyor, bir tane mantıklı adam gelmeyecek sanırsam bu dünyaya..

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
MİT'e sordum yanıt vermedi"

Sayın MİT müsteşarlığına dedim ki bu dosya ile ilgili olarak bu araçlarla ilgili olarak böyle bir iddia var. Sizin böyle bir aracınız var mı bu araç size mi ait, içinde ne taşıyordunuz , eğer siz içinde taşınan yükün devlet sırrı olduğunu düşünüyorsanız bu taktirde de o zaman dedim. CMK.da ilgili hükmü var sizde bilirsiniz sayın başkanım, Hakim incelemesine tabi olmaksızın bana da gönderin, hakim tarafından incelenmek üzere bu bilgiyi verin ve cevap yok. Hala bunun cevabı geldi mi bilmiyorum. Ben görevden alındığım tarih itibariyle gelmemişti. Dosyada varsa not alırsanız lütfen bakın cevabı gelmiş mi, hal böyle iken hatta yolda Savcı beyi aramış birileri bir şekilde kendilerini tanıtmış bunlarla ilgili de yazdım sordum. Böyle bir göreviniz varmı, bir soruşturma yürütülürken C.Savcısı aranıp bu soruşturmayı yapma diyor birisi, kendisini bir şekilde tanıtıyor. Savcı da eyvallah abi tamam özür diliyoruz ya madem sizinmiş böyle bir şey var mı ya, devlet yazı üstünedir.

"Savcıya iki satır yazı getirir önüne koyarsın var mı böyle bir şey yok peki nasıl MİT TIR'ı oluyor"

Yazarsın MİT in müsteşarlığı varsa Adana da bölge başkanlığı var. Hatay'da bölge başkanlığı var. Verirsin eline iki satır yazı getirir savcının önüne koyar a öyle miymiş dersin, var mı böyle bir şey yok. Peki nasıl MİT tırı oluyor bu, peki bunların MİT tırı olduğunu basına ben mi duyurdum.

"Dönemin Başbakanı, bakan ve havuz gazeteleri basbas bağardılar bunlar MİT TIR'ı diye, madem gizli iş bunu niye bağırıyorsun"

Dönemin başbakanı , dönemin dış işleri bakanı, dönemin bakanları, havuz gazeteleri basbas bağırdılar bunlar MİT tırı diye, ya arkadaş madem gizli bir iş yapıyorsun niye bunu bas bas bağırıyorsun , bana iki satır yazı yazsan ben onu dosyaya koyarım kapağını kapatırım. Başbakanlığa hitaben yazarım ki böyle böyle sizin elemanlarınız böyle bir suç işledikleri iddia oluyor. MİT kanunu 26.maddesi gereğince soruşturma izni verilmesini taktirlerinize arz ediyorum. Bitti bu kadar. Olay kapanıp gider, soruşturma izni vermez ben de veririp takipsizliği, niye böyle dallanıp budaklanıyor, demek ki başka bir niyet var. Bu kadar basit bir şey sen niye kamuoyuna duyuruyorsun bunu, arama kararını kolluğa gönderdiniz, nereye gönderecektik manava mı , CMK160.maddesi ne diyor , C.savcısı ihbar veya başka bir suretle suçun işlendiği izlenimini veren izlenim şüphe değil, eski yasa da bu daha önceden bir tabir vardı. Yani kırıntı izlenim şüphe değil kırıntı varsa C.Savcısı soruşturmaya başlamak zorundadır. Soruşturmaya başlarsınız bir aşamaya gelince burada bununla ilgili yargılama izni gerekiyor tamam gönderirsin yargılama izni istersin, C.Savcısı 160 ve 161.maddeleri gereğince soruşturmaya başlar. Kolluğu aradın diyor kimi arayacaktım. Kim aracılığı ile yapacağım C.Savcısı olarak soruşturmayı elbette ki adli kollukla, kime gönderecektim bu kararı kolluğa gönderdiniz diyor, kaldı ki bir kamyon silahtan bahsediliyor. Bir kamyon silahı kim taşıyabilir bunun bir terör suçu şüphesi altında işlenen bir suç olduğunu anlamak için C.Savcısı olmaya bile gerek yok.
http://www.samanyoluhaber.com/savci-takcidan-carpici-savunma-haberi/1114371/

