Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
AİLESİ VE YAŞADIGI YERLER

Bağlıları arasında Seyda hazretleri namıyla bilinen Eşşeyh Esseyyid Muhammed Raşid Erol (k.s.) hazretleri 23.3.1930 tarihinde
Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Siyanüs köyünde dünyayı şereflendirmişlerdir. Babası Gavsi Bilvanisi Seyyid Abdulhakim Hüseyni (k.s.) hazretleri olup Nakşibendi büyüklerindendir.
Dedeleri Seyyid Muhammed Şeyh Muhammed Diya-uddin (k.s.) hazretlerinin halifelerindendir. Baba ve dedeleri ilim ve tarikat ehli olan Seyda hazretleri Evladı Resul olup Bilvanis seyyidlerindendir. Hz. Hüseyin (r.a.) soyundan geldiği için de "El-Hüseyni" denilmektedir. Seyyidlik şeceresi şu şekildedir:

1 -Seyyid Muhammed Raşid d-Hüseyni
2 -Seyyid Abdülhakim el-Hüseyni
3 -Seyyid Muhammed
4 - Seyyid Ma ruf
5 -Seyyid Tahir
6 -Şeyh Seyyid Kal
7 - Seyyid Hace Ebu Tâhir
8 -Seyyid Said Ebu l-Hayr
9 -Seyyid Ali
10- Seyyid Halil
11- Seyyid Hasan
12 -Seyyid Mahmud
13-Seyyid Ali
14- Seyyid Taceddin
15-Seyyid Kasım
16-Seyyid İdris
17- Seyyid Ca'fer
18-Seyyid Kasım
19-Seyyid Kemaleddin
20-Seyyid Ebu Firas
21-Seyyid Fellâh
22 - Seyyid Muhammed
23- Seyyid Taceddin
24-Seyyid Ebu Firas
25-Seyyid Maceddin
26-Seyyid Muhammed el-Mağfur Ebu Firas
2 7- Seyyid Şerafeddin
28-Seyyid imam Ali
29-Seyyid İmam Hüseyni (r.a.)

