Mezheplere düşman gençler yetiştiriliyor

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Israrla iftira üstüne iftira ediyorsun, bunda da ısrar edeceğim diyorsun.

1) Peygamber postacı değil Ahlakı Kur'an'dan ibaret en mütekamil örnektir.

Peygamber Kur an ı tebliğ etti, öldü gitti, başkada zaten işi yoktunun başka adı varsa buyur...

2) Peygamber günahkar değil, günahkar günahı bile isteye işleyen ve devam ettirene denir, peygamber insani olarak hataya açık, ancak bu hataları dine matuf işler ise münhasıran vahiy ile düzeltilme, desteklenme özelliğine sahip yegane kişidir,

verdiğiniz örneklere yaptığınız yorumlar, günahkar Peygamber inancından başka bir şey değil.... Peygamberler hata yapmaz, masumdurlar....şu lafa bak, dine ait hatalarda yapar öylemi...insanlara örnek, bir iş yapacak, takib edenlerde belki hata yapmıştır, hemen sözünü dinlemeyelim bekleyelim diyecek.. ne güzel inanıyorsunuz....yazık...

3) Her şey, her istek her dua yalnızca Allah'tan istenir. Rızık da Allah'tan istenir ama ekmek fırıncının eli ile ile sana ulaşır. Bu sünnetullah dairesinde bir vesiledir, Ama asla Allah'ın benim dunumdan dediği alt katlarından, yaratılmışlardan olan bir varlıktan darda da olsan, patlasan sa çatlasan da istenmez, dua edilmez,
mekkelilerde böyle inanıyorlardı,, yer işlerine biz, gök işlerine Allah bakar diye....farkınız...

Bir fırıncı sana sünnetullah çerçevesinde yaptığı ekmeği verir, bu sünnetullah çerçevesindedir, peki sen sana Uçağın düşerken yetiş ya Gavs, sensin benim efendim, senden isterim diye imadada çağırdığın Allah'ın ortağının rüzgarlar mı emrinde, hava mı, yoksa yer çekimi mi?
Sen bana düşen uçağa Gavs'ının nasıl müdahele ettiğini açıklar mısın?

diyorum ya... biz, her şeye gücü yeten bir Allah a inanıyoruz.... siz,,neyse...

Sent from my iPad using Tapatalk[/QUOTE]

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
O mezhep düşmanları mezhep sahibi hocaların karşısına niye çıkmaya cesaret edemediklerini de sorgulamalıdırlar

Yahayy

Kıdemli Üye
O mezhep düşmanları mezhep sahibi hocaların karşısına niye çıkmaya cesaret edemediklerini de sorgulamalıdırlar

Tam tersi olmasın hacı abi :)
Biraz daha kulak ver bu işlere söylediğinin tam aksine bir durum olduğunu göreceksin.

Sent from my iPad using Tapatalk

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Tam tersi olmasın hacı abi :)
Biraz daha kulak ver bu işlere söylediğinin tam aksine bir durum olduğunu göreceksin.

Sen hiç tv.lerde mezhep hocasıyla mezhepsizin karşılaştığını gördün mü??Varsa böyle birşey bize gösterinde biz de bilelim kimmiş bunlar?

Yahayy

Kıdemli Üye
Peygamber Kur an ı tebliğ etti, öldü gitti, başkada zaten işi yoktunun başka adı varsa buyur...

verdiğiniz örneklere yaptığınız yorumlar, günahkar Peygamber inancından başka bir şey değil.... Peygamberler hata yapmaz, masumdurlar....şu lafa bak, dine ait hatalarda yapar öylemi...insanlara örnek, bir iş yapacak, takib edenlerde belki hata yapmıştır, hemen sözünü dinlemeyelim bekleyelim diyecek.. ne güzel inanıyorsunuz....yazık...

mekkelilerde böyle inanıyorlardı,, yer işlerine biz, gök işlerine Allah bakar diye....farkınız...

diyorum ya... biz, her şeye gücü yeten bir Allah a inanıyoruz.... siz,,neyse...

