Mehmet Şevket Eygi Ağabeyimiz..

ilke

Paylaşımcı
Rabbim taksiratını affetsin, rahmetiyle muamele buyursun !
Ülkemizde adam gibi müslüman bulma kıtlığında bulunabilecek ve selam verilip, hatırı sorulacak şahıslardan biriydi...

cemaliii

Kıdemli Üye
Allah rahmet eylesin. Düzgün bir insandı. İyi bilirdik.

Hakperest

Kıdemli Üye
mehmet_sevket_eygiden_zarif_vasiyet_kedime_sahip_cikin_1562973264_599.jpg

"Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona sahip çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Öldüğünde cesedini beyaz bir beze sarıp temiz bir yere gömsün. Mütevazı bir hayvandır. Az yer, çok sevgi ister. Gördüğü sevginin on katını verir. Bakan sevap kazanır. Bu iyiliği yapacak olana şimdiden dua ediyorum, teşekkür ediyorum."

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İslami kesimde, gelen gideni aratıyor maalesef, gidenin yeri dolmuyor doldurulamıyor, şu an için bi ismet özel kaldı...iyileri müstesna, gerisi zamana ve güze göre değişkenlik gösteren bukalemun takımı...

cemaliii

Kıdemli Üye

Galatasaray lisesi mezunu olan başka biri olsaydı merhum olan, ne masonluğu ne siyonistliği kalırdı. 50 tane bağlantı bulup günlerce laf ederdiniz. Ama mesele sizden biri olunca gündeme bile gelmiyor. Misal imamoğlu galatasaray lisesi mezunu olaydı neler derdiniz acaba? Kesin mason yahudi uşağı derdiniz. Oysa eyginin mezuniyet hiç sorgulanmadı sizin mahallede. Ne sorgusu lafı bile edilmedi.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Galatasaray lisesi mezunu olan başka biri olsaydı merhum olan, ne masonluğu ne siyonistliği kalırdı. 50 tane bağlantı bulup günlerce laf ederdiniz. Ama mesele sizden biri olunca gündeme bile gelmiyor. Misal imamoğlu galatasaray lisesi mezunu olaydı neler derdiniz acaba? Kesin mason yahudi uşağı derdiniz. Oysa eyginin mezuniyet hiç sorgulanmadı sizin mahallede. Ne sorgusu lafı bile edilmedi.

eski galatasaray ile şimdikini karıştırmamak ta lazım...

Hakperest

Kıdemli Üye
Böyledir zaten
Böyle bir liseden çıkanlar genelde uç olurlar

Kaptan

Mecra Yazarı
Ehli sünnetten bir ehli sünnet olarak yazdı yaşadı ve öldü. Ehli sunnet olarak da haşrolunacaktır. Ölülerinizi hayirla yad edin der Allah Resulu...birileri kizacak rahatsiz olacak diye lafımı sakınmam...bizden değildi.

Allah canlarımızı sadece mümin olarak alsın ins.

Kaçak

Yeni
Len Allah belanı vermeye senin :)
Siz kimsiniz ulen ...
Ne demek bizden değildi ???
Sapıttın mı kuzum sen ?
Kimin kalbini açıp bakıyorsun da kim sizden kim değil anlıyorsun ...
Sessiz kal sevmiyorsan , laf sokuşturmak farz filan değil ...
Sevapta yazmazlar inanıyorum ki , laf sokuşturduğun için ...

Kaptan

Mecra Yazarı
Niye rahatsız oldun ki, sövmedim saymadım. Bizden değil dedim, fikir beyan etmek de mi suç.

Kalbini yarmaya gerek yok yazıları ortada. Fıkıh kitaplarını aç bakalim, bir-çok ahkam hangi meseleler üzerine bina ediliyormuş. Ipucu vereyim, nikah miras velayet,cenaze vb.

Gerçi senin ilgi alanın değil bunlar biliyorum ama iste...lay lay lom

ilke

Paylaşımcı
Ehli sünnetten bir ehli sünnet olarak yazdı yaşadı ve öldü. Ehli sunnet olarak da haşrolunacaktır. Ölülerinizi hayirla yad edin der Allah Resulu...birileri kizacak rahatsiz olacak diye lafımı sakınmam...bizden değildi.

