Merhaba Ehli forum Ben derim ki .............

Darul_Beka

Profesör
Farklı bir dünya yaşıyoruz
-Laisizm fikri hızla yayılıyor.Kötü olan bu fikir islami kılıf bulunarak (mealcilik vs fikirler altında) sinsice yayılıyor.Yaşam tarzımIZ haline geliyor
-Egoizm, gösteriş para en büyük put haline gelmiş haberimiz yok
-İslamın iktisadi hukuki bir sistem olduğunu tüm beşeri ideolijileri şiddetle red ettiği bunun aksini iddia etmenin ilahlık taslamak olduğu unutulmuş
UYANIN

Darul_Beka

Profesör
siz de hayati gördüğünüz konuları bir kaç cümle ile bu başlık altında yazabilirsiniz

KAFKAS

Kıdemli Üye
Amerika'da master yaptığım yıllarda, çalıştığım üniversitenin yemek salonu açık büfe şeklindeydi.
Herkes dilediği yemekten istediği kadar alabiliyordu.
Yemekhanenin kapısında;
"Take what you need. Eat what you take" (Yiyeceğin kadar al, ne aldıysan ye) diye yazmakta idi.
Bir gün aynı masada yemek yediğimiz Çinli bir arkadaşı, tabağında kalan son pirinç tanesini almaya çalışırken görünce dayanamadım; denemek için dedim ki:
"Bir pirinç tanesi için neden bu kadar uğraşıyorsun?
Bırak tabakta kalsın."
Çinli arkadaşın verdiği cevap çok düşündürücüydü:
"Her Çinli bir pirinç tanesi israf etse, Çin nüfusu ile çarp bakalım, kaç ton pirinç yapar?
Biz kalabalık bir ülkeyiz, israf etme lüksümüz yoktur." dedi.
Yine denemek için dedim ki:
"Şu anda Çin'de değil Amerika'dasın.
Tabağında bırakacağın pirinç tanesi Çin'i değil, Amerika'yı zarara uğratacaktır?"
Bu sözlerim karşısında güldü ve şöyle dedi:
"Yaşadığım ülke olan Amerika'yı bu şekilde zarara uğratmak onurlu bir davranış olmaz."
Çinli arkadaşı bu onurlu davranışından dolayı tebrik ettim ve düşüncesini paylaştığımı söyledim.
İslam dininin bu konudaki;
"*Yiyiniz içiniz, fakat israf etmeyiniz.*
*Çünkü Allah israf edenleri sevmez.*"
buyruğunu açıkladım.
Çok hoşuna gitti.
Tam o sırada, Ürdünlü Müslüman bir arkadaş tabağındaki yemek artıklarını çöp sepetine boşalttı.
Bunu gören Çinli arkadaş Ürdün'lüyü göstererek:
"*O Müslüman değil mi?*” dedi.
O kadar üzüldüm ki, ne diyeceğimi bilemedim
?
?
?

~Prof.Dr. Saffet Solak

cemaliii

Kıdemli Üye
siz de hayati gördüğünüz konuları bir kaç cümle ile bu başlık altında yazabilirsiniz

Sokak köpeği diye bir kavram olamaz. Koskoca şehirlerde başıboş köpeğin işi ne sokakta. Bundan 10 yıl önce 15 yıl önce böyle değildi. İşin suyu çıktı artık. Hiçbir ülkede bizdeki gibi her mahallede 10-15 köpekten oluşan köpek çeteleri göremezsiniz. artık yeter.

cemaliii

Kıdemli Üye
Ülkemizde şuan en önemli mesele köpek terörüdür. Eskiden her mahallede 1 köpek varken şimdi her sokakta 10-15 köpekten oluşan çete var. Bu köpek çetesi sabah okula giden çocuğa saldırıyor, işe giden kadınlara saldırıyor, vardiyadan geç saatte gelen adamlarada saldırıyor. Malesef köpek terörünü ne hükümet ne belediyeler görmüyor. Akp belediyeleri gibi sanki böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyor. Chp belediyelerinin hali daha içler acısı, candostlar söylemiyle hareket edip birde üstüne bir kap mama ve suda sen bırak kampanyası yapıyor. Tam kara mizah. Birde şaka gibi bilboarda sevimli yavru köpek resmi koymuşlar, ama sokak köpekleri öyle sevimli değil malesef. Her gün birilerine saldırıyor ısırıyor. Ama kimse bu köpek çetesinin terörünü görmüyor veya görmek istemiyor. Bu sorun inşallah çözülür artık yeter.

Darul_Beka

Profesör
Para ve gösteriş günümüzün en büyük ve en tehlikeli iki putu
Hübel, lat, menat ve uzza dan daha fazla insanları etkisini altına almış

Sofuoglu

Ordinaryus
Nefis hep "Ben" diyor..!
Kendini alim,alemi cahil görüyor..!
Farkında olmadan kayıp gidiyor..!
"Allah’ım bu da senden, bu da senin" demeyi dilimize bi alıştırabilsek..!

Çünkü sende O’ndansın sana verdiği şeyler de O’ndan.
İnsan bunu bilince, benlik, senlik ortadan kalkar,
kim kalır...?,
O kalır...!

Darul_Beka

Profesör
Ben derim ki
üç kuruş menfaati için amerikan emparyalizmin kırbacı olan ve üzerinde sömürgenin kanı ve teri olan doları alanlar ihanet içindedirler

cemaliii

Kıdemli Üye
Herkes yastık altındaki dövizini altınını vs çıkarıp devletimize destek vermesi gerek. Hadi herkes taşın altına elini koysun inşallah

ihvanistanbul

AkhenAton
Ülkemizde şuan en önemli mesele köpek terörüdür. Eskiden her mahallede 1 köpek varken şimdi her sokakta 10-15 köpekten oluşan çete var. Bu köpek çetesi sabah okula giden çocuğa saldırıyor, işe giden kadınlara saldırıyor, vardiyadan geç saatte gelen adamlarada saldırıyor. Malesef köpek terörünü ne hükümet ne belediyeler görmüyor. Akp belediyeleri gibi sanki böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyor. Chp belediyelerinin hali daha içler acısı, candostlar söylemiyle hareket edip birde üstüne bir kap mama ve suda sen bırak kampanyası yapıyor. Tam kara mizah. Birde şaka gibi bilboarda sevimli yavru köpek resmi koymuşlar, ama sokak köpekleri öyle sevimli değil malesef. Her gün birilerine saldırıyor ısırıyor. Ama kimse bu köpek çetesinin terörünü görmüyor veya görmek istemiyor. Bu sorun inşallah çözülür artık yeter.
a8a902cp.jpg

cemaliii

Kıdemli Üye
Zaten akpartiden daha iyi bi parti yok şuan

Hala akılları tango yapmakta olan chp iktidara gelemeyecek. Çünkü halktan çok uzakta, halkın adet gelenek ve değerlerinden habersiz, halkı avam kendilerini elit zanneden elitizm takıntılı, chp iktidar olmasın zaten. Akpden başka hiçbir parti şuan güven vermiyor.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hala akılları tango yapmakta olan chp iktidara gelemeyecek. Çünkü halktan çok uzakta, halkın adet gelenek ve değerlerinden habersiz, halkı avam kendilerini elit zanneden elitizm takıntılı, chp iktidar olmasın zaten. Akpden başka hiçbir parti şuan güven vermiyor.
Chp nezaman halki düsündüki smdi düsünsün. En birinci din düsmanlari.
Hele bide onlara oy verenlerin aklina sasiyorum. Bazi cemaatler toplu halde chp ye oy veriyolar 😕