Mekke'nin Fethinin 1380. yıl kutlamaları

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,262
Tepkime puanı
875
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ss8asVIj.jpg


Mekke'nin Fethinin 1380. yıl kutlamaları


KONYA'DA FETİH GECESİ

Konya'da, Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi düzenlendi. Gecede salona getirilen temsili Kabe maketi dikkat çekti.

Mevlana Kültür Merkezi'nde Mekke'nin fethinin 1380. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen gece, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmalarının ardından dünya birincisi Türk ve yabancı hafızlar tarafından Kur'an-ı Kerim'den sureler okundu. Bazı vatandaşlar, Kur'an okunurken adeta kendinden geçti. Gecede ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından küçük bir konser verildi. Spor gösterileri ve ezan okunmasının ardından şölen Grup Genç'in konseriyle devam etti.

Yaklaşık 3 bin kişilik olan Sema Salonu'nda vatandaşlar programı merdivenlere oturarak ya da ayakta izlemek zorunda kalırken, salona getirilen temsili Kabe maketi ise dikkat çekti.

ESKİŞEHİR'DE MEKKE'NİN FETHİNİN 1380. YIL DÖNÜMÜ
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Şubesi, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü kutlamaları kapsamında etkinlik düzenledi.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim okundu. Müzik dinletisinin ardından Kamer Spor Kulübü, tekvando gösterisi sundu, ''Mekke'' konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

AGD Eskişehir Şube Başkanı Emin Irmak, amaçlarının gece gündüz demeden Türkiye ve Türk gençliğini için hayırlı hizmetler üretmek olduğunu söyledi. Irmak, ''Anadolu gençliğinin projesi insan, muhatap kitlesi gençlik, sevdası Türkiye'dir. Başka Türkiye olmadığının ve bu ülkeyi sokakta bulmadığımız bilinciyle gece gündüz demeden ülkemiz ve gençliğimiz için en hayırlı hizmetleri yapmaktır'' diye konuştu.

ADANA

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü kutlamaları kapsamında etkinlik düzenledi.

Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Etkinlikte 8 yaşındaki Hafız Ömer Faruk Köse ile hafız adayı 8 yaşındaki Ahmet Kocabey, Kur'an-ı Kerim okudu. Küçük hafızların okuduğu Kur'an-ı Kerim, salonu dolduran binlerce kişi tarafından ilgiyle dinlendi.

Etkinlikte, ''Mekke'' konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, programa katılanlara teşekkür etti.

Şiirlerin okunup ilahilerin söylendiği programa çok sayıda kişi katıldı. Etkinlik dolayısıyla kapalı spor salonu tamamen dolarken, çoğu kişi programı dışarıda sinevizyondan izledi.

DENİZLİ

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Mithat Ekici, ''Kalplerin fethedilmesi, Kabe'nin fethi kadar önemlidir'' dedi.

Ekici, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, tarihte bir damla kan bile dökülmeden nasıl fetihler yapılabileceğini görmek isteyenlerin, Hazreti Muhammed'in (s.a.v) Mekke'yi fethine bakmalarını istedi.

İslamiyetin yayılmasında bir dönüm noktası niteliğinde olan Mekke'nin fethedilmesinin her açıdan örnek alınacak bir olay olduğunu vurgulayan Ekici, ''Kendisi ile yapılan anlaşmanın Mekkelilerce bozulması nedeniyle Mekke'yi fethetmeye hazırlanan Hazreti Muhammed (s.a.v) ve ordusu, fetih esnasında bir damla kan bile dökmemiş, fetih gerçekleşince belde halkına güvence vererek her bir ferdinin can ve malını emniyet altına almıştır. Buradan anlamaktayız ki asıl fetih, yüreklerin fethidir. Yoksa tarihte birçok zalim hükümdarın topraklarını genişletmek uğruna yapmış oldukları kıyımlar fetih değil zulümdür. Bir tarihe bakalım, Firavunların insanları çaprazlama kesmeleri, Kazıklı Voyvoda'nın 80 bin kişiyi kazıklara geçirmesi ve tarihteki birçok diğer katliamlar.''