Dedesi Seyyid Muhammed (k.s.) medreselerde yetişmiş çok büyük bir alimdi.
Hüsn-ü hat sanatinda çok mahirdi. Hazret'e intisab etmiş, Nakşibendi halifesi olarak icazet ve hilafet almişti.
Fakat kendisi şeyhine "Sizin sagliginizda kendi halifeligimi açikliya-mam, sizden sonraya kalirsam, açiklanmasini birisine vasiyyet edersiniz.
Aksi takdirde sizin yaşadiginiz devirde ben mürşidim ben şeyhim diyemem, lütfen beni gizleyiniz" diye rica etmişti.
Şeyhinden önce vefat ettigi içinde halifeligi açiktan ilan edilmeyip gizli kalmiştir. Babası olan Gavs hazretlerini Seyyid Muham-med'in vefatı üzerine Seyyid Maruf (k.s.) (Seyda hazretlerinin dedesinin babası) büyütmüştür.
Gavs hazretleri Siyanüs seyyidlerinden olan Fatime Validemizle evlenmişler, bu izdivaçtan Seyyid Muhammed (k.s.), Seyyid Muhammed Raşid (k.s.) ve Seyyid Zeynel Abidin isimlerinde üç oğlu ile Halime ve Hatice isminde iki kızı olmuştur.
Zeynel Abidin küçük yaşta vefat etmiştir. İlk zevcesinin teşvikiyle evlendiği Ta-runi köyünden Seyyide olan ikinci hanımı Sıdıka Va-lidemizdende Seyda hazretlerinin diğer kardeşleri, Seyyid Abdülbaki (k.s.), Seyyid Ahmed, Seyyid Ab-dülhalim, Seyyid Muhyiddin ve Seyyid Enver ile Aynulhayat, Refiate, Raikate, Naciye adlı kızkardeşleri olmuştur.
Seyda hazretleri 2 yaşlarında iken Seyyid Maruf vefat edince Gavs hazretleri evini Siyanüs köyünden Taruni köyüne taşıdı. Burada 13 sene kaldılar.
Daha sonra mürşidi Ahmedi Haznevi'nin (k.s.) izniyle Bilvanis köyüne hicret ettiler. Şah-ı Hazne Seyda Hazretlerini 9 yaşındayken görür.
Yüzü aydınlanır. İleride çok sofileri olacağını belirtir ve Allah'a şükrederek "Biz onun cemaatında bulunamazsak da, o çok kalabalık cemaatın çobanını görmek te büyük bir nimettir" derler.
Seyda hazretleri (k.s.) bu köyde yine Seyyide olan Sekine Validemizle evlenmişlerdir. Bu evlilikten Seyyid Fevzeddin, Seyyid Abdülgani, Seyyid Taceddin, Seyyid Mazhar, Seyyid Abdurrakib isimli oğullan ile Haşine, Muhsine, Hasibe, Rukiye, Münevver, Mukaddes, Mümine ve Hediye isimli kızları dünyaya gelmiştir.
Gavs hazretleri Bilvanis köyünde 6 sene kaldıktan sonra Seyda hazretleriyle birlikte Bitlis'in Kasrik köyüne taşındılar. Burada 11 sene kaldıktan sonra Siirt'in Kozluk kazasının Gadir köyüne hicret ettiler.
9 sene (Burada iken vatan görevini önce acemi birliği olan Manisa'da, sonra Diyarbakır'da tamamladı) kaldıkları Gadir'den hayatının sonuna kadar ikamet edecekleri Adıyaman ilinin Kâhta kazasının Menzil köyüne yerleştiler.
Babası Gavs hazretleri l Haziran 1972 yılında vefat edince başhyan ir-şad görevi 21 sene 4 ay 19 gün devam etmişti. Seyda Hazretleri babasının vefatında buyurdular: "Allah (cc) Resulüne "Biz seni alemlere rahmet olarak göndermekten başka birşey için göndermedik. Allah Rasûlünün ölümü dünyanın üzerine musibet halinde çöktü.
Benim babam da Allah Rasûlünün varislerin-dendir. Ben onun Allah yolunda insanları irşad ve ilimle uğraştığına şahidim. Biz onu Allah yolunda olduğu için seviyorduk. Babam vefat etti. Nakl-i mekan etti. Allah Hayy'dır ve mekândan münezzehtir. Öyleyse aşka, Allah'a... herşey fanidir."
1968 yılında halifelik icazetini alan 1972 yılında irşad görevine başlayan Seyda hazretlerinin (k.s.) yurtiçinden ve yurdışmdan aşırı ziyaretçisinin gelmesi 18.7.1983 tarihinde Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde mecburi ikametine yolaçmıştır. Önce Adıyaman'a, sonra Adana'ya oradanda Gökçeada'ya götürülen Seyda hazretleri çektiği sıkıntı ve adanın havasının, sıhhatini etkilemesi sonucu
30.1.1985 tarihinde Ankara'ya nakledilmiştir. Burada da 16 ay gözetim altında tutulduktan sonra Merkezi idarenin müsadesiyle tekrar Menzil'e dönmüştür. Tekrar tebliğ ve irşad hizmetinedevam ederken 1991 yılının Ramazan Bayramı bayramlaşması sırasında içersine zehirli böcek ilacı çekilmiş şırıngayla suikast yapılmış, eline isabet eden zehir etkisini göstermiş, acil müdahaleyle hastaneye yatırılan Seyda hazretleri (k.s.) hayati tehlikeyi atlatmış, fakat elinin üstündeki ve içindeki yaralar sebebiyle uzun süre ızdırap çekmiştir.
Şeker, damar sertligi, tansiyon ve romatizma hastaliklari nedeniyle uzun yillar tedavi gören Seyda hazretlerinin ölümünden bir yil önce ayagi kirilmiş çektigi izdiraplarina bir yenisi eklenmiş, fakat irşad faaliyetleri kesintisiz devam etmiştir.
Romatizma sebebiyle her yaz gittiği Afyondaki kaplıcalardan Ankara'ya dönüşünden bir kaç gün sonra 22.10,1993 Cuma günü cuma namazından önce 63 yaşında Rahmet-i Rahmana kavuşmuştur. Vefat haberini alan onbinlerce bağlısının katılımıyla ertesi gün Menzilde babasının yanı başında toprağa verilmiştir
 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Muhammed Raşid Erol Hazretlerinin Vefatının Ardından Yerine İrşad Görevi için Kardeşi Seyyid Abdülbaki Erol Geçmiştir.Kendisi "Gavsı Sani" ve "Seyda" isimleriyle anılmaktadır.Menzil'in Yeni Sultanı Olarak Sayılmaktadır.
 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Sevenlerinin Dilinden Seyda Hazretleri

