Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bir üslup göremedim ben. Çöp kutusuna gül bırakmak ile de çöp kutusu güzelleşmez. Her zaman insanı kamilden korkan insanlar bir takım karalamalar yapmışlardır yapmaya da devam edeceklerdir.

Muhakkak öylede, susmak, yanlış şeyler söylemekten daha iyi değilmidir,,,, hadi anladık, İnsanlara rehberlik yapan bu zatları sevmiyorsun, lan bari sus yahu...bunudamı beceremiyorsunuz...

talib

Kıdemli Üye
Muhakkak öylede, susmak, yanlış şeyler söylemekten daha iyi değilmidir,,,, hadi anladık, İnsanlara rehberlik yapan bu zatları sevmiyorsun, lan bari sus yahu...bunudamı beceremiyorsunuz...

Sert olacak ama herkesin kendine çeki düzen vermesi adına, kimsenin şahsını da hedef almadan ortaya bir söz söylemek isterim. Tasavvufa karşı çıkan, daha ötesinde ehli tasavvufu her defasında kötülemek isteyen, onlara müşrik deyip kimi safdilleri onlardan uzaklaştırma hevesinde olan tüm şahısların iblisin şu karakterinden ve sözlerinden bir hissesi var diye düşünüyorum.

İblis: “-Öyle ise, beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, insanoğullarını saptırmak için, muhakkak senin doğru yoluna oturacağım, vesvese verip pusu kuracağım" dedi (A'raf, 16)

hakankutay

Üye
Selamün aleyküm komutanim,

komutanim ben askerliğimi izmit-başiskele’de yaptim. Ben askere gitmeden önce çok kötü bir hayat yaşiyordum. Etrafimda hep kötü insanlar vardi.iskenderun’daki acemi birliğinden sonra, dağitimim başiskele’ye çikti. Usta birliğinde benim hayatim değişti resmen. Oradaki sofi astsubaylar benim hayatimi kurtardilar. Hep anlatilirlar ya, komutanlar dinsiz imansiz diye, ben öyle olmadiğini bizzat gördüm. Astsubaylarim ali g. , faik ö. , cem t. piril piril insanlar. Bu sofiler namazlarini hiç aksatmiyorlar.hep birlikte yürüyerek,cuma namazina yuvacik sapağindaki camiye gidiyorduk. Cumartesi günleri yuvaciktaki dergaha gidip sofilerle hatmeye katiliyorduk. Bazi pazar günleri ise birliğin hemen arkasindaki ravza camisinde öğle namazinda mübareklerden biri gelip sohbet ediyordu.hiç hayatimda bu kadar mutlu olmamiştim. Pazar günleri mübareğin sohbetine bizim astsubaylardan başka, bir sürü subayda geliyordu. Komutanlar kendi aralrinda otobüs ayarlayip, adiyamana gidiyorlardi.bizim tertiplerden 5 arkadaş bu astsubaylar sayesinde namaza başladilar.

Benim hayatimi kurtaran komutanlarim ali astsubay, faik astsubay,cem astsubaya hergün hatmeden sonra dua ediyorum. Rabbim onlardan razi olsun.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @hakankutay

Bedir TV izleyebilirsin.

Garip Bekir akşamları program yapıyor.

Selam ve dua ile...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Benim hayatimi kurtaran komutanlarim ali astsubay, faik astsubay,cem astsubaya hergün hatmeden sonra dua ediyorum. Rabbim onlardan razi olsun.

ve aleykümselam kurbanım

Allah cc kabul etsin inşallah.

Bulunduğunuz memleketteki çay ocaklarına gitmenizi tavsiye ederiz inşallah.