"Mevlüt Uysal'a yakın 11 kişi aynı eve kayıt yaptırdı" Ekrem İmamoğlu'ndan cevaplar

ihvanistanbul

AkhenAton
Adam rioda dünyanın en büyük sözde hz ısa heykelini diker mesaj verir
gidip özgürlük anıtı diker mesaj veriri
dünyann en büyük buda eykelini diker mesaj verir
en büyük katedrallaer en büyük kiliseler inşaa eder mesaj verir
kule diker mesaj verir
söz konusu cami olunca aaa olur mu canım niye inşaaa ediliyor bu kadar büyük cami
niye rahatsızssın arkadaş? İslamın alametinden müslüna olarak niye rahatsızssın .Ne amaçla kimin adına rahatsızlık duyuyorsun
Erbakan değil miydi taksime cami yaacaz diye yıllarca yırtınan ve yaptırılmayan.o da mesaj vermek istiyordu yaptırmadılar
şimdi kalkmış sözde onu izleyen asalaklar cami niye yapılıyor diye yırtınıyorlar
Senin dininde onların dini gibiyse büyüklük takıntına devam edebilirsin. Benim dinim nehirden bile abdest alsan israf etme diyor. Ülke ekonomisinin dışa bağımlı olduğu zamanlarda en büyük camiyi, en büyük sarayı inşaa etmek en kibar tabirle ahmaklıktır!

Sen hazinesi tıka basa dolu, ordusu en güçlü, ekonomisi sağlam yavuz selim osmanlısı değilsin. Senin itidalli, akıllı, tedbirli hareket etmen lazım. O camiye, ak saraya yada diğer stadlara harcanan paraları elinde tutup garibanın üstündeki vergi yükünü hafifletebilirdin?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Senin dininde onların dini gibiyse büyüklük takıntına devam edebilirsin. Benim dinim nehirden bile abdest alsan israf etme diyor. Ülke ekonomisinin dışa bağımlı olduğu zamanlarda en büyük camiyi, en büyük sarayı inşaa etmek en kibar tabirle ahmaklıktır!

Sen hazinesi tıka basa dolu, ordusu en güçlü, ekonomisi sağlam yavuz selim osmanlısı değilsin. Senin itidalli, akıllı, tedbirli hareket etmen lazım. O camiye, ak saraya yada diğer stadlara harcanan paraları elinde tutup garibanın üstündeki vergi yükünü hafifletebilirdin?
İhvan boş ver ekonomik kriz var fenerli ol:)

bi husben

Kıdemli Üye

Senin idaa ettiğin gibi bu dine mensupsan bu dinin sana başka öğütler verdiğini emirler verdiğinide bildiğin halde onlara muhaliftlik yapıyorsun

mesela safını belli et diyor dinim sen bundan aciz şekilde uzaksın hatta safını Allahın düşmanlarının safıyla birleştirdin

yahu çok komiksiniz be arkadaş yav.senin mantığına göre haccada gidilmesin kaç bin dolar veriliyor değil mi niye Allahın mescidini ziyaret edecek diye.hal böyleyken Allahın mescidine israf gözüyle bakman senin bu dinin mensubu olduğun şüphesi gösteriyor.

senin adıan üzgünüm. Stadlar bi tarafa camiden rahıtsızlık duymak israf gozuyle bakmak müslümanlığın şiarından değildir.
neymiş israfmış. o zaman israf diye koca sinandna kalan camilerin kapısınada kılıt vuralım ne dersin nasılsa cuma harıcı cemaat cok az değil mi
yıkıp yerlerıne meyhane acılsın nasılsa ülkenin %48 lik kesimi orayı doldurur

yahu siz ne acayip insanlarsınız adamlar caminin yanına meyhane açar ses çıkarmazssınız ama cami açılır kem küm edersiniz

alanyali07

Kıdemli Üye
11 seçmen kaydıran kişileri kınıyorum. Kaydıracaksanız 21 bin seçmen kaydırın. Piyasayı düşürüyorsunuz. :) İmamoğlu hangi eve kaç kişi kaydırıldığını kaçının kendi akrabası kaçının başkasının akrabası olduğunu bildiğini de itirafetmiş olmuyor mu ?