"Yaşayan en büyük evliya olan Şah-ı Bilvanisi Seyyit Fevzeddin Erol hazretlerinin amcası olan büyük evliya,alim zat. "

"peygamber torunu mübarek insandır.o başkadır "

"insanların huzuru u mahşerde kurtarıcısıdır inşallah.sofilrin imanını tazeleyen kişidir o gavsımız bana allah aşkını çağrıştırıyor.onu nezaman hatırlasam bütün günahlardan uzaklaşıyor gibiyim"

"Gavs-i sani hazretleri zamanımızın en büyük evliyalarındandır.gidip görmek nasip oldu inşaallah.Allah ondan razı olsun eğer onu tanımasaydım şu anda büyüdüğüm çevre bakımından içkimde olurdu zinamda olurdu,kumarım da olurdu ne Allah'ı tanırdım ne peygamberi menzile gittiğimden ailemin haberi yok kesinlikle tarikata karşılar ama gidip bir gerçekleri bir görseler boşa geçirdikleri zamana üzülürler gavs-ı bir tanısalar ah ahh..İnşallah dua edin kardeşler.Allah sadattan razı olsun"

"yer yüzünde hala ayaklı kuran olarak yaşayan ve sünneti seniyyeden kıl kadar ayrılmayan. ümmeti muhammede zhir va batında ko kanat geren. koruyup kollayan, sahibim, efendim kurtarıcım ve tek dayanağım. "

"gavsı sani tek kurtuluş yolu demek başka çıkar yol kalmadı demek zamanın kutbu demek rasulullah (sav) den sonra en büyük irşadı yapan kişi demek peygamber efendimizin göz nuru demek allah aşkından bir an uzaklaşmayan bir zat demek ahir zaman da imanla gidebilmenin en kolay çaresi demek gavsı sani herşey demek"

"gavs sofilerin babası gemimizin kaptanı O nu çok seviyorum eminimki oda sofilerini çok seviyordur bitin sofi kardeşlerime saygı ve selamlarımı yolluyorum.Birbirimize her daim dua edelim hepiniz ALLAH A emanet olun saygılarımla...."

"Görmeyene,gitmeyene,dinlemeyene,köye girerken kalbine sevinç girmeyene,camiye ilk girişindeki selamının güzellliğini duymayana,gülü koklarken o camiye yayılan gül kokusunu hissetmeyene,gözlerindeki o nuru alamayana,çorbasından bir kaşık içmeyene,ekmeğinden bir lokma yemeyene,köyünde yatmayana,camisine bakmayana,suyunu içmeyene,elini öpmeyene,Kelime-i şahadet getirişindeki o içtenliğini hissetmeyene ve oradan ayrılırken içine düşen burukluğun sebebinin GAVS-I SANİ (k.s) olduğunu hala idrak edemeyene ne anlatsak BOŞ arkadaşlar BOŞ..Babam onlarada Himmet etsin..Rabbim ıslah etsin.. "