Mekke'nin fethi, yüce Allah'ın ''evim'' dediği Kabe'nin bu şehirde bulunması nedeniyle de ayrı bir önem arz ettiğine işaret eden Ekici, şunları kaydetti:

''Bu fetihle birlikte Müslümanlar dünyada en önemli mekan olan Kabe'yi fethettiler. Vücudumuzda da en önemli organ kalptir. Kalplerin fethedilmesi, Kabe'nin fethi kadar önemlidir. Bu da ancak adalet ve hakkaniyeti gözeterek olur. Biz, Peygamber Efendimizin yapmış olduğu fethi kendimize örnek alıyor, bu metodu benimsiyoruz. Bu nedenle insan haklarının yayılıp korunması alanında, kişilerin demokratik haklarını sonuna kadar verme ve savunma anlamında ve bireye saygı duyulması ve bu saygının artırılması alanında gerekli çalışmaları sürdürmekle beraber, hizmetlerimizin herkese eşit bir şekilde ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, özen gösteriyoruz.''

SİVAS- ŞARKIŞLA

Anadolu Gençlik Dergisi Şarkışla şube başkanlığı tarafından Mekke'nin Fethi'nin 1380. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 'Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi' adlı program, yapıldı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Şehitler parkı düğün salonunda Anadolu Gençlik Dergisi Şarkışla şube başkanlığı tarafından Mekke'nin Fethi'nin 1380. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 'Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi' adlı program, yapıldı. Program Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Konuşmacı olarak programa katılan emekli müftü Ahmet Akgül katıldı. Akgül, 'Katılımcılara Mekke'nin Fethi'ne ilişkin bilgiler verdi. İslam Dininin eğitime büyük önem verdiğini vurgulayarak, 'Peygamberimize ilk vahiyde ilk emir 'oku' dur. Müslümanlar mutlaka okumalıdır' dedi. AGD Şarkışla temsilcileri vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemeye büyük önem verdiklerini, konferansın bu yıl düzenledikleri etkinliklerden biri olduğunu, konferansa gösterilen yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini bildirdi.

HATAY İSKENDERUN

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şubesi fetih gecesi düzenlendi. Fetih gecesine katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, İslam toplumlarının fetih ruhunu kaybetmesi ile işgallerin ve Müslüman ülkelerin zulme uğradığını söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şubesi'nce düzenlenen fetih gecesine konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, Mekke'nin fethi ve fetih ruhunu anlattı. Kur'an-ı Kerim'in okunması ile başlayan gecede salona sığmayan vatandaşlar konferansı ayakta dinlemek zorunda kaldı.

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şube Başkanı Serkan Bulut, İskenderun'a yakışır bir salon yapılması için el birliği ile çalışma başlattıklarını söyledi. Bulut'un yapılacak salona Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilen Cengiz Akyüz'ün adını vereceklerini söylemesi ile salonda alkışlar yükseldi.

Programda Mekke'nin fethi ile ilgili sinevizyon gösterimi izleyenlere duygu ve hüzün dolu anlar yaşattı. Konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, "Biz fetih şuurunu terk ettiğimiz için Çeçenistan'da gençler can veriyor. Biz fetih ruhunu kaybettiğimiz için Irak'ta 1 milyon insan öldürülüyor, 5 -6 milyon yaralı var, her ailede şehit var dul var, yetim var. Biz fetih ruhunu, gaza ruhunu terk ettiğimiz için Afganistan bombalanıyor, Doğu Türkistan, Gazze zulüm altında. Yeryüzü İslam coğrafyasının geri kalan kısmında da zihniyet işgalleri var." şeklinde konuştu. Fetih kelimesinin, başkalarının toprağını gasp etmek anlamına gelmediğini sözlerine vekleyen gazeteci yazar Sifil, "Yeryüzü Allah'ın mülküdür. Fetih de Allah'ın mülkünde Allah'ın iradesine hakim kılma iradesidir. Bu nedenle Müslüman toplumların kenetlenmesi, bölünmemesi, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekir." diye sözlerini sürdürdü.

