Mevlüt Çavuşoğlu İsrail'le görüşme iddiasını doğruladı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Mevlüt Çavuşoğlu İsrail'le görüşme iddiasını doğruladı

redyellow

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,168
Puanları
0
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mevlüt Çavuşoğlu İsrail'le görüşme iddiasını doğruladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve İsrail arasında Roma'da bir gizli görüşme gerçekleştiğini doğruladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun Roma’da İsrail Dışişleri Direktörü Dore Gold ile görüştüğünü doğrulayarak, “Hiç görüşmeden nasıl bir uzlaşma sağlanabilir ki? Geçmişten beri uzmanlar düzeyinde iki ülke bir araya geliyor” dedi.
Hürriyet'te yer alan habere göre, Çavuşoğlu, makamında Foto Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşmede, Mavi Marmara baskının ardından diplomatik ilişkilerin ikinci katip düzeyine düştüğü İsrail’le ilişkileri yeniden canlandırmak için Sinirlioğlu’nun, Gold ile Roma’da görüştüğü iddiaları da gündeme geldi.Çavuşoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İlişkilerin normalleşmesi adına iki ülkenin görüşmesi çok normal. Hiç görüşmeden nasıl bir uzlaşma sağlanabilir ki? Zaten bu görüşmeler yeni değil. Geçmişten beri uzmanlar düzeyinde iki ülke biraraya geliyor. Bir konuda anlaşma sağlandı (özrü kastederek). Ancak bizim istediğimiz iki konuda (ölenlerin yakınlarına tazminat ödenmesi ve Gazze’ye ablukanın kaldırılması) top karşı tarafta. Biz onlardan cevap bekliyoruz. Ancak belki daha önce bile mutabakata varılabilecek birçok noktada İsrail’in iç siyasi dengeleri yüzünden süreç uzadı.”

http://www.cnnturk.com/turkiye/mevlut-cavusoglu-israille-gorusme-iddiasini-dogruladi?utm_content=buffere9d36&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
 
Üst