"Zamanımızın gavsının kim olduğunu, hatta böyle bir zatın var olup olmadığını kimse bilemez.Tamam, herkesin kendi mürşidini diğer mürşidlerden üstün görmesi,bilmesi lazımdır.gereklidir.Fakat derecesini Allahtan ve Allahın bildirdiklerinden başka bilen çıkmaz.Abdülkadir Geylani hz.leri kendi gavslığını manevi bir hal ve emir ile bizzat kendisi ilan ettiğinden dolayı onun gavs olduğunda zaten şüphe yoktur.Bazı arkadaşların Abdulbaki hz.lerini bu şekilde nitelemelerine karşı bir başka kişide çıkıp İstanbul/fatihdeki MAHMUT EFENDİ hz.lerinin bu makamda olduğunu söyleyebilir.Her iki durumda yanlıştır.dediğim gibi üstün görülebilir fakat bir derece isnat edilemez. "

"gavsı sani gavslık makamı iki kere verilmis evliyaya denir.dünya üzerinde tekdir.aynı zamanda birden fazla olamaz.şuanki S.ABDÜLBAKİ hazretleridir.fakat kendileri bu sıfatın çok fazla kullanılmasına tahminimce razı değillerdir.çünkü cahil veya anlamını idrak edemeyecek,bu makamın nasıl verildiğini kavrayamayacak kişiler tarafından eleştiri konusu olabilir.ama O'nu tanıyan,bir kere O'nu gören herkes artık soru sormayı bırakır ve bir nebze olsun nasiplenmeye bakar.inşaallah bizlerde O'nun himmetine nail oluruz.... "

"allah indinde gerçek din islamdır allah c.c. bu dini baki kılacak kullarını yönlendirecek ve yanlız bırakmayacak bu yüzdenki kulları arasından seçtiği insanları bize rehber olarak gönderir işte bu kullara evliya denir evliyalar dünya üzerinde çoktur ama gavs bir tanedir oda SEYİT ABDULBAKİ H.Z (k.s) dir.lütfen bu ismi anarken bile adap ve edepli olun çünki o gavstır allahın nazlı kuludur,sevgili kullarındandır.Buna inanmıyorsanız bile lütfen genede saygılı olun vemümkünse hayatınızda bir kere olsun bu allah dostunu ziyaret edin edinki kalbiniz nurlansın inş. " 

emmargah

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
3,348
Puanları
0
menzile gitmek kısmet olmadı :( . .

ama inşallah gidebilirim en yakın zamanda .

inşallah benimde kalbim nurlanır .teşekkür ederim yazı içinde
 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Bana da nasip olmadı henüz ama "Kişi Sevdiğiyle Beraberdir" hadisi şerifi var.
Bundan dolayı kendimi Seydama uzak hissetmiyorum...
 

aska_surgun

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
25 Ağu 2006
Mesajlar
56
Puanları
0
Kurbanım resim yayınlamayı Gavs-Sani H.zleri yasaklamış en kısa zamanda kaldır
 

ozti

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
19 Ağu 2006
Mesajlar
468
Puanları
0
Yaş
37
Allah razı olsun maşallah nur damlıyor yüzünden seydanın bende kendileri ile görüşme imkanına sahip oldum
 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Seyda Hazretlerine Yazılan Şiirler

CAN SEYDAM GÜL SEYDAM GÜL BAHÇELERİNDEKİ
EN MUKADDES MİSKANBER KOKULU SEYDAM
YEMİNLER OLSUN SENİ ÜZEN BENİ ÜZER
SENİ KIRAN BENİ KIRAR SENSİZ BİR ANIM
BANA HEP KAÇAMAK YAPAR GÜL SULTANIM
BAK SARARDI YAPRAGIM SOLDUM
SENİN SAYENDE MEVLAYA AÇILDI TİTREK ELLERİM
GÖRÜNÜYOR BANA O GÜZEL YÜZÜN
NERDENSİN CANANIM HİMMET VERDE GÜL BANA
SOFİLER DERKİ SABREYLE GEÇER
SENSİZ BİR SANİYE BİLE OLSA NASIL NASIL GEÇER SULTANIM AH SEYDAM YEMİN OLSUN SANA GELEN BANA GELSİN YEMİN OLSUN SENİ ÜZEN BENİ KARŞISINDA BULSUN

******************************************************
Seydayı görünce beden tutulur,
Dua et diyecek diller yutulur,
Dünyada ne varsa hep unutulur,
Gönüllerde bayram var,teslim kurtulur.