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Albay Harmış bizim misafirimiz olan ülkemizin koruma altına aldığı mülteci statüsündeki oradaki kamplarda kalan özgür Suriye ordusu, El Kaideci , Işıdci falan da değil. O zaman ki bilgiler itibariyle bu şahıs MİT görevlisi Önder Sığırcıklıoğlu ve beraberindeki bir kaç kişi tarafından kaçırılıp Suriye deki Esad güçlerine teslim edildi. Yine bir başka Özgür Suriye ordusu görevlisi de aynı şekilde tespit edildi. O yarbay binbaşı Hasson du , o da aynı şekilde teslim edildi. Bunların soruşturmaları bizdeydi. Özcan bey yürüttü. Bunlar ile ilgili davalar açıldı. Işin komik tarafı ne biliyor musunuz, Önder Sığırcıklıoğlu günlerce orada bilgi topladı. Apaydın kampıyla ilgili bizim orada devletin misafir ettiği kişilerle ilgili devletin siyasi askeri bilgilerini topladı. Bu bilgileri Suriye ülkesine verdi. Yetmedi iki tane özgür suriye ordusu komutanını suriyelilere teslim ettiler ve bu kişi casusluktan beraat etti. Casusluktan Önder Sığırcıklıoğlu beraat etti. Yargıtay da bunu onadı. Ben ne bilgi temin ettim. Ne bunu götürüp Suriye ordusuna ve başka ülkelere verdim. Hiçbir şey yapmadım. Beni casus olarak suçluyor sayın müfettiş. Casusluğun , casusluk suçunun maddi ve manevi unsurlarını bilmiyor sayın müfettiş, bilmediği içinde kolaylıkla bu suçlamaları yapabiliyor. Öyle anlaşılıyor. Evet görüldüğü gibi suçlamaya konu tır ihbarları görev yaptığımız bölge itibari ile dikensiz bir gül bahçesinde değil. Aksine kolluk ve savcılık olarak çok titiz , duyarlı olunması gereken bir dönemde ve bunlara terör eylemlerine fırsat verilmemesi gereken bir dönemde her zaman da öyledir. O dönem daha da öyleydi. Böyle bir dönemde bu ortamda yapılan ve somut bilgiler içeren açık bir patlayıcı nakli ihbarını hiçbir savcı gözden ırak tutamaz başını çeviremez, çevirirse mesleğine , ülkesine ihanet etmiş olur ve asıl vatana ihanette o olurdu. Böyle bir şey var mı , hukuk düzeninde önce bir sonuç uyduruluyor. Eve şöyle bir sonuç var. Bunun altını dolduralım, bu şu sebeptendir. Böyle bir şey yok. Hukukta önce delil gelir. Varmı benimle ilgili bir delilin yok. Nereden hayal gücünle uyduruyorsun bunları
http://www.samanyoluhaber.com/savci-takcidan-carpici-savunma-haberi/1114371/

yah_ya

Üye
MİT TIRLARINA BASKIN %100 VATAN HAİNLİĞİDİR ve bunu yapan KAHPELER bunu bilerek teaammüden yaptılar ki Türkiye yi AİHM e ŞİKAYET edip Sayın Erdoganı ve Akp li bakanları Savaş suçları mahkemesinde YARGILATACAKLARDI...
HAİN ve KAHPELER TSK Yargı Medya Üniversiteler ve Kamu da 90 yıllık KADROLARDIR

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Cumhurbaşkanımızın bir dahi olduğu şurdan da belli ki öyle bir tabir söyledi, cuk diye oturdu, müthiş tarif: Haşhaşiler.

Tarih bilgisi ve bu elemanları kıyas, dehayı ortaya koyar.
Bu deha kelimesi şu fıkrayı hatıra getirdi fakat bu fıkranın masadakı falandır filandır demek istemeyiz ve öyle bir iddiada bulunmayız sadece bir tedai:
Rivayette var ki, "Süfyan büyük bir âlim olacak, ilimle dalâlete düşer. Ve çok âlimler ona tâbi olacaklar."
Ve'l-ilmu indallah, bunun bir tevili şudur ki: Başka padişahlar gibi ya kuvvet ve kudret veya kabile ve aşiret veya cesaret ve servet gibi vasıta-i saltanat olmadığı halde, zekâvetiyle ve fenniyle ve siyasî ilmiyle o mevkii kazanır ve aklıyla çok âlimlerin akıllarını teshir eder, etrafında fetvacı yapar. Ve çok muallimleri kendine taraftar eder ve din derslerinden tecerrüt eden maarifi rehber edip tâmimine şiddetle çalışır, demektir.
Şualar | Beşinci Şuâ | 504
http://www.risaleara.com/oku.asp?id=2142

garip70

Ordinaryus
elcevaz kardeşim şimdi sizin kendi cemaatinizi savunmak için yapmış olduğunuz çırpınışları saygı ile karşılıyorum.

