Mevlana Celaleddin Rumi (k.s.)'nin duası

berraksu

Aşafatlı
Yâ Rabbî! Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.

Yâ Rabbî! Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme. Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme.

Yâ Rabbî! Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim! Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. ilâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey ihsânı çok olan Rabbim! Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. isyân derdimize çâre eyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı! Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur. çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.

EbRu

Paylaşımcı
Rabbim razı olsun binlerce kez amin.

SUKUT

Asistan
Mevlana'nın Duası...

Ya Rabbi! Bizim halimize bakarak muamele etme. Kendi ikram ve ihsanında göre bize muamele eyle.

Ya Rabbi! Kerem ve lütfunla hidayet ettigin kalbi tekrar delalete sapkınlıga meylettirme.Belaları bizden sarf eyle , cevir ve degiştir.Ey affı cok olan, günahları örten Rabbim! Günahlarımız dolayısıyla bizden intikam alma.Bize azap etme.

Ya Rabbi! Biz nefisle seytana köpek gibi tabi olduysak da, sen azap arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy , ebedi diri olan Rabbim! Taleo ve dua üzerine nasıl olurs,da kerem etmezsin? Sen kerem sahibisin. Ey mahlukatın, yaratılmısların , canlıların ihtiyacını gideren Rabbim! Sen varken hiçbir kimseyi hatırlamak ve ondan bişey ummak layık değildir.

Ya Rabbi! Ruhumda bir ilim katresi var.İlahi! Onu heva rüzgarıyla ten topragından muhafaza eyle.

Ey ihsanı cok olan Rabbim! Cefa içinde gecipo giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle.İsyan derdimize care lütfeyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı ! Bizi hidayaete cıkar.

Ya Rabbi! Dua ve yakarıslarımızda sana layık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatalarda bulunmuşsak , o kelimeleri sana ihslah et ve dua mızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hakımı ve sultanı ancak sensin.

Ey alemlerin yaratıcısı! Kasvetli, karamıs , katılaşmışadeta tas gibi olmus kalbimizi mum gibi yumusat . Feryadımızı, ah u vahımızı hos eyle ki; rahmetini celbetsin. Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemigr dayandı, zulmü canımıza yetti.

Ya Rabbi! Sana arz edeyim? Çünkü en gizli açık herşeyi bilensin

tuba

Yeni
çok güzel ellerinize sağlık...

^diyar^

susss gönlüm!!!
mevlana'nın çok özel duası

ricalullahff8.jpg

mevlananin cok ozel duasi

Ya rabbbi bizim halimize bakarak bize muamele etme.
Kendi ikram ve ihsanina gore bize muamele eyle.
Ya rabbi kerem ve lutfunla hidayet ettigin kalbi tekrar,delalete sapikliga meylettirme.Belalari bizden sarf eyle cevir ve degistir.Ey affi cok olan affi
bol olan rabbim.Gunahlarimiz dolayisiyla bizden intikam alma.Bize azap atma.
Ya rabbi nefsimizle seytana kopek gibi tabii olduysak da,sen azap aslanlanini bize saldirtma.
Ey hayy ebedi diri olan rabbim talep ve dua uzerine nasil olurda kerem etmezsin?
sen kerem sahibisin.Ey mahlukatin, yaratilmislarin canlilarin ihtiyacini
gideren rabbim sen varken hic bir kimseyi hatirlamak ve ondan birsey
ummak layik degildir.
Ya rabbi ruhumda bir ilim katresi var ILAHI onu heva ruzgariyla ten topragindan muhafaza eyle.
Ey ihsani cok olan rabbim cefa icinde gecip giden omre merhamet et.
Ey affetmeyi seven rabbim!BIZI AFFEYLE.Isyan derdimize care lutfeyle.
Ey yardim isteyenlerin yardimcisi!
Bizi hidayete cikar.Ya rabbi dua ve yakarislarimizda sana layik olmayan
sozleri bilmeyerek soyleyip hatalarda bulunmussak o kelimeleri sen islah et
ve duamizi kabul buyur.Cunku sozlerin hakimi ve sultani ancak sensin.
Ey alemin yaraticisi!Kasvetli kararmis katilasmis adeta tas gibi olmus kalbimizi mum gibi yumusat.Feryadimizi ahu vahimizi hos eyle ki rahmetini celb etsin.
Bizi kole gibi kullanan bu serkesen nefisten bizi satin al.Onefis bicagi kemige dayandi,zulmu canimiza yetti.YA RABBI SANA NE ARZ EDEYIM SEN GIZLI VE ACIK HERSEYI BILENSIN!!

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
bir not..şii ve aleviler sanki bu büyük islam alimini(kendi sünnidir) kendilerinden gibi gösterirler.bu koca bir YALANDIR..allah dostlarının şefaatine mazhar eyleye..amin..

BeHReM

Doçent
Hz. Mevlana'nin Tavsiye Ettigi Bir Dua

Mevlana son demlerinde iken, dostu Siraceddin Tatari'yi yanına çagırarak, kendisine su duayi ögretmis ve sıkıntılı zamanlarında okumasını tavsiye etmistir:
"Ya Rabbi! Bana ne senin zikrini unutturacak, sana sevkimi söndürecek, seni tesbih ederken duydugum lezzeti kesecek bir hastalık; ne de beni azdıracak, ser ve kötülügümü artıracak bir sıhhat ver."
Ey Merhamet edenlerin merhametlisi!
Merhametinle bu duamı kabul et.

Hz. Mevlana'nin Sabah Namazindan Sonra Okuduklari Dua

Allah'ım kalbimi nurlandır, kulagımı nurlandır, gözümü nurlandır, saçımı nurlandır, derimi nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır, önümü nurlandır, ardımı nurlandır, altımı nurlandır, üstümü nurlandır, sagımı nurlandır, solumu nurlandır, Allahım! nurumu artır, bana nur ver. Ey nurun nuru ey merhametlilerin merhametlisi Allahım merhametinle beni nur et.

eslem gül

Paylaşımcı
gafletten çıkar ya rabbi dedim dikenlerle çevrildim
acziyetimi unutturma ya rabbi dedim hep inş dedim
hayellerim sorul sessim çıkmadı
ne hayali diyemdim anlaşılır mı
allaha yakın olmak mı iyi olmamak mı bilemedim

Turkbeyi

Ordinaryus
Mevlana celalettin ruminin dualarindan biri

Hz.Mevlana'dan Bir Dua

turkbeyimevlananz5.jpg

Yâ Rabbî! Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.
Yâ Rabbî! Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme. Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme.

Yâ Rabbî! Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların, canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.

mina

Üye
bu güzel duaya sevgii dolu aminler inşAllah.......

ummuhan

Kıdemli Üye
Hz.Mevlana'dan Bir Dua

Ey mahlûkâtın, yaratıkların, canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.

AMİN... AMİN... AMİN.....