Varlık sensin yokluk ben,
Baba sensin, evlat ben,
Feyz sende, boş kap ben,
Senden başka kimim var, kimsesizim ben.


Oturup düşününce, halim nolur deyince,
Sen aklıma gelince, sevinirim acizce.


Seni gören şu göz artık ne yapsın ?
Seni göremeyen sofin ne yapsın ?
Sofinin derdi sensin dertler ne yapsın ?
Taş , buz hepsi tutuştu, ateş ne yapsın ?


Seydam aşkın içinde, SEYDA ne yapsın ?

_________________

Şu gönlüm tutuşup yansın
Aşkınla ummana dalsın
Gözlerim hergün ağlasın
aşk ver seydam,aşk ver seydam.

Dalmışım dünya gamına
Hazırlığım yok yarına
Kurban olam endamına
Aşk ver seydam,aşk ver seydam

Kabeye döndü yüzümüz
Lafta kalıyor sözümüz
Hala görmez kör gözümüz
Aşk ver seydam,aşk ver seydam.

Maksadım rızaya ermek
Alıyorum seni örnek
Olayım resule ümmet
Aşk ver seydam,aşk ver seydam.

Gece başka gündüz başka
Menzilde halim bambaşka
Nefisle çıkamam başa
Aşk ver seydam,aşk ver seydam.

Yaralı gönül anıyor
Hasretinle hep yanıyor
Gözlerim seni arıyor
Aşk ver seydam,aşk ver seydam.

Bakma yalan sözümüze
Hak aşkı kat özümüze
Çöle dönmüş gönlümüze
Aşk ver seydam,aşk ver seydam

*********************************************************

Gözlerine bakıpta doyamadım sana
Tut ellerimden bırakma beni bana
Sen gittin gideli yüzüm gülmedi
Beni bana bırakma seydam sultanım

Sana olan hasretimdendır sitemlerim
Gözlerine bakıp doya doaya doyamadım
Muhabbetin aşkıyla yanıp tutuşuyor bucanım
Beni bana bırakma seydam sultanım


Alev alev yanıyor bucanım sultanım
Hasretin yakıyor beni mecnun misali
Tut ellerimden bitsin bitsin bu ızdırabım
Beni bana bırakma seydam sultanım

********************************************************

Gözlerine bakıpta doyamadım sana
Tut ellerimden bırakma beni bana
Sen gittin gideli yüzüm gülmedi
Beni bana bırakma seydam sultanım

Sana olan hasretimdendır sitemlerim
Gözlerine bakıp doya doaya doyamadım
Muhabbetin aşkıyla yanıp tutuşuyor bucanım
Beni bana bırakma seydam sultanım


Alev alev yanıyor bucanım sultanım
Hasretin yakıyor beni mecnun misali
Tut ellerimden bitsin bitsin bu ızdırabım
Beni bana bırakma seydam sultanım

*********************************************************

Şimdi burdan geçti seydamın kervanı
Hedef menzil yol cennet yolu
Önde seydam ardından sofi kardaşlarım
Şimdi geçti seydamın kervanı

YOL mekke medine yolu
Hak yolunda saf saf sofılerı
Önde seydam arkada ALAHIN dostları
Şimdi geçti seydamın kervanı

Hazırlığını yap hayri kardaşım
Kervan uzaklaşmadan düş yollara
Önde seydam arkada sofi gardaşlarım
Şimdi geçti seydamın kervanı