11 kişi somut ve herkesin gözü önünde olması açısından ve akpden hiç cevap gelmemesi açısından önemli bir numune..
"biz çaldık ama onlar daha büyük çaldı" diye binevi de çingeneleşme tribi de diyebiliriz..
Abdülkadir selvi gibi koyu akplilerin bile gıkını çıkaramayıp anca ağzında küçük hareketle "ahlak sorunu" deme acizliği açısından da güzel örnek..

şimdi bir soru soracam ve karşılıklı tartışacağız,
24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde büyükçekmece seçmen sayısını verebilir misin ?
ve 31 mart seçmen sayısını ?

şu 21 bin seçmen kaydırıldı yalanlarını ortaya atanlar kendi ayağına sıkıyorlar şimdi göreceğiz ..

ihvanistanbul

AkhenAton
Senin idaa ettiğin gibi bu dine mensupsan bu dinin sana başka öğütler verdiğini emirler verdiğinide bildiğin halde onlara muhaliftlik yapıyorsun

mesela safını belli et diyor dinim sen bundan aciz şekilde uzaksın hatta safını Allahın düşmanlarının safıyla birleştirdin

yahu çok komiksiniz be arkadaş yav.senin mantığına göre haccada gidilmesin kaç bin dolar veriliyor değil mi niye Allahın mescidini ziyaret edecek diye.hal böyleyken Allahın mescidine israf gözüyle bakman senin bu dinin mensubu olduğun şüphesi gösteriyor.

senin adıan üzgünüm. Stadlar bi tarafa camiden rahıtsızlık duymak israf gozuyle bakmak müslümanlığın şiarından değildir.
neymiş israfmış. o zaman israf diye koca sinandna kalan camilerin kapısınada kılıt vuralım ne dersin nasılsa cuma harıcı cemaat cok az değil mi
yıkıp yerlerıne meyhane acılsın nasılsa ülkenin %48 lik kesimi orayı doldurur

yahu siz ne acayip insanlarsınız adamlar caminin yanına meyhane açar ses çıkarmazssınız ama cami açılır kem küm edersiniz

arkadaş aklını kiraya mı verdin? Ne demişim:

"Sen hazinesi tıka basa dolu, ordusu en güçlü, ekonomisi sağlam yavuz selim osmanlısı değilsin. Senin itidalli, akıllı, tedbirli hareket etmen lazım. O camiye, ak saraya yada diğer stadlara harcanan paraları elinde tutup garibanın üstündeki vergi yükünü hafifletebilirdin?"

Yahu sen örneğini verdiğin sinan gibi bir tane adam yetiştirmeyi becerememişsin kalkmış en büyük cami, saray stad peşindesin. Aloo boyu değil işlevi önemli!

Evet bu dinin her öğüdü önemli ama öğütlerin içerisinde bir tane herşeyin en büyüğünü en ihtişamlısını yapın diyeni göremezsin aksine inşaat kınanan/ dünyaya meylettiren bir iş olarak görülür. Dininden haberin yoksa öğren biraz.

alanyali07

Kıdemli Üye
"Sen hazinesi tıka basa dolu, ordusu en güçlü, ekonomisi sağlam yavuz selim osmanlısı değilsin.
komik gelecek ama ben bunun aksini söyleyen akpli gördüm..

Hem de adam ciddi ciddi ispatlamaya çalışıyordu merkez bankası verileriyle falan :D
"Erdoğan, Yavuz sultan selimden sonra hazineyi daha çok doldurduğu için hazinenin anahtarı artık Erdoğana verildi " diyenler de var yani..

yani cidden üniversite sosyolojik psikolojik araştırma tezlerine konu olacak bir patoloji hakim bazılarında..

bi husben

Kıdemli Üye
arkadaş aklını kiraya mı verdin? Ne demişim:

"Sen hazinesi tıka basa dolu, ordusu en güçlü, ekonomisi sağlam yavuz selim osmanlısı değilsin. Senin itidalli, akıllı, tedbirli hareket etmen lazım. O camiye, ak saraya yada diğer stadlara harcanan paraları elinde tutup garibanın üstündeki vergi yükünü hafifletebilirdin?"