Yalnız şu sorularıma cevap istesem saygısızlık yapmış olur muyum?

1. MİT demek ne demek? İstihbarat deyince ne anlıyorsunuz?
2. Sizce bir ülkenin istihbaratı şeffaf olmalı mı?
3. Eğer istihbarat şeffaf olacaksa, istihbarata ne gerek var?
4. MİT'in yaptığını hükümet savunuyorsa şayet, demek ki hükümetten bağımsız başına buyruk iş yapmıyorlar. Böyle bir durumda bir ülkenin, diğer ülkelerden gizlemeye çalıştığı sırlarını açıklamaya çalışmak, ekmeğini yediğiniz ülkeye ihanet değil midir?
5. CIA, MOSSAD, KGB gibi gizli servisler, kendi ülkeleri adına gizli gizli bir sürü iş çevirirken, milli istihbaratımız olan MİT'in şeffaf olarak iş yapmasını doğru buluyor musunuz?
6. Ülkemizin hiç mi sırrı olmasın?

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
elcevaz kardeşim şimdi sizin kendi cemaatinizi savunmak için yapmış olduğunuz çırpınışları saygı ile karşılıyorum.

Yalnız şu sorularıma cevap istesem saygısızlık yapmış olur muyum?

1. MİT demek ne demek? İstihbarat deyince ne anlıyorsunuz?
2. Sizce bir ülkenin istihbaratı şeffaf olmalı mı?
3. Eğer istihbarat şeffaf olacaksa, istihbarata ne gerek var?
4. MİT'in yaptığını hükümet savunuyorsa şayet, demek ki hükümetten bağımsız başına buyruk iş yapmıyorlar. Böyle bir durumda bir ülkenin, diğer ülkelerden gizlemeye çalıştığı sırlarını açıklamaya çalışmak, ekmeğini yediğiniz ülkeye ihanet değil midir?
5. CIA, MOSSAD, KGB gibi gizli servisler, kendi ülkeleri adına gizli gizli bir sürü iş çevirirken, milli istihbaratımız olan MİT'in şeffaf olarak iş yapmasını doğru buluyor musunuz?
6. Ülkemizin hiç mi sırrı olmasın?
Muhterem evvela çırpınış olarak algıladığınız hakkı ve hakikatı haykırmaktan ibarettir.
Estağfurullah saygısızlık hakaretle olur soru sormakla olmaz ta ki niyet tahkir olmaya...
1-MİT devletin güvenliğini sağlama adına istihbarat toplayan birimin adıdır.
2-İstihbarat şeffaf olmalı amma umuma değil ehline.
3-Umuma şeffaf olursa istihbaratın anlamı kalmaz fakat bu demek değildir ki istihbarat adı altında her türlü fitne fesad çevrilsin ama devletin hiçbir kurumu hesap soramasın.Eğer istihbaratı dahi sorgulayacak merciler olmazsa durumun ne gibi vahim neticeler vereceği izahtan varestedir.
4-Sorguda ki savcı bu mevzuda şöyle demiş:"Dönemin Başbakanı, bakan ve havuz gazeteleri basbas bağardılar bunlar MİT TIR'ı diye, madem gizli iş bunu niye bağırıyorsun"
5-Daha önce cevabı verildi.
6-Elbette her ülkenin istihbari sırları olur ve bu tabiidir.

yah_ya

Üye
Osmanlıyı İngilizler yıktı ve yerine kurulan Cumhuriyetin içinde organize ( ihanet çeteleri ) oldular , derken eski Mit müsteşarı Mahir Kaynak bugün Tsk Yargı ve Kamu da 90 yıllık ihanet çetelerinden bahsediyordu ...