Mehmet Metiner'den çok ilginç torpil itirafı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
859251.jpg

http://www.aktifhaber.com/mehmet-metinerden-cok-ilginc-torpil-itirafi-1100050h.htm

Değerlendirmem:

Allah ıslah etsin...

Vedeoyu baştan sona izledim senin itta ettiğin gibi bir torpil itirafı falan yok.İşin güçün aklın sıra keşiflerde bulunmak,ama bu keşiflerin ne sana nede kimseye fayda verir.Bak Rahmetli de akrabalarını evladuiyalini kuruyup korladı.Onlara yüklü miktarlarda servet bıraktı.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Mehmet METİNER "torpil" ile ayeti meallendiriyorsa bu yanlıştır.
Bir kişi ailesini, akrabalarını, kendi malından, gücünden, kuvvetinden, ikram yoluyla, zekat yoluyla ne bileyim sadaka yoluyla ya da onların hal hatırını sorarak, sılah-i rahim'de bulunarak vs. korur ve kollar, ki burada korur kollar daha çok ilişkinin kesilmemesime matuftur.
Dolayısıyla METİNER ayeti "torpil"le meallendirmiyor.
Nasıl böyle bir mana çıkardınız anlamadım.

dostluk

Kıdemli Üye
Ağır konuşacağım ama aptallar bu açıklamayı sanki millet sizden bekliyor!kapa çeneni yap siyasetini..ne diye dini siyaseti karıştırıyorsun..zaten güçlü nir iktidar var..bu seçimlerdede yüksek oy oranı alacaklar Allah'ın izni ile..eee?? Daha ne ?? Sadece sus be adam sus..

Ahmet

Çöl Aslanı
Videoyu izlemedim. Okuduklarım üzerine yazıyorum.

Cuma günü hutbede okunan ayette akrabaya yardımdan önce 'adaletli olmak' emredilir. Ve ayet haddi aşmaktan men eder.
Torpil yapmak başkalarının hakkını gaspetmektir. Bu ne adalete, ne akrabaya yardım etmeye sığar.