Mesihçi ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Zebur 'u okudun mu hiç!!! Onun adına konuşan sadece ben değilim önce sen konuştun dikkat et :) pek sevilmeyen şairleri ve şiirlerini burada yazmaya gerek var mı? kaldı ki ilk iletin de beni tasdik edici yazıların bile var!!! Boş ve anlamsız sözlere karnım tok güzel kardeşim kelimeleri süsleyip konuşmak kolay önemli olan icraat

Yasin - 69 ne demek istediğimi açık ve net gösterir fazla uzatmaya gerek yok

yasin 69 tefsiri

Bazı insanlar, Peygamber Efendimiz (S.A.V)'e "Bu, şiir gibi bir şey, sen yazdın, bu kitabı sen vücuda getirdin." diyorlar. Allahû Tealâ onlara cevap veriyor ve diyor ki: "Biz O'na şiir öğretmedik." Ayrıca Allahû Tealâ, Peygamber Efendimiz (S.A.V)'e yazı da öğretmedi. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ümmîydi, okuma yazmayı bilmiyordu. Ama Allahû Tealâ O'nun kalbine bütün Kur'ân-ı Kerim'i yazdı ve O, kalbindeki Kur'ân-ı Kerim'i ömür boyunca hep etrafındakilere okudu.

Şairler her zaman "biz de bu Kur'ân gibi bir kitap yazarız" diye ortaya çıktılar, şiirler yazdılar ama birçok kişi denemesine rağmen Kur'ân'la bir benzerliğini kuramadılar.

yani senin dediğinle alakası yok
olayı saptırmayalım

adams77

Kanalizasyoncu
Ne haram ne değil 14 asırdır belli
fetva kitaplarına bak kardeş
artık hangi mezhebtensen ona bakarsın
meshepsizsen kafana göre takılırsın artık

Güzel kardeşim hadis diyorsun şimdi işi mezhebe çevirdin... Cehennemde en çok azap göreceklerin başında gelenler ressamlar :) işime gelen hadisleri alırım diyorsan kafan göre takıl artık ben seni rahatsız etmeyim :)

Bırakın kim ateşini yanında götürmek istiyorsa götürsün kimse kimseye hardal tanesi kadar kötülük edemez ve yolundan edemez kim ne yüklenirse kendisi yüklenir benim sözlerimden etkilenecek olan zaten benim sözlerime meyilli olandır bahane aramaya gerek yok sen kendini kurtardın ise ne mutlu sana yaz şiirini mutlu ol size bir şey göstermeye de gelmiyor ki işi hemen meydan muharebesine çeviriyorsunuz...

Selametle

kilicarslan

Kıdemli Üye
Burda röportaj yapilmiyormuydu... Yine konu darmadagin olmus. Birakinda röportaj devam etsin.

adams77

Kanalizasyoncu
Burda röportaj yapilmiyormuydu... Yine konu darmadagin olmus. Birakinda röportaj devam etsin.

Bizde röportajı montajlıyoruz :) yönetimde bizi montajlar artık bunlar basit şeyler. Sünnet 'i savunup gereğini yerine getirmeyenler söze girince duramıyorum artık kusura bakma rahatsızlık verdi isek kılıçaslan kardeş

adams77

Kanalizasyoncu
@aşkŞairi güzel kardeşim peygamber şairleri pek sevmezdi derken batıl olan sözler ile yazılmış şair ve şiirleri kast etmiştim zaten hikmetli sözler şiir değildir ve şair sözü de değildir Hakkın sözüdür kimse hakkın sözünü sahiplenemez ve kendine isnat edemez.

Saygılar

kilicarslan

Kıdemli Üye
Bizde röportajı montajlıyoruz :) yönetimde bizi montajlar artık bunlar basit şeyler. Sünnet 'i savunup gereğini yerine getirmeyenler söze girince duramıyorum artık kusura bakma rahatsızlık verdi isek kılıçaslan kardeş

beni bos verde, röportaj yapilan kisiye biraz ayip oluyor sanki. Bu konular zaten cokca konusuluyor.

Verda

Gales
@Mesihçi ne tür kitaplar okumaktan hoşlanırsınız ?

Havas

Kısıtlı Erişim
sizin inandığınız kitapta "isa allahın oğludur diye bir ibare varmı ?" daha öncede sordum cevab alamadım.
slm

Mesihçi

Ordinaryus
Günah mefhumunu kendi koyan, kendi yarattığı canlıların ne günah işleyeceğini bilemez mi? Nefis veren, günah işleme kapasitesiyle yaratan ve babalarının günahlarını evlatlara çektiren bir tanrı için karşılıksız affetmek adil değil öyle mi? Masum çocuğa günah yüklemek adil mi? İnsanlar bile babaların işlediği suçlardan dolayı evlatları yargılamazken tanrı nasıl olursa miras olarak günahkar kabul eder insanı?
Hayır insanların affetmesi sırtını dönmek değildir. Affetmek, merhametle alakalıdır. bağışlamaktır. insan kendisine yapılan yanlışları, hataları bağışlayabilir karşılıksız. böyle bir özellik var insanda ama Siz tanrının yani herşeyin yaratıcısının illede kurban istediğini söylüyorsunuz. Yani günahtan pişman olmak yetmiyor sizin tanrınıza. ille biri kurban olmalı.
Aynen öyle. Pişman olmak yetmiyor.

Mesihçi

Ordinaryus

Yani acı çekiyor ama zevk almıyor?

E o zaman tanrının bir parçası olarak kabul ettiğiniz İsa Mesih çarmıha gerilip öldürüldüğüne göre, günahkar bir tanrınız mı var?

Cidden buna inanıyor musunuz?