Ajanslar
http://www.haberdem.com/news_details?id=55339

Ne kadar güzel.. ne kadar hoş... İsyan, haram vs. olan şeyler yerine böyle güzel bir anma gecesi.

Emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,262
Tepkime puanı
875
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
fetih-coskusu-butun-turkiye-yi-sardi-spot-4.jpgFetih çoşkusu bütün Türkiye'yi sardı


Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü nedeniyle Malatya, Balıkesir ve Sivas'ta çeşitli etkinlikler düzenledi.


Malatya Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Etkinlikte Ahmet Tayyar, Kur'an-ı Kerim okudu. Tayyar'in okuduğu Kur'an-ı Kerim, salonu dolduran yüzlerce kişi tarafından ilgiyle dinlendi.

AGD Malatya Şube Başkanı Tayyar Emre, programın açılışında yaptığı konuşmasında, böyle bir etkinliği yaşamalarını nasip eden Allah'a sonsuz teşekkürlerini bildirdi. Emre, ''İman, azim, sabır ve fedakarlıkla ulaşılan ve Cenab-ı Allah'ın bahşettiği büyük fethin 1380'inci yılındayız. Putperes düzenin yıkıldığı, gönüllerin fethedildiği fethi mümini idrak etmek ve hakkın hakimiyeti için çalışma kararlılığımızı sürdürmek için toplanmış bulunmaktayız'' diye konuştu.

Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen programa, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür'ün yanı sıra yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür yaptığı konuşmada, Mekke'nin fethinin önemine değinerek, ''Bugün Mekke'nin fethi olması sebebi ile Müslümanlar için özel bir gün. Bugün şehit liderimiz merhum Muhsin Yazıcıoğulu'nun doğum gününü de icra ediyoruz. Yurdun birçok yerinde şuan gayrı meşru lezzetlerle yılbaşı kutlamaları, Noel organizasyonları tertip edilirken, her birinizin bu salonlarda geçirdiği her bir dakika cenabı Allah nezdinde kıymettardır diye ümit ediyorum.'' dedi.

Gecede Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Karesi mehter takımı gösteri sundu.

Sivas 4 Eylül Spor Salonu'nda düzenlenen ''Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi'' adlı etkinlikte konuşan derneğin AGD Sivas Şube Başkanı Bülent Şimşek, Mekke'nin fethinin İslam tarihinde son derece önemli bir dönüm noktası olduğunu kaydetti. Fetihle İslamiyet'in hızla yayılmaya başladığını ifade eden Şimşek, fethin önemine değindi.

İlahiler söylenen ve Kur'an-ı Kerim okunan programda, Mekke'nin fethinin anlatıldığı sinevizyon gösterilerine de yer verildi. Programda 11 yaşındaki Ümmügülsüm Akpınar da Mekke'nin fethi ile ilgili şiir okudu.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan araştırmacı-yazar Vehbi Vakkasoğlu'nun da Mekke'nin fethini anlattığı ve dini konularda görüşlerini aktardığı programın son bölümünde, tasavvuf sanatçısı Umut Mürare ilahiler seslendirdi.

ESKİŞEHİR'DE MEKKE'NİN FETHİNİN 1380. YIL DÖNÜMÜ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Şubesi, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü kutlamaları kapsamında etkinlik düzenledi.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim okundu. Müzik dinletisinin ardından Kamer Spor Kulübü, tekvando gösterisi sundu, ''Mekke'' konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

AGD Eskişehir Şube Başkanı Emin Irmak, amaçlarının gece gündüz demeden Türkiye ve Türk gençliğini için hayırlı hizmetler üretmek olduğunu söyledi. Irmak, ''Anadolu gençliğinin projesi insan, muhatap kitlesi gençlik, sevdası Türkiye'dir. Başka Türkiye olmadığının ve bu ülkeyi sokakta bulmadığımız bilinciyle gece gündüz demeden ülkemiz ve gençliğimiz için en hayırlı hizmetleri yapmaktır'' diye konuştu.

ADANA

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü kutlamaları kapsamında etkinlik düzenledi.

Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Etkinlikte 8 yaşındaki Hafız Ömer Faruk Köse ile hafız adayı 8 yaşındaki Ahmet Kocabey, Kur'an-ı Kerim okudu. Küçük hafızların okuduğu Kur'an-ı Kerim, salonu dolduran binlerce kişi tarafından ilgiyle dinlendi.

Etkinlikte, ''Mekke'' konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, programa katılanlara teşekkür etti.

Şiirlerin okunup ilahilerin söylendiği programa çok sayıda kişi katıldı. Etkinlik dolayısıyla kapalı spor salonu tamamen dolarken, çoğu kişi programı dışarıda sinevizyondan izledi.

DENİZLİ

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Mithat Ekici, ''Kalplerin fethedilmesi, Kabe'nin fethi kadar önemlidir'' dedi.

Ekici, Mekke'nin fethinin 1380. yıl dönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, tarihte bir damla kan bile dökülmeden nasıl fetihler yapılabileceğini görmek isteyenlerin, Hazreti Muhammed'in (s.a.v) Mekke'yi fethine bakmalarını istedi.

İslamiyetin yayılmasında bir dönüm noktası niteliğinde olan Mekke'nin fethedilmesinin her açıdan örnek alınacak bir olay olduğunu vurgulayan Ekici, ''Kendisi ile yapılan anlaşmanın Mekkelilerce bozulması nedeniyle Mekke'yi fethetmeye hazırlanan Hazreti Muhammed (s.a.v) ve ordusu, fetih esnasında bir damla kan bile dökmemiş, fetih gerçekleşince belde halkına güvence vererek her bir ferdinin can ve malını emniyet altına almıştır. Buradan anlamaktayız ki asıl fetih, yüreklerin fethidir. Yoksa tarihte birçok zalim hükümdarın topraklarını genişletmek uğruna yapmış oldukları kıyımlar fetih değil zulümdür. Bir tarihe bakalım, Firavunların insanları çaprazlama kesmeleri, Kazıklı Voyvoda'nın 80 bin kişiyi kazıklara geçirmesi ve tarihteki birçok diğer katliamlar.''

Mekke'nin fethi, yüce Allah'ın ''evim'' dediği Kabe'nin bu şehirde bulunması nedeniyle de ayrı bir önem arz ettiğine işaret eden Ekici, şunları kaydetti:

''Bu fetihle birlikte Müslümanlar dünyada en önemli mekan olan Kabe'yi fethettiler. Vücudumuzda da en önemli organ kalptir. Kalplerin fethedilmesi, Kabe'nin fethi kadar önemlidir. Bu da ancak adalet ve hakkaniyeti gözeterek olur. Biz, Peygamber Efendimizin yapmış olduğu fethi kendimize örnek alıyor, bu metodu benimsiyoruz. Bu nedenle insan haklarının yayılıp korunması alanında, kişilerin demokratik haklarını sonuna kadar verme ve savunma anlamında ve bireye saygı duyulması ve bu saygının artırılması alanında gerekli çalışmaları sürdürmekle beraber, hizmetlerimizin herkese eşit bir şekilde ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, özen gösteriyoruz.''

SİVAS- ŞARKIŞLA

Anadolu Gençlik Dergisi Şarkışla şube başkanlığı tarafından Mekke'nin Fethi'nin 1380. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 'Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi' adlı program, yapıldı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Şehitler parkı düğün salonunda Anadolu Gençlik Dergisi Şarkışla şube başkanlığı tarafından Mekke'nin Fethi'nin 1380. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 'Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi' adlı program, yapıldı. Program Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Konuşmacı olarak programa katılan emekli müftü Ahmet Akgül katıldı. Akgül, 'Katılımcılara Mekke'nin Fethi'ne ilişkin bilgiler verdi. İslam Dininin eğitime büyük önem verdiğini vurgulayarak, 'Peygamberimize ilk vahiyde ilk emir 'oku' dur. Müslümanlar mutlaka okumalıdır' dedi. AGD Şarkışla temsilcileri vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemeye büyük önem verdiklerini, konferansın bu yıl düzenledikleri etkinliklerden biri olduğunu, konferansa gösterilen yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini bildirdi.