Allah canlarımızı sadece mümin olarak alsın ins.

Hiiiiiiii Kaptan ! Demek sizden değildi ! "Biz" dediğin kimler acaba merak ettim !.. Yoksa "ihvanforum" daltonlarını mı kastettin ? Ehli Sünnet'in ne demek olduğunu hala öğrenemediğin belli !..
Bir hadis-i şerif meali şöyledir:
(Ümmetim, 73 fırkaya ayrılacaktır. Bunlardan 72’si, Cehenneme gidecek, yalnız bir fırka kurtulacaktır. Cehennemden kurtulacak olan tek fırka, benim ve Eshabımın yolunda gidenlerdir.) [Tirmizi, İbni Mace]

Ehl-i sünnet vel cemaat, sünnet ve cemaat ehli demektir. Eshab-ı kiram, Peygamber efendimizin cemaatidir. Sünnet de, Peygamber efendimizin yolu demektir.

Demek ki, (Ben, sadece Kur’ana ve sünnete yapışırım) demek yetmiyor. Eshab-ı kiramı sevmek ve onların yolunda olmak da şarttır. Peygamber efendimiz, (Sadece benim yolumdan gidenler cennetliktir) demedi. (Benim ve Eshabımın yolunda gidenler) buyurdu. Bu çok önemli bir inceliktir. Eshab-ı kiramın tamamını sevmek, sadece Ehl-i sünnet fırkasına nasip olmuştur. Şu halde, doğru yolda olmanın ölçüsü, Resulullahın ve Eshabının yolunda olmaktır.

Red!.. Ne kadar zamandır forumdasın, ömrünü boşa geçirme, bir şeyler öğren artık!

Kaptan

Mecra Yazarı
Ya dede kısa bir özet geceyim;

-Kuran mealini okumayın kafanız karışır, ilmihal okuyun.
-Ehlisünnet’in haricindeki yollar batıldır.
-Dininizi Kur’an’dan öğrenemezsiniz, bu, Sevad-ı azam yolundan sapmanıza neden olur.
-Ehlisünnet alimlerinin yazdığı eserleri okumak farzdır.
-Bir tarikata girin ve kendinize mutlaka bir mürşit bulun.
-Siyasal İslamcılar bu ümmetin başının belasıdır.
-Kadınların kara çarşaf giymesi gerekir…

Bunlar Şevket Eygi'nin fikirlerinden bazıları. Bu ve buna benzer fikirlerinden dolayı bizden değildir dedim.
Kaçak densizlik yapmasaydı bunlara hiç girmeyecektim.

Kaçak

Yeni
“Biz” kim bi deyiver ...
Sizden olmak için ne yapmam gerek onu da sayıver ....

ilke

Paylaşımcı
Ya dede kısa bir özet geceyim;

-Kuran mealini okumayın kafanız karışır, ilmihal okuyun.
-Ehlisünnet’in haricindeki yollar batıldır.
-Dininizi Kur’an’dan öğrenemezsiniz, bu, Sevad-ı azam yolundan sapmanıza neden olur.
-Ehlisünnet alimlerinin yazdığı eserleri okumak farzdır.
-Bir tarikata girin ve kendinize mutlaka bir mürşit bulun.
-Siyasal İslamcılar bu ümmetin başının belasıdır.
-Kadınların kara çarşaf giymesi gerekir…

Bunlar Şevket Eygi'nin fikirlerinden bazıları. Bu ve buna benzer fikirlerinden dolayı bizden değildir dedim.
Kaçak densizlik yapmasaydı bunlara hiç girmeyecektim.

Merhum EYGİ, doğru yolu mufassal olarak kestirmeden tarif etmiş Red !
O'nun sizden olmadığı kesin, bence O'nun sizden olmadığını değil, sen kendin İslâm Ümmetinden misin? önce bunu sorgula derim ! Çünkü, O, İslâm Ümmetinden ve msülümanlardan biriydi...