Mehmet Okuyan / Abdest Farz mı ?

Yahayy

Kıdemli Üye
Yahayy sen eskiden cubbeliydin, hem nostalji olur.

Nasssi.... Ben Cübbeliydim ama böyle yanımda barış, mübarekler geldimi gittimi, gelsin melek talebeler, gitsin melek talebeler yok tu hacım :)

Bizim o zaman bir derdimiz vardı, Beykoz Külliyesi bir zamanların Kûfesi olacak, İslam devleti oradan kalkacak. @ihvanistanbul bilir neden beykoza o kadar teveccüh ettiğimizi, neyimiz varsa Allah için verdik.
Öğrenciyken 1 saat Kavacık sapağına yürürdük, Bayrampaşadan Fatihe yürürdük,
yola vereceğimiz parayı bile beykoz külliyesine verelim zayi olmasın genciz diye...
Sonuç ruhsatsız, yapısız günün iktidarına yalakalık yapılacak usulsuz yapıldığı çıktı meydana 28 şubatta tımarhane yapacağım dedi yönetim.. neyse biz Allah için verdiğimiz le olduk, ama mübarek hocamız baksana.

Biz kadir gecesinde dualarım kitabını hatmederken kırgız boylarını, kazak dilberlerini fethe çıkmış akıncı beyine bağlamış olayı,
koskoca ekip kurmuş maalı, kelli felli ya... :glm

Videolar hazır izlemek isteyen hocamızın, nikahla nasıl dalga geçtiğinin muhabbet (!) linkini benden talep edebilir,
hemde orjinal ve sansürsüz :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Adam abdestle dalga geçmiyor kendiyle dalga geçiyorda acaba akrep çıkmasaydı abdest farz değil mi diyecekti?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Nasssi.... Ben Cübbeliydim ama böyle yanımda barış, mübarekler geldimi gittimi, gelsin melek talebeler, gitsin melek talebeler yok tu hacım :)

Bizim o zaman bir derdimiz vardı, Beykoz Külliyesi bir zamanların Kûfesi olacak, İslam devleti oradan kalkacak. @ihvanistanbul bilir neden beykoza o kadar teveccüh ettiğimizi, neyimiz varsa Allah için verdik.
Öğrenciyken 1 saat Kavacık sapağına yürürdük, Bayrampaşadan Fatihe yürürdük,
yola vereceğimiz parayı bile beykoz külliyesine verelim zayi olmasın genciz diye...
Sonuç ruhsatsız, yapısız günün iktidarına yalakalık yapılacak usulsuz yapıldığı çıktı meydana 28 şubatta tımarhane yapacağım dedi yönetim.. neyse biz Allah için verdiğimiz le olduk, ama mübarek hocamız baksana.

Biz kadir gecesinde dualarım kitabını hatmederken kırgız boylarını, kazak dilberlerini fethe çıkmış akıncı beyine bağlamış olayı,
koskoca ekip kurmuş maalı, kelli felli ya... :glm

Videolar hazır izlemek isteyen hocamızın, nikahla nasıl dalga geçtiğinin muhabbet (!) linkini benden talep edebilir,
hemde orjinal ve sansürsüz :)

bu kadarız diyosun yani..

ALI25

Kıdemli Üye
Böyle kisiler kimler dinler ve ne icin dinler anlamiyorum islam mi anlatmak ve din konusunda bilgi vermek bu gibi kisilere mi kaldi böyle kisilere ne desem ve ne yazsam bu kim ehli sünnet mi ve bir mezhebli mi sonra bu savunup da üstün de durup basarak gibi dedigi sey derken kendini nereye atiyor ve de ister istemez nereye bir sokmus oluyor.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu adamlar cumhurbaşkanı ile görüşürken tayyip derler mi acaba? Ya da Kılıçdaroğlu derler mi sadece, amirlerine isimleri ile hitap ederler mi?

Ama din büyüklerine isim ile hitap edebiliyorlar. Niye çünkü bunlar da onlar kadar büyük!
oralara gitmene gerek yok, babalarına, ismi ilede hitap edebirler...bizim araplarda, şu tabir vardır," bele haya"....

spesifik

آزادی قید و بند
Ulema kredi ile ev almaya cevaz verdiği zaman
gurbette yaşayan bir müslüman bu şekilde ev alınca
seneler sonra demiş ki : vallahi biz faize battık ceremesini çekiyoruz

Okuyan ve benzerleri islamın hakikatlerini yayma adı altında bazı rükunleri çiğniyorlar
Allah bunların er ya da geç ayaklarını kaydırıp tepetaklak edecek
ve biz buna şahid olacağız demedi demeyin ))

hikemiyat

Profesör
Sayın Okuyan abdestte olduğu gibi, birde >Nuzülü isa da da bir pazarlık yapabilirdi!Özellikle namazda ilgili ayetler geçtiği esnada bunu yapmalı! Sonuçtanda bizi haberdar ederse memnun oluruz..:)