Sende gel katıl mumin gardaşım
Yol menzil muhammet mustafa yoludur
Önde seydam arkada sofi gardaşları
Şimdi geçti seydamın kervanı

Önde okunur ALLAHIN güzel kelamı
Arkadan tekbir çeker güzel dostları
Önde seydam arkada sofi gardaşları
Şimdi geçti seydamın kervanı

Hak yolunda taşıyor islam sancağı
Bölük bölük olmuş sofi gardaşları
Önde seydam arkada orduları
Şimdi geçti seydamın kervanı

*********************************************************

Sana Sultan demeye dilim varmiyor,
olamadimki sana ben köle,
Yak Sultanim demeye dilim varmiyor,
olamadim bir kuru odun Seyyidime,

Himmet et Sultanim,
kimbilir ne cok söylenmistir bu söz sana.
yanan kalbler gibi,yanan kalb bendeymis gibi,
yalvariyorum sana,
himmet et bana.

yine seni andim heycanlandim,
sözlerim karisti siirde yine birbirine,
ben senin nuruna yandim,
simdi söndür yine nurunla...

**********************************************************

suya hasret güller gibi güle hasret bülbül gibi
ayaza hasret çöller gibi
başka yerde aramam sendedir derman
neredesin güzel seydam
yılmadan bekledim gavsımı
ruhuma yazdım silemem adını
gelsende öpsem elini ayağını
sensiz buralarda duramam
neredesin güzel seydam
ellerim boş sana bir şey veremiyorum
dua et diyorsun muvaffak olamıyorum
uzaklara gidiyorsun yanına gelemiyorum
uzatta ellerini tutam
neredesin güzel seydam
 

aska_surgun

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
25 Ağu 2006
Mesajlar
56
Puanları
0
Allah Razı olsun Kurbanım
 

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.gencislam.com
ALLah razi oLsun KaLemdar karde§im..MenziLe gitmek banada nasip oLmadi aiLeden gidenLer oLmu§tu.bana kismet degiLmi§.Babam gitmek istiyor beLki nasip oLur bu sene..in§aALLah..
 

trafik

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Eyl 2006
Mesajlar
2
Puanları
0
Hayyyyyy ya gavsss
 

seyyide

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Eyl 2006
Mesajlar
4
Puanları
0
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Yola bu derece sadakat hakikaten çok takdir edilecek bir husus.. Allah dostu olmasından dolayı asla tek kelime edemem, ister Mahmut Hocaefendi olsun, ister Süleyman Efendi ister başkası hepsine muhabbetim ve hürmetim elbette vardır ve olmaması gibi bir durumdan Rabbime sığınırım.

Ancak neden herkes kendi mürşidini gavs'ül-azam kutbu'z-zaman ilan eder? Tamam kendi mürşidini diğerlerinden kat kat fazla sevmeyi anlayabiliyorum, tasavvufta bu aşk olmadan bu kurbiyet olmadan olmaz, ama bu da nenin nesi?
Ben de derim ki ben Rabbime danışmışımdır, bizzat bu polemikler yüzünden intisap hususunda zamanın kutbunu O'na sormuşumdur; bana da buyrulan daha farklıdır. Şimdi sizin bahsettiklerinizden çok daha farklı bir opsiyon, ne olacak şimdi?
Büyüklerin nezdinde önemli midir sanıyorsunuz bunu? Ya da siz Efendinizi büyüklerin içinde en büyüğü olduğunu düşündüğünüz için mi seviyorsunuz?

Arkadaşlar lütfen bence Efendinizi tanıtırken böyle büyüklük küçüklük kavramlarına karıştırmadan anlatın o mübareği.

Bu arada bir konu araması yaparken karşıma tevafuken çıkan bu konuya yorum yazmak da nasipmiş..

Hürmetlerimle...
 

