Mezhepler Kitabı - Sinan YILMAZ

DADAS

Yeni
Mezhepler Kitabı - Sinan YILMAZ

Önsöz

Asrımız maalesef birçok manevi hastalığı içinde barındırmaktadır. Ahir zaman olması sebebiyle manevi hastalıklar hızla yayılmakta, panzehir hükmündeki ilimlerden yoksun olanlar da bu hastalıklara yakalanarak uhrevi hayatlarını perişan etmektedirler.

Bu hastalıklardan biri de mezhepsizlik hastalığıdır. Sizler de birçok kişiden şu sözleri duymuşsunuzdur:“Ben Kur’an’da olana bakarım. Kendi hükmümü kendim çıkartabilirim. Niçin bir mezhebe tabi olacağım ki? Peygamberin mezhebi mi vardı? Benim mezhebim peygamberin yoludur, ben mezhep falan tanımam.”

Bu ve benzeri sözleri mezhepsizlerin ağzından oldukça fazla duymuşsunuzdur. Dedik ya vakit ahir zaman, imanların kuş olup uçtuğu, manevi hastalıkların insanları kuşattığı bir zaman…

Feyyaz Bilişim Hizmetleri olarak bizler üzerimize imanı muhafaza vazifesini aldık. Manevi hastalıklara karşı şifa hükmündeki eserleri hazırlamayı kendimize bir vazife edindik. Bununla da Rabb’imizin rızasını talep ettik. Bu eserdeki maksadımız, Müslümanları tehdit eden bu mezhepsizlik hastalığına bir set çekmek, bu hastalıkla yaralanmış gönüllere bir derman ulaştırmak ve mezhebi terk ederek insanları mezhepsizliğe davet eden bedbahtların ne kadar yanlış bir yolda olduklarını akıl ve vicdan sahiplerine göstermektir.

Bu eserde iki hayali arkadaşa misafir olacak ve onların aralarındaki konuşmaları takip edeceksiniz. Bu arkadaşlardan birisi mezhepsiz ve mezhepsizliği savunan kişidir. Diğeri de bir mezhebe tabi olmanın gerekliliğine inanan kişidir.

Bu eseri kim aklını hakem yaparak vicdanıyla izlese, inşaallah mezhepsizlik hastalığından kurtulur. Bu eserde bir mezhebe tabi olmanın lüzumu iki kere iki dört eder katiyetinde ispat edilmiştir. Yardım ve inayet, hidayet ve selamet Allah’tandır. Şimdi hayali iki arkadaşın münazarasına misafir oluyoruz…

Kitabın tamamını indirmek için tıklayınız (pdf)

Ahi Evran

Profesör
Asıl sorun mezhepsizlik değil, asıl hastalık bir mezhebe tabi olup da o mezhebi kevgir gibi kullanmaktır! Türkiye'de Hanefilik bunun en büyük örneğidir, kevgire çevrilmiştir, hem de Hanefiler tarafından! Hanefilerin ne darul harp fıkhını tınlayan var, ne de Cuma'da halifenin izni şartını tınlayan var!...

kilicarslan

Kıdemli Üye
hem manei hastalıklardan bahsedeceksiniz ,hemde toplumun manevi değerlerden uzak yaşantısını es geçeceksiniz.

Adam namaz kılmıyor, islamı yaşantı desen yerine batı tarzını koymuş, dini cumadan cumaya , kandilden kandile yada hiç yaşamıyor.

Asıl sorun bence budur. Birde mezhepsizlikdiye kopardığınız yaygaradır. Adamın ilmi varsa delili varsa elbette farklı düşünebilir, mezheplerde kendi içinde bile farklı ictihadlara cevaz verir.
derdimiz mezhepten çok islami yaşantı olmlıdır.

@ahievran ın dediği gibi sözde sorsan bir çok insan bir mezhebe mevcut ama uyan, uygulayan yok.

adams77

Kanalizasyoncu
Yahu sizlerin haberi yokmu mehdi gelecekmiş kuranda yazıyormuş mehdi bu meselelerin hepsini kökten çözecekmiş türkiye şahlanıp dünya devi olacakmış sohbetlere giden bir arkadaşım söyledi

adams77

Kanalizasyoncu
Dedim kuranın neresinde geçiyor ben bilmem geçiyormuş hoca öyle demiş

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hem manei hastalıklardan bahsedeceksiniz ,hemde toplumun manevi değerlerden uzak yaşantısını es geçeceksiniz.

Adam namaz kılmıyor, islamı yaşantı desen yerine batı tarzını koymuş, dini cumadan cumaya , kandilden kandile yada hiç yaşamıyor.

Asıl sorun bence budur. Birde mezhepsizlikdiye kopardığınız yaygaradır. Adamın ilmi varsa delili varsa elbette farklı düşünebilir, mezheplerde kendi içinde bile farklı ictihadlara cevaz verir.
derdimiz mezhepten çok islami yaşantı olmlıdır.

@ahievran ın dediği gibi sözde sorsan bir çok insan bir mezhebe mevcut ama uyan, uygulayan yok.

adamın ilmi varsa, demişsin,,,,,mesela hangi ilmi var....