HATAY İSKENDERUN

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şubesi fetih gecesi düzenlendi. Fetih gecesine katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, İslam toplumlarının fetih ruhunu kaybetmesi ile işgallerin ve Müslüman ülkelerin zulme uğradığını söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şubesi'nce düzenlenen fetih gecesine konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, Mekke'nin fethi ve fetih ruhunu anlattı. Kur'an-ı Kerim'in okunması ile başlayan gecede salona sığmayan vatandaşlar konferansı ayakta dinlemek zorunda kaldı.

Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Şube Başkanı Serkan Bulut, İskenderun'a yakışır bir salon yapılması için el birliği ile çalışma başlattıklarını söyledi. Bulut'un yapılacak salona Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilen Cengiz Akyüz'ün adını vereceklerini söylemesi ile salonda alkışlar yükseldi.

Programda Mekke'nin fethi ile ilgili sinevizyon gösterimi izleyenlere duygu ve hüzün dolu anlar yaşattı. Konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Ebubekir Sifil, "Biz fetih şuurunu terk ettiğimiz için Çeçenistan'da gençler can veriyor. Biz fetih ruhunu kaybettiğimiz için Irak'ta 1 milyon insan öldürülüyor, 5 -6 milyon yaralı var, her ailede şehit var dul var, yetim var. Biz fetih ruhunu, gaza ruhunu terk ettiğimiz için Afganistan bombalanıyor, Doğu Türkistan, Gazze zulüm altında. Yeryüzü İslam coğrafyasının geri kalan kısmında da zihniyet işgalleri var." şeklinde konuştu. Fetih kelimesinin, başkalarının toprağını gasp etmek anlamına gelmediğini sözlerine vekleyen gazeteci yazar Sifil, "Yeryüzü Allah'ın mülküdür. Fetih de Allah'ın mülkünde Allah'ın iradesine hakim kılma iradesidir. Bu nedenle Müslüman toplumların kenetlenmesi, bölünmemesi, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekir." diye sözlerini sürdürdü.

KONYA'DA FETİH GECESİ

Konya'da, Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi düzenlendi. Gecede salona getirilen temsili Kabe maketi dikkat çekti.
Mevlana Kültür Merkezi'nde Mekke'nin fethinin 1380. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen gece, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmalarının ardından dünya birincisi Türk ve yabancı hafızlar tarafından Kur'an-ı Kerim'den sureler okundu. Bazı vatandaşlar, Kur'an okunurken adeta kendinden geçti. Gecede ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından küçük bir konser verildi. Spor gösterileri ve ezan okunmasının ardından şölen Grup Genç'in konseriyle devam etti.

Yaklaşık 3 bin kişilik olan Sema Salonu'nda vatandaşlar programı merdivenlere oturarak ya da ayakta izlemek zorunda kalırken, salona getirilen temsili Kabe maketi ise dikkat çekti.

ANTALYA'DA BÜYÜK ÇOŞKU

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi, Mekke'nin fethinin 1380. yılını düzenlediği gece ile kutladı.

AGD Antalya Şubesi tarafından Erdal Öner Kepez Arena Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte katılımcılara Kur'an-ı Kerim ziyafeti verildi. Yaklaşık 10 kişinin katıldığı gecede konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, derneklerinin 40 milyon genci iyiye, güzele yönlendirdiğini belirtti. Geçmiş yılbaşlarında gençlerin alkol kullanması sonucu oluşan trafik kazalarına da değinen Tongüç, gençlerin manevi duygularını kazanmaları için aileleri tarafından kendilerine yönlendirilmesi ricasında bulundu.

Konuşmaların ardından dünyaca ünlü Türk hafız Mustafa Kemal Önder, Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien, İranlı Cevat Penhari ve çocuk hafız Muhammed Mehdi Perhizkar, salonu dolduran Antalyalılara Kur'an ziyafeti sundu.

Fetih çoşkusu bütün Türkiye'yi sardı - Milli Gazete


Hay Allah razı olsun.

Bu prgramları düzenleyenlerden, katılanlardan, gönlü orada olanlardan... hepsinden Allah gani gani razı olsun.
 
Üst