????????
Hayır Tanrı günahsızdır ve kusursuzdur. Hepimiz onun ruhundan ve suretinden yaratıldığımız için bizleri temsil edebilecek tek varlıktır ve bizim günahlarımız için kurban olmaktadır.

Mesihçi

Ordinaryus
mesihci soruma cevap vermediginize göre- sükut ikrardan gelir sözüne dayanarak forumda kendinizi iki türlü sahsiyet ile tanittiginiza hükm ediyorum. sizin bu kadar ayrintili bilginiz aslinda sizi ifsat ediyor - ingiliz mefulu olan bazilari da size hayranlikla bakiyor iste. napalim onlari da öyle kabul etmek zorundayiz - Allah hidayet etsin size ve arkadaslariniza
Sorunuz nedir ben sorunuzu hiç görmedim. Tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum. İki üyeliğim falan olduğunu mu iddia ediyorsunuz yoksa başka bir saçma iddianız mı var?

Havas

Kısıtlı Erişim
Hayır Tanrı günahsızdır ve kusursuzdur. Hepimiz onun ruhundan ve suretinden yaratıldığımız için bizleri temsil edebilecek tek varlıktır ve bizim günahlarımız için kurban olmaktadır.

mesihci soruma cevab alabirmiyim..

Mesihçi

Ordinaryus
darwinizme bakışınız nasıldır @Mesihçi
Darvinizmin amacı ateizme dayanak oluşturmaktır. Darvin'in türlerin kökeni efsanesi çoktan çürütülmüştür. Ancak evrim için aynı şeyi söyleyemem. Bugün samimi olarak bilimsel amaçlar bunu araştıran ve sonuçlara ulaşan bilim adamları var. Darvin gibi siyasi amaçlar taşımıyorlar. Evrim doğru veya yanlış olabilir. Bu inancımda değişikliğe yol açmaz. Doğru ise Tanrı o yolu kullanmış derim yanlış ise bu yolu... Rabbin sözü bunlarla değil Rable ilgilidir. Bunlar dinin konusu değildir bence...

Mesihçi

Ordinaryus
mahpeyker kaedeş ne kadar sığ düşünce içerisindesin bir müslüman değişik dinleri konuşmaktan niye etkilensin diyer dinler zaten islamın içerisinde gelmiş geçmiş ne kadar peygamber vede sayife kitap varsa kuranda mevcut zaten dışarda kalan kitap olduğu idda edilenler bozulmuş birer rivayettir bizim hadis rivayetleri gibi cılkı çıkmış temizlenmesi lazım o da kuranda mevcuttur yukarda öyle bir laf ediyorsunki kafandan büyük beynin almaz bir laf din yalnız kurandan ibaretmiş gibi diyorsun bildiğin başka bir kitapmı var senin kitabın farklımı ?
eee o zaman mesihciyle yoldaşsın demektir biriniz kara diğeriniz siyah ne fark eder islam dini kurandan ibarettir .
ondan gayri bir bilgi haramdır yanlıştır sapıklıktır
İçeriğe değil ama fikre tamamen katılıyorum. Dinine güvenin varsa başka dini duymaktan niye korkuyorsun mahpeyker? İslam'a mı güvenin yok, öğretilerine mi... Bu site ağzına kadar İslami yazıyla dolu. Onlardan hiç etkilenmeyecek de bir tek benim yazdıklarımdan mı etkilenecek...

Mesihçi

Ordinaryus
@Mesihçi ne tür kitaplar okumaktan hoşlanırsınız ?
Kutsal Kitap. :D Onu bir tarafa koyarsak akademik yayınlardan hoşlanırım. Mühendislikle ilgili yayınlar okurum. Tarih okurum. Özellikle İlber Ortaylı okurum. Kendisinin hayranıyım. İmzalı kitaplarım da mevcut. :) Roman pek sevmem. Bana vakit kaybı gibi gelir. Ona harcanan zaman da insan neler öğrenir değil mi. Sadece yatmadan önce klasik roman okurum. Vadideki Zambak mesela son romanım, ondan önce Martin Eden dı. Felsefe eskiden okurdum. Nietszche'nin tüm kitaplarını okudum. Ama şu anda felsefe de vakit kaybı gibi geliyor. Bilimsel yayınlar dururken felsefe boş iş ve laf kalabalığından ibaret. Dini yayınlar okurum. Tefsir den tutun, örnek hayatlara, oradan öğretilere kadar. Uzun lafın kısası çok okurum ve sürekli okurum. Okumaktan ayrı bir zevk alırım. Annem de öyledir. Ona çektim zahir. Tüm bu kitapları daha çok İngilizce, zaman zaman Türkçe okuyorum. İngilizce kaynak daha bol olduğu için tercih sebebi oluyor.

Havas

Kısıtlı Erişim
Cevapladığımı sanıyorum. Farklı bir sorunuz mu var yoksa farklı bir şey mi duymak istiyorsunuz?

ben göremedim...farklı bir şey neden duymak istiyim bu din senin dinin..

inabdığın kutsal kitaplarda isa allahın oğludur diye bir ibare varmı?

Mesihçi

Ordinaryus
ben göremedim...farklı bir şey neden duymak istiyim bu din senin dinin..

inabdığın kutsal kitaplarda isa allahın oğludur diye bir ibare varmı?
Sorunuzu görmemiştim. Evet vardır. Tüm inananlar için de Tanrı çocukları denir. Ben dua ederken sevgili babacığım derim mesela. Ama İsa Mesih'in durumu elbette diğer inananlardan farklıdır. Onun 3lü birlikteki pozisyonunu anlatmak için kullanılan bir benzetmedir oğul ifadesi. Yoksa elbette Allah'ın karısı, çoluğu çocuğu yoktur. O eşsizdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...