[/QUOTE]

Ya kendini daha fazla komik duruma düşürme hacı birisi :)

Başına musibet gelince Eyy Gavsül Azammm, ey geylani yüzümü bağdata döndüm, senden istiyorum diye Naralar atacak, yetmedi yardım isteme namazı kılacaksınız, sonra Mekkeli müşriklerden bahsedeceksiniz.

Madem Allah duanın tek sahibi ise Eyyy Geylani, eyy nakşibende yetiş imdadıma, imdat et diye naralar ne oluyor, yoksa Allah bu yakardıkların olmadan duymuyor mu seni?

Güldürme adamı, kendi mi kandırıyorsun böyle ne yapıyorsun ,
bizi kandıramadığın çok bariz yalnız bunu söyliyeyim,
hiç zümer suresini, ahkaf suresini okumamış babaanneme anlatam oğlum sen kafayımı yedin bu bildiğin şirk der, ama sen İslam adı altında içinde namaz, oruç vs ibadetler olan bildiğin Kur'an öncesi Mekkelilerin inandığı bir dini İslam diye savunuyorsun, ne olacak bu işin sonu elbette göreceğiz.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sen hiç tv.lerde mezhep hocasıyla mezhepsizin karşılaştığını gördün mü??Varsa böyle birşey bize gösterinde biz de bilelim kimmiş bunlar?

Hiç izlememişsin belli, Ercümend Özkan'a bir ara takıl ufkun açılır.
Onunla başlayabilirsin...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hiç izlememişsin belli, Ercümend Özkan'a bir ara takıl ufkun açılır.
Onunla başlayabilirsin...

Tekbaşına değil,karşısına mezhep sahibi bir alim çıktı mı?Çıktıysa kimdir bu?

Yahayy

Kıdemli Üye
Tekbaşına değil,karşısına mezhep sahibi bir alim çıktı mı?Çıktıysa kimdir bu?
Diyorum ya Ercümend Özkanın bu şekilde tartışmaları var, Bayındırın var inan keşke çıksalar diye isterler ama O mezhep sahibi hocalar dediklerin çıkmazlar ki, çünkü söylediklerinin hilafına cevap veremeyecekleri onlarca hadisi, ayeti nereye koyacaklar cesaret edemez çoğu

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Diyorum ya Ercümend Özkanın bu şekilde tartışmaları var, Bayındırın var inan keşke çıksalar diye isterler ama O mezhep sahibi hocalar dediklerin çıkmazlar ki, çünkü söylediklerinin hilafına cevap veremeyecekleri onlarca hadisi, ayeti nereye koyacaklar cesaret edemez çoğu

O adam farzları neye göre yerine getiriyor?.Mesela namazı nasıl kılıyor?Kur'an'da namazın tarifi yok..O halde bu adamın ibadeti nasıldır?

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Başına musibet gelince Eyy Gavsül Azammm, ey geylani yüzümü bağdata döndüm, senden istiyorum diye Naralar atacak, yetmedi yardım isteme namazı kılacaksınız, sonra Mekkeli müşriklerden bahsedeceksiniz.

Madem Allah duanın tek sahibi ise Eyyy Geylani, eyy nakşibende yetiş imdadıma, imdat et diye naralar ne oluyor, yoksa Allah bu yakardıkların olmadan duymuyor mu seni?

hiç zümer suresini, ahkaf suresini okumamış babaanneme anlatam oğlum sen kafayımı yedin bu bildiğin şirk der, ama sen İslam adı altında içinde namaz, oruç vs ibadetler olan bildiğin Kur'an öncesi Mekkelilerin inandığı bir dini İslam diye savunuyorsun, ne olacak bu işin sonu elbette göreceğiz.

