Mehmet Akar - Seyda

• Konbuyu başlatan emrahdemir
  • Başlangıç tarihi
E

emrahdemir

Guest
Üstad'ın hayatı hak bir fikir kadar güzeldir. Yakından baktıkça hayretiniz, hayranlığınız artar. Bir nur şahikasıyla karşı karşıya olduğunuzu fark edersiniz. Beşeri hallerine vâkıf olmak sizi sarsmaz. 'Yaşantısı doğruya delilmiş' dersiniz.

Adımlarını küçüklere göre atsa, harikulade ahvalinin çoğunu ketmetse de, ufkunuzda nurdan bir heykel gibi yürür, yetişemezsiniz. Hele aklının, kalbinin koridorlarını takip etmek fısıldamazsa imkânsızdır.

Mevlâna Hazretleri'nin ifadesiyle: 'Yerde yaşayıp, etrafına göğe ait nurlar saçan çerağlardan' biridir.

'Seyda', gün gün takip edilmeye çalışılan tarihçe-i hayatın ilk bölümü ve gerçeğin romanıdır

Sabr-el-Hayat

Profesör
Paylasim icin sagolun, Seyda yi e-book olarak indirme imkani var mi acaba? olsa iyi olur, indirip hemen okumaya baslardim...:D

E

emrahdemir

Guest
Ben aLdım Azizim çok pahaLı değiL zaten .. çokda güzeL .. bence aLıp okusanız daha bereketLi oLur ..

SeLametLe

Sabr-el-Hayat

Profesör
sagolun kardes, ben yurtdisindayim, kitabi bulmak belki kolay olmaz diye ekitabini sordum var mi diye...?

selam ve dua ile insallah..

E

emrahdemir

Guest
anLadım Azizim .. inş buLursunuz... SeLametLe

DuaLaşaLım...

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Mehmet AKAR - Seyda 2

72504.jpg
SEYDA - 2 BARLA HAYATI - Mehmet Akar

Barla dönemi, Bediüzzaman’ın “Üstad” olduğu dönemdir. Said-i Nursi’nin hayatının en önemli safhası ve Nurlar’ın yazılmasına vesile olması yönüyle de en bereketli yıllarıdır. Risale-i Nur ve Bediüzzaman üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınan Mehmet Akar'ın kaleme aldığı ”Seyda- 2 “ o yılların anlatıldığı bir roman.

Sürgün; bazıları için ızdırap, acı ve tükeniş olurken, şarkın yalçın kayalıklarından doğan bir güneş sima için, kitaplarını yazdığı, geceye mahkum yüreklere nur çiçekleri ektiği gül bahçesi olmuştur. Gülün gülle alınıp satıldığı bir pazarda, gülü sevgi ile tartanların gül yurduna sürülen, “Ben kışta geldim siz baharda geleceksiniz” diyen bir dava adamının, Barla hayatından bir kesit sunuyor “Seyda”.

"Milletimin imanını selamette görürsem, Cehennem'in alevleri arasında yanmaya razıyım."

Bediüzzaman Said-i Nursi