GÖNÜL İKLİMİ

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
13 Haz 2006
Mesajlar
444
Puanları
0
Yaş
44
Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Yola bu derece sadakat hakikaten çok takdir edilecek bir husus.. Allah dostu olmasından dolayı asla tek kelime edemem, ister Mahmut Hocaefendi olsun, ister Süleyman Efendi ister başkası hepsine muhabbetim ve hürmetim elbette vardır ve olmaması gibi bir durumdan Rabbime sığınırım.

Ancak neden herkes kendi mürşidini gavs'ül-azam kutbu'z-zaman ilan eder? Tamam kendi mürşidini diğerlerinden kat kat fazla sevmeyi anlayabiliyorum, tasavvufta bu aşk olmadan bu kurbiyet olmadan olmaz, ama bu da nenin nesi?
Ben de derim ki ben Rabbime danışmışımdır, bizzat bu polemikler yüzünden intisap hususunda zamanın kutbunu O'na sormuşumdur; bana da buyrulan daha farklıdır. Şimdi sizin bahsettiklerinizden çok daha farklı bir opsiyon, ne olacak şimdi?
Büyüklerin nezdinde önemli midir sanıyorsunuz bunu? Ya da siz Efendinizi büyüklerin içinde en büyüğü olduğunu düşündüğünüz için mi seviyorsunuz?

Arkadaşlar lütfen bence Efendinizi tanıtırken böyle büyüklük küçüklük kavramlarına karıştırmadan anlatın o mübareği.

Bu arada bir konu araması yaparken karşıma tevafuken çıkan bu konuya yorum yazmak da nasipmiş..

Hürmetlerimle...
Allah c.c. razı olsun kardeşim.Çok önemli bir konuya değinmişsiniz.
 

hayrullah

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
40
Puanları
0
Web sitesi
www.ihvanilmuslimin.azbuz.com
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Kalemdar kardeş verdiğin bilgiler çok güzel aynı meşrebteyiz inşeallah

Bu arada resimleri yayınlanmasına seyda hz.leri razı olmadığını biliyorum.

Sana tavsiyem resimleri kaldır.

selametlee.
 

GÖNÜL İKLİMİ

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
13 Haz 2006
Mesajlar
444
Puanları
0
Yaş
44
Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Bırakın şu yasakları kardeşler....Seydanın ağzından duydunuzmu..
 

islamveinsan

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
28 Eyl 2006
Mesajlar
1,360
Puanları
0
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

sa.

Efendi Şeyh yada Mürşidlerinizi tanımıyorum....
Tanıdığım kısmı da zahiren.....

Seyda'nın resimlerin yayınlanmasına gönlü yokmus diye duydum ....
Hikmeti şu olsa gerek; Gölgeli ve gölgesiz bütün suretler haramdır....

Türkiyenin hemen her yerinede Şeyh ve Mürşidler var
Ve hemen her mürid kendi üstazını Mürşid i Kamil olarak görüyor ve en üstün olarak niteliyor....?

Bizim Mürşidimiz; Kuran-ı Azimüşşan

Allah ın dinini yücelten ve öğreneten her mümin i kardeş biliriz ....

Allah adına ve din adına olan bütün gayretinizde bir bakın;

Ahkam-ı ilahi ne diyor
Sünnet i Seniye ne diyor
Ashap ve Sahabe nasıl yaşamış ve nasıl anlamış ?

1400 sene önce ki Din-i İslam-ı Hakiki ne ise bugünde öyle olmalı...

Selametle.......sa.
 

Ahiskali

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
17 Eyl 2006
Mesajlar
32
Puanları
0
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

foto kaldırıldı...
 

Bedrin_Aslanı

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
20 Haz 2006
Mesajlar
1,792
Puanları
0
Ce: Menzil'in Sultanı Seyyid Muhammed Raşid Erol

Kardeş Bunu Araştırıp Öğrenmem Lazım Emin Olmadan Kaldırmak İstemem...
Kardeş acizane tavsiyem bencede kaldır resimleri. veya yönetime rica et onlar kaldırsın... Emin olduktan sonra koyarsın. Bu şekilde O nun rızası olmayan birşeyi yapabiliyor olabilirsin.
 
Üst