Mehmet Şevket Eygi Ağabeyimiz..

Hakperest

Kıdemli Üye
Kişileri masumlaştırmak (kutup, şeyh, kurtarıcı, mehdi) ile dinden çıkarmak iki ayrı ifrat ve tefrittir.

ilke

Paylaşımcı
Kişileri masumlaştırmak (kutup, şeyh, kurtarıcı, mehdi) ile dinden çıkarmak iki ayrı ifrat ve tefrittir.

Rabbimiz ; "Asra yemin olsun ki, Bütün insanlar husrandadır !
Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır." buyruduğu halde LAİLAHE İLLELLAH diyenleri doğruca cennete ithal eden sen değil misin ?

Hakperest

Kıdemli Üye
Rabbimiz ; "Asra yemin olsun ki, Bütün insanlar husrandadır !
Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır." buyruduğu halde LAİLAHE İLLELLAH diyenleri doğruca cennete ithal eden sen değil misin ?
Yok ben değilim. Peygamber sav hadisini aktardım, yoksa uydurma mı diyeceksin

ilke

Paylaşımcı
Yok ben değilim. Peygamber sav hadisini aktardım, yoksa uydurma mı diyeceksin

O hadis-i şerif senin Bektaşi Mantığıyla anladığın manada söylenmedi ! Yani, salt o Kelime-i Tevhidi söylemekle cennete girilmez-girilmiyor ! Açıklamasını o konunun altında izah etmiştim !

Hakperest

Kıdemli Üye
O hadis-i şerif senin Bektaşi Mantığıyla anladığın manada söylenmedi ! Yani, salt o Kelime-i Tevhidi söylemekle cennete girilmez-girilmiyor ! Açıklamasını o konunun altında izah etmiştim !
Peygamberden sav daha iyi mi biliyon :)
Ben de izahat yaptım, neden söylendi diye
Anlaşılan ikimiz de aklımıza güveniyoruz

Kaçak

Yeni
Siz biz ayrımının nasıl bir şey olduğu aşikar ...
Müslümana yakışmaz bu dairede oynaşıp durmak ...
Bizden değildir , sizden değilim gibi arka planında tekfir barındıran ifadeleri ulu orta serseri mayın gibi salmamak lazım ortalığa ..
Mevzu uzarda uzar ...
Kişi kendini müslüman olarak tanımlıyorsa , beyan esastır ilkesi gereği İslamlığına hükmedilir , takdir Allah’a havale edilir ..
İtikadi problemlerini görüyor olabilirsiniz unutmayın bu sadece “ sizin” gördüğünüzdür ....
Takdir elbette Allah’ındır ...
Ha ama yok siz herşeyi apaçık ve kesin görüp bilip hüküm sahibi iseniz ve kesinlikle müslüman değil diyorsanız , size şahitliğiniz sorulduğu vakit konuşunuz ...
Ukala ukala insanların itikatlarına dil uzatmayınız şimdilik ...
Hasılı müslümana en yakıştıramadığım hal , dinden dönmesi ve müslümanım diyenin imansızlığına bile isteye güle koşa şahitlik etmeye çalışmasıdır ...

Kaçak

Yeni
Haaa bu konunun merhumun taziye mesajının ardından yaşanmış olması ayrı bir ironi içerir :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
merhumu, kendilerinden görmeyenlerin dini ha bu resimdeki gibidir, oda islam değil.....Elhamdulillah, islamın kendisi olan
ehli sünnet itikadındayız....

1636