Yahu sen örneğini verdiğin sinan gibi bir tane adam yetiştirmeyi becerememişsin kalkmış en büyük cami, saray stad peşindesin. Aloo boyu değil işlevi önemli!

Evet bu dinin her öğüdü önemli ama öğütlerin içerisinde bir tane herşeyin en büyüğünü en ihtişamlısını yapın diyeni göremezsin aksine inşaat kınanan/ dünyaya meylettiren bir iş olarak görülür. Dininden haberin yoksa öğren biraz.

AKLINI KİRA VERME İŞİ SİZDE
aklınızı şıhlarınıza teslim eden ben değil sensin
zaten o yüzden mantıklı yazamıyorsun
herhalde sen kendini boy-işlev tümlecinde avutuyorsun .ayrıca küçük beynin işlevi olmaz.siz kendinizi herhalde böyle avutuyorsunuz
beynimiz küçük olsada olur nasıl olsa sıhımızınki büyük.gerçeğe uyan ihvannn
ben cami diyorum beyefendi stad diyor. hey Allahım yaa

ihvanistanbul

AkhenAton
AKLINI KİRA VERME İŞİ SİZDE
aklınızı şıhlarınıza teslim eden ben değil sensin
zaten o yüzden mantıklı yazamıyorsun
herhalde sen kendini boy-işlev tümlecinde avutuyorsun .ayrıca küçük beynin işlevi olmaz.siz kendinizi herhalde böyle avutuyorsunuz
beynimiz küçük olsada olur nasıl olsa sıhımızınki büyük.gerçeğe uyan ihvannn
ben cami diyorum beyefendi stad diyor. hey Allahım yaa

kebîkec

İhvan Forum Üye
11 kişi somut ve herkesin gözü önünde olması açısından ve akpden hiç cevap gelmemesi açısından önemli bir numune..
"biz çaldık ama onlar daha büyük çaldı" diye binevi de çingeneleşme tribi de diyebiliriz..
Abdülkadir selvi gibi koyu akplilerin bile gıkını çıkaramayıp anca ağzında küçük hareketle "ahlak sorunu" deme acizliği açısından da güzel örnek..

şimdi bir soru soracam ve karşılıklı tartışacağız,
24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde büyükçekmece seçmen sayısını verebilir misin ?

şu 21 bin seçmen kaydırıldı yalanlarını ortaya atanlar kendi ayağına sıkıyorlar şimdi göreceğiz ..

Sen de 11 kişiyi afişe etme girişimin kadar 21 bin kişiye ayıp ettiniz deme girişimin olmadı. Dürüstlüğü sadece edebiyat olarak almayın. Yarın size de lazım olabilir. :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Sen de 11 kişiyi afişe etme girişimin kadar 21 bin kişiye ayıp ettiniz deme girişimin olmadı. Dürüstlüğü sadece edebiyat olarak almayın. Yarın size de lazım olabilir. :)

bak basit soru sordum nasıl da sıvışma derdindesin..
gel şu 21 bin kişiyi analiz edelim diyorum kaçıyorsun.. :)

bak tekrar soruyorum :

kebîkec

İhvan Forum Üye
bak basit soru sordum nasıl da sıvışma derdindesin..
gel şu 21 bin kişiyi analiz edelim diyorum kaçıyorsun.. :)

bak tekrar soruyorum :

Hasan AKGÜN her dönem bu işleri yapıyor. Kişi başı rayici bellidir. Herkes de biliyor. 18 bin kişi büyükçekmeceden ayrılmış 21 bin kişi gelmiş. Ne kadar farkla kazanmak istemişse ona göre ayar cekmiş adam. 18 bin kişi maaşını almış nöbetten çekilmiş yerine 21 bin kişi göreve gelmiş. Sana göre normal olabilir ama sen gerçeğin ölçüsü değilsin.

