Mekke ve Medine resimleri

ihvan23

Kıdemli Üye
mevlamız ziyaretlerinizi kabul buyursun.dünya güzeliklerine mazhar kıldığı gibi ahiret güzelliklerine de kavuştursun.peygamberimizin (a.s.v)ashabı güzinin şefaatından mahrum eylemesin.(amin).sevdiklerini sevdirsin

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@redyellow abi aslında kastım o değildi net çıkmadığını anlatmak istedim ama mekan Mekke ve Medine olunca haklısınız güzel değil sözü yakışmamış :gul

Yanlış anladınız, ben de NET ÇIKMAMA konusunda latife yaptım, net de çıkmasa, bulanık da çoksa oralar hep güzel anlamında:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ağaçtaki Allah ismi şerifi mi?

Aynen...

ckdzb.jpg

Güzel olmuş bence.

hotaru

Profesör
Medine'de bir çok yerde vardı abi, her şeyiyle farklı o mekanlar :))
uhud dağını insan suretine benzetiyorlar ya ben onu kastettiniz sanmıştım :))

bu da iftar soframız :))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Medine'de bir çok yerde vardı abi, her şeyiyle farklı o mekanlar :))
uhud dağını insan suretine benzetiyorlar ya ben onu kastettiniz sanmıştım :))

bu da iftar soframız :))

AFİYET OLSUN:)

İnşaallah bizlere de nasip olur ramazan umresi.

Bu arada medinede epey durdum ama bu ağaçlardaki ALLAH yazısı hiç dikkatimi çekmemişti. Gerçi ben 2001den önce gittim birkaç kere medineye uzun süreli. Bi de 2009 haccında gittim ama dikkatimi çekmemişti.

hotaru

Profesör
@redyellow abi bende bunu kastetmiştim :))

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
AFİYET OLSUN:)

İnşaallah bizlere de nasip olur ramazan umresi.

Bu arada medinede epey durdum ama bu ağaçlardaki ALLAH yazısı hiç dikkatimi çekmemişti. Gerçi ben 2001den önce gittim birkaç kere medineye uzun süreli. Bi de 2009 haccında gittim ama dikkatimi çekmemişti.

Peygamberimiz tek hurmayla ya da üç hurmayla karınlarını doyururlarmış denildiği vakit O'nun büyük bir açlık çektiğini sanırdım...
Medine de kaldığım zaman zarfında iftarımı Mescid-i Nebevi'de yaptım ve mescide giderken de yanımda hiç bir şey götürmezdim... Çünkü daha mescide varmadan evvel, bizleri sofranıza davet ediyordu sofra sahipleri, bize buyur, bize buyur diyenler çoğunlukta... Bizler de bir sofraya kurulur, 3 hurma, bir plastik bardakta zemzem, 20 gramlık yoğurt 5 gramlık da Arap ekmeği, karnımız tıka basa olurdu, ondan sonra ibadete devam da devam... :):)
Akşam namazının akabinde yatsı ve onun akabinde teravih... Ben teravihleri iki kılar arada iki kılmaz oturur sonra tekrar iki kılar 10'a tamamlardım... :):) Kimse de bana "Hey sen! Ne yapıyorsun" demezdi Türkiye'deki müslümanlar da bu hale gelecekler mi acaba, sanmam... :):)
Sonra otele gelir yemekhaneye girer bir sürü yemek çeşitleriyle karşılaşırdık... Ama hiç birine dönüp bakmazdım... Çünkü karnım toktu...
Yani doymak doymamak görece bir şey...
Peygamberimiz döneminde 3 hurmayla ve az bir ekmekle oruç açmışsa ya da karnını doyurmuşsa bu O'nun fakirliğinden değil karnının doyduğundandır...
Bizim TR'li müslümanlar maal esef Peygamberimiz'i bir dengede tutamamışlardır, maal esef...
Kanımca öyle...