Mhp, Siyaset Dilini Çirkinleştirdi

hirahos

Kıdemli Üye
MHP'Lİ ÇAKMAKLI'DAN 'SÜMÜKLÜ' ÇİRKİNLİK

24 Temmuz 2010 22:50

Referandum sürecine MHP'liler siyaset dilini iyice kirleterek girdiler. MHP lideri Bahçeli'nin sözlerinden sonra Genel Sekreter Yardımcısı Çakmaklı, çok tartışılacak bir ifade ile ortaya çıktı.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Çakmaklı, partisinin organize ettiği ''Ülken İçin Bir Hayır Yeter" kampanyası çerçevesinde Kilis'e gitti.

.....

Yapılacak genel seçimlerde MHP'nin iktidar olacağını söyleyen Çakmaklı, ''Bu sümüklüler tek başına iktidar olabiliyor da bizim gibi bilgili, inançlı bir milliyetçi hareket niçin tek başına iktidar olamasın'' dedi.

Cafesiyaset

Bahar

İhvan Forum Üye
ben bu adam kadar diye bi söze başlıcam ama gerisini getirmicem..

deniz baykaldan sonra bahçelide gitsin lütfen..

|SEÇKiN|

Profesör

Bu sümüklüler tek başına iktidar olabiliyor da bizim gibi bilgili, inançlı bir milliyetçi hareket niçin tek başına iktidar olamasın
'' dedi.

ben söyleyim,
olabilir, belki sümüklü olabilirler... de,
kafatasçı değiller, kavmiyetçi değiller... yani,
yahudi maşalığı yapmıyorlar... daha da yani,
siyonizm değirmenine su taşımıyorlar!
onun için onlar iktidarlar, sizse küme düşmemek için oynuyorsunuz!
bay 'yirmi' yüzlü herifler...
özel not:
Mehmed Akif merhum, bir dost meclisinde, "ben artık iki yüzlü insanları seviyorum" demişti. şaşkın şaşkın yüzüne bakanlara şu cevabı verdi:
"insanlar eskiden iki yüzlü idi. şimdiyse "yirmi" yüzlü hale geldiler. sevgim o yüzden!" demişti.

cahid

Kıdemli Üye
Seyyah Ağabey eleştirmenize hak veriyorum da söyledikleriniz sizce biraz ağır değil mi? Bu tür konuları kanaatimce iman-küfür muvazeneleri boyutuna taşımak fazlasıyla sakıncalıdır..

|SEÇKiN|

Profesör
Seyyah Ağabey eleştirmenize hak veriyorum da söyledikleriniz sizce biraz ağır değil mi?

sümüklü'den daha ağır değil,
cahit hocam!
birilerine hak ettiğinden daha azıyla cevap veriyorsanız 'ağır'lıktan söz etmek biraz fazla iyimserlik olur!

diğer hususa gelince, bunun iman-küfür muvazenesiyle bir bağı olduğu hususuna katılamıyorum kıymetli abim,
zira bu bahse mevzu kişilerin kavmiyetçi olduklarını zaten biliyoruz, keza, yüce dinimizin bunu kat'iyetle yasakladığını da...

cahid

Kıdemli Üye
sümüklü'den daha ağır değil,
cahit hocam!
birilerine hak ettiğinden daha azıyla cevap veriyorsanız 'ağır'lıktan söz etmek biraz fazla iyimserlik olur!

Ağabey sümüklü demek hakarettir sahibinin kişiliğini gösterir ama "Yahûdi maşalığı" ve "Siyonizmin değirmenine su taşımak" tabirleri hakaretten de öte olup tekfire kadar giden ifadelerdir.. O bakımdan kelimelerin türleri farklı.. Siyasî konuları din ekseninde değerlendirmeye kalkarsanız haddim değil ama hata edersiniz.. Siyaset yapanlar dini bir rejimde ya da İslam devletinde siyaset yapmıyorlar ki sonuçta..

|SEÇKiN|

Profesör
Siyasî konuları din ekseninde değerlendirmeye kalkarsanız haddim değil ama hata edersiniz..

ben o grubun bilerek ve isteyerek maşalık yaptıklarını söylemem, iddia da edemem!
bunu yaparsam hepsini ilzâm etmiş olurum, ki içlerinde bi dünya dolusu iyi niyetli, temiz kalpli insanlar olduğunu da kabul etmek gerek.
fakat, burada hakarettir diye tavsif ettiğiniz kelimeler şahıslarını değil, yaptıkları iş ve eylemleriyle ilgilidir.
meselâ, edebe mugayir dergi, gazete satan, hatta bununla beraber alkol satan bir işyeri sahibi çok temiz bir müslüman olabilir (günahkâr da olsa),
ama yaptığı iş hem küfre hizmettir, hem yahudi maşalığıdır!
çünkü siyonist belgelerinde bir ülkeyi kendilerine ram etmek için, o ülkede fuhşu, fuhşa giden yolları ve alkol ile nesillerini sarhoş etmeyi teşvik edici beyanlar vardır.
bu yollardan birisinin de "kavmiyetçilik" olduğunu biliyorsunuz zaten...
peki muhterem abim, ülkemiz bu silahlarla vurulmadı mı sizce?!
hemi de bir asırdan beridir.

cahid

Kıdemli Üye
Ülkemiz sadece bununla değil birçok silahla vuruluyor... Hatta öyle ki kendimizi vuracak silahları kendimiz alıyoruz.. O açıdan bakıldığı vakit memlekette sağlam adam kalmaz emin olun.. Coca Cola içen de ortak oluyor siyonizmin yayılmasına , İsrail'den tank alan da , uçaklarını modernize ettiren de ... liste uzar gider. Sonuç olarak anlatmak istediğimiz en ağır tenkidleri yapın buna bir sözümüz yok olamaz da.. Ama bu tür ifadeler emin olun ağır ifadelerdir.. Herkese zarar verir..

hirahos

Kıdemli Üye
12 Eylül döneminde Adana Ülkü Ocakları Başkanı olan Şahin Bilgiç, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklayan ülkücülere 'Tayyip Erdoğan'a köpeklik yapıyorlar' diye hakaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım'a tepki gösterdi.

habervaktim

reis

Kıdemli Üye
Hatay da 4 polisi öldüren teröristlerin kullandığı araç MHP'li birisine ait çıkmıştı. Ve bugün öğrendik ki o MHP'li Jitem elemanı çıkmış.
"Laikçi Saltanat Rejimi"nin gönüllü ve de tetikçi köleleri MHP ile PKK'dır. Bunların ikiside zıt kardeşlerdir. Varlıklarını birbirlerinin varlığına borçludurlar. Birisi olmazsa öteki olmaz.
İşte MHP yönetiminin neden kudurmuş bir vaziyette Ak Parti ve Tayyip Bey'e saldırıp habire asacağuk, keseceğuk yollu tehdit ettiği şimdi daha iyi anlaşılıyor.

Bilmiyor gittiği yanlış yolu zannım çoğunuz
Size rehberlik eden haydutu artık kovunuz

Anladınız mı MHP tabanı...