alanyali07

Kıdemli Üye
Hasan AKGÜN her dönem bu işleri yapıyor. Kişi başı rayici bellidir. Herkes de biliyor. 18 bin kişi büyükçekmeceden ayrılmış 21 bin kişi gelmiş. Ne kadar farkla kazanmak istemişse ona göre ayar cekmiş adam. 18 bin kişi maaşını almış nöbetten çekilmiş yerine 21 bin kişi göreve gelmiş. Sana göre normal olabilir ama sen gerçeğin ölçüsü değilsin.

bak kaçmana korkmana gerek yok..
cevap verince kimse sana birşey yapmayacak..

24 haziran 2018 seçmen sayısını ve 31 mart seçmen sayısını şuraya bir yaz ..
korkma yahu..amma naz yaptın..

kebîkec

İhvan Forum Üye
24 Haziran'a göre seçmen listesinde sadece 2 bin 100 civarında artış olsa da yüzde itibariyle Türkiye'nin hiç bir yerinde olmayan bir seçmen hareketi yaşanmış. 8 ayda 172 bin 351 seçmenden toplam 11 bin 954 seçmen düşürülmüş. Düşürülenler içerisinde ölenler, yurtdışına çıkanlar, askere gidenler ve il dışına gidenler var. Hiçbir yerde seçmen olamayanlar var 14 bin 264 seçmen de yeni kayıt yaptırmış. Toplamda yaklaşık 26-27 bine yakın seçmen hareketi olmuş.

Büyükçekmece seçmen kaydından düşenler içerisinden burada 3 bin 092 seçmenin hiçbir yerde kaydı yok. Bunun anlamı, bir nevi vatandaşlıktan çıkarılmış gibi. 26 binlik bir seçmen hareketini bir kişinin yapabilmesi mümkün değil. Organize şekilde yapılması gerekiyor. Adrese dayalı kayıt sistemi çıktıktan sonra seçmen listelerinin güncellenmesi bir vatandaşın bir yere nüfus kaydını alabilmesi ancak belediyeden alınan numarataj sistemi üzerindeki adrese kayıtla mümkün olur.

'Büyükçekmece'de 26 bine yakın seçmen hareketi olmuş'

alanyali07

Kıdemli Üye
2014 yerel seçimlerinden sonra yapılan 6 seçimde sırasıyla seçmen sayısı ne kadar artmış?

- 30 Mart 2014 -seçimlerindeki seçmen sayısı : 149 bin 671

- 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki seçmen artışı : 2 bin 464

- Haziran 2015 genel seçimlerindeki seçmen artışı : 6 bin 476

- Kasım 2015 genel seçimlerindeki seçmen artışı : 3 bin 080

- Nisan 2017 referandumdaki seçmen artışı : 7 bin 146

- Haziran 2018 seçimlerindeki seçmen artışı : 3 bin 506

- Mart 2019 yerel seçimlerindeki seçmen artışı : 2 bin 310

31 Mart 2019 seçimlerindeki seçmen sayısı : 174 bin 661

unnamed.jpg

1555008195504-akol.png

alanyali07

Kıdemli Üye
CHP açıkladı: Büyükçekmece'de AKP'li nüfus müdürünün skandal icraatları

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, AKP tarafından Büyükçekmece'de gündeme getirilen iddialarla ilgili yaptığı açıklamada,
"Büyükçekmece'de toplam 760 seçmenin kaydı dondurulmuş, içinde CHP seçmenleri de var. İGDAŞ müdürü, Büyükçekmece Nüfüs Müdürü evinde kayıtlı görünüyor" dedi. 31 Mart sonrası gündeme gelen Büyükçekmece Nüfus Müdürü Mehmet Mutlu'nun AKP mitingindeki fotoğrafları ortaya çıktı.