Meleğin ismi(Anne)

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
BİR ZAMANLAR, doğmak üzere olan bir çocuk, dünyaya gideceği gün Allah’a sormuş:
“Allahım! Bu kadar küçük ve korunmasız olduğum halde dünyada nasıl yaşayacağım?”

Allah:

“Meleklerim arasından birini senin için seçtim” demiş. “O seni bekliyor olacak ve seni hep koruyacak.”

“Ama lütfen söyle bana” demiş çocuk. “Burada, cennette hiçbir şey yapmadan güzel ezgiler söylüyor ve gülümsüyorum. Ben böyle çok mutluyum.”

“Senin meleğin de sana güzel ezgiler söyleyecek ve sana her gün gülecek” diye cevap vermiş Allah. “Sen de o meleğin sevgisini hissedeceksin ve mutlu olacaksın.”

Çocuk: “Peki, insanlar benimle konuştuklarında ben onları nasıl anlayacağım. Ben onların dilini bilmiyorum ki?” demiş.

Allah:

“Meleğin sana dünyadaki sözlerin en güzelini ve en tatlısını söyleyecek ve sana konuşmayı öğretecek” demiş.

“Peki, Seninle konuşmak istediğim zaman ne yapmam gerekecek?”

“Meleğin ellerini göğe kaldırıp, Bana dua etmeyi de sana öğretecek.”

“Ama duydum ki, dünyada kötü insanlar varmış. Beni kim koruyacak?”

“Merak etme. Meleğin seni ne pahasına olursa olsun koruyacak.”

“Ama ben Seni göremeyeceğim için çok mutsuz olacağım.”

“Meleğin sürekli sana Benden bahsedecek ve sana, Bana nasıl tekrar ulaşabileceğini anlatacak. Hem, sen Beni göremesen de Ben hep senin yanında olacağım.”

Tam o sırada cennetteki huzur ortamına dünyanın homurtuları karışmaya başlamış. Dünyaya gitmek üzere olduğunu anlayan çocuk, aceleyle son sorusunu sormuş:

“Peki Allahım! Şimdi gitmek üzereyim. Lütfen bana o meleğin ismini söyler misin?”

“Meleğin asıl ismi çok önemli değil” demiş Allah. “Çünkü sen ona ‘Anne’ diyeceksin.”

(yazarı Bilinmiyor)