Sent from my iPad using Tapatalk[/QUOTE]

sizi kandırmak, ne için ne adına.... sizin inanmamanız, bize ne kazandıracak veya ne kaybettirecek...artı buna benim ne mecburiyetim var... bana sen Kur an dan delil getirmiyorsun vede getiremessin,,, sen bana ancak Kur an sandığın meal getirebilirsin...yahu, daha, Allah tan indiği şekilde, Allah ın indirdiğini bilmiyorken, ahmet mehmetin mealiylemi geliyorsun... yapma Yahayy...tabiki bu işin sonunu göreceğiz.... sen , Allah a, Peygamberinin aleyhisselamın hiç bir delile dayanmadan, sana gelen hadisi şeriflerini, nasıl inkar ettiğinin hesabını vereceksin....bana kalkmış, meal getiriyor..

Yahayy

Kıdemli Üye

sizi kandırmak, ne için ne adına.... sizin inanmamanız, bize ne kazandıracak veya ne kaybettirecek...artı buna benim ne mecburiyetim var... bana sen Kur an dan delil getirmiyorsun vede getiremessin,,, sen bana ancak Kur an sandığın meal getirebilirsin...yahu, daha, Allah tan indiği şekilde, Allah ın indirdiğini bilmiyorken, ahmet mehmetin mealiylemi geliyorsun... yapma Yahayy...tabiki bu işin sonunu göreceğiz.... sen , Allah a, Peygamberinin aleyhisselamın hiç bir delile dayanmadan, sana gelen hadisi şeriflerini, nasıl inkar ettiğinin hesabını vereceksin....bana kalkmış, meal getiriyor..

Yani sana göre Kur'anın ne dediğinin hiç bir önemi yok o halde,
Yok eğer varsa tamam sen getir Kur'anın ne dediiğini konuşalım.

Ahkaf - 5
Zümer - 3
Cin - 20

Buyur?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yani sana göre Kur'anın ne dediğinin hiç bir önemi yok o halde,
Yok eğer varsa tamam sen getir Kur'anın ne dediiğini konuşalım.

Ahkaf - 5
Zümer - 3
Cin - 20

Buyur?

bazen değil, inandımki forumdaki bazılarının türkçe anlama problemi var....gecenin 2 si olmuş,, şu an uzanmak üzereyim, yahayy... meal, Kur an değildir, yahayy...

Yahayy

Kıdemli Üye
bazen değil, inandımki forumdaki bazılarının türkçe anlama problemi var....gecenin 2 si olmuş,, şu an uzanmak üzereyim, yahayy... meal, Kur an değildir, yahayy...

Tamam işte ben sıfır olarak geldim, sen bana meal değil Kur'anı getir.
Ahkaf - 5
Zümer - 3
Cin -20

spesifik

آزادی قید و بند
akşam bir komşu watshaptan bir mesaj atmış..yedi kişiye gönderirisen dileğin kabul olacak türlerinden..atmazsan Allah dileğini kabul etmesin ,diye beddua var :p
sayıyor da sayıyor .. ben de yedi kişiye atıp altına 'buna inanmak caiz değil ' deyiverdim...

ne insanlar var yaa...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bende 7 kişiye gönderiyorum ve sonra içli köfte diye dua ediyorum ama olmuyor...

Kıymalı olmasa da olur, patatesli içli köfteye de razıyım diyorum ama gelmiyor...

759.gif

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bir nakşibendi mollasından işittim.

Yaşım 7 iken böyle şeyler vardı

Yaşım 77 hala var

İnanmayın böyle şeylere :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
akşam bir komşu watshaptan bir mesaj atmış..yedi kişiye gönderirisen dileğin kabul olacak türlerinden..atmazsan Allah dileğini kabul etmesin ,diye beddua var :p
sayıyor da sayıyor .. ben de yedi kişiye atıp altına 'buna inanmak caiz değil ' deyiverdim...

ne insanlar var yaa...

bence alttan alta çekinmişsin..:).....