Mehdi hayatta ama korkudan gizleniyor (!)

Cevad

Profesör
GAYBET (GİZLENEN İMAM , MEHDİ) İNANCI

Şianın Zeydiyye hariç bütün kollarında gaybet inancı vardır. Imam gaybete çekilmiş ve gizlenmiştir. Ve zamanı gelince Mehdi olarak çıkacaktır ve intikam alacaktır.

Keysaniyye fırkası gaybet inancını başlatmıştır.Son imam olan Muhammed el Hnaefi r.a ölmemiştir gaybete çekilmiştir zamanı gelince saklandığı yerden çıkacak ve dunyaya hakim olacaktır Mehdi odur.

Navusiyye fırkasına göre Cafer Sadık r.a ölmemiş gaybete gizlenmiştir ve mehdi odur.

İsmailiyye fırkasına göre İsmail ölmemiştir gaybete çekilmiştir.Ve mehdi odur. (en aşırı şiiler bu mezhepten çıkmıştır ve zamanında islam alemine çok dehşet saçmıştır hasan sabbah vs bu mezheptedir. bu mezhebe göre peygamber Ali r.a olmalıydı ama cebrail şaşırdı)

Vakıfiyye fırkasına göre Musa Kazım r.a ölmedi gaybete çekildi mehdi odur.Bu fırkayı çıkaran kişi imam musa kazım adına vergi topluyordu eğer musa kazım r.a öldü dese para kesilecekti onun için uydurdu ki musa kazım r.a mehdidir ölmedi gizlendi paraları vermeye devam edin.

Ve en son olarak şu an şiilerin yüzde 90nını oluşturan Caferi(imamiyye) mezhebine gelelim. 11.imam hasan askerinin gizli bir oğlu olmuş ve 3 yaşında gaybete çekilmiştir (böylece humus denen vergiyi onun adına almaya devam edilmiştir.)

Gaybete çekilen Muhammed Mehdi r.a zamanın imamıdır derler.Onlara göre tüm kainat onun elindedir ona yalvarılır ve dua edilir ve ayetullahlar onun vekili sayılır. Zamanı gelince kıyam edecek ve dünyayı eline geçirecektir.Şu an ayetullahlar onun adına humus toplamaktalar.

Görüldüğü üzere bu iddiaların hiçbirisi akla ve mantığa uymamaktadır. Imam Mehdi korkudan gaybete çekilmiş ve 1200 yıldır yaşamaktadır.Üstelik şia süşüncesine göre her devirde imam lazımdır ve ilahi seçimle gelen imama herkes itaat etmek zorundadır oysa gizlenen hayali bir imama nasıl itaat ederiz.Varlığı yokluğu belli olmayan görünmeyen bir imam bize ne fayda sağlar. Bütün bu sorular cevapsız kalmaktadır.

hirahos

Kıdemli Üye
"Mehdi ile ilgili görüşlerimin tamamını Şia kaynaklarından aldım, muaazzam haberler var onlarda"... diyor Oktar... Ve o da aynısını savunuyor: Mehdi As. ve İsa As. gelmişler ama dünyadaki güçlülerden korktukları (!) için saklanıyorlarmış.

Haşa ve kella.. Yakıştırdıkları sıfata bakar mısınız? Biz, İsa As. ve Mehdi As.'ı onların söylediklerinden tenzih ederiz.

Cevad

Profesör
onlar Allahtan başka kimseden korkmazlar.

Cevad

Profesör
Adnan Oktar hem vahhabileri hem şiileri severim diyor. Oysa vahhabiler şiileri şiiler vahhabileri kafir görür.bıraksan birbirlerini öldürecekler. Ki öldürüyorlar.nasıl ikisini birden kabul edeceksin.

reis

Kıdemli Üye
Mehdi (kendisinin Mehdi olduğundan haberi olmadan) icraatlarına tam gaz devam ediyor. Merak edenlere tekraren söyleyelim.
Ahirzaman'da kim ki müslümanları zulümattan kurtarıp, birlik ve adaleti tesis ederse Mehdi O'dur. Mehdi tıpkı Fatih Sultan Mehmet Han misyonunda birisidir.
Mehdi Ak Şemseddin gibi Ulema'dan değil, Fatih gibi Umera'dan olan emir sahibi bir Liderdir.
Kimse herhangi bir olağan üstülük beklemesin.
İnsanların çoğu Mehdi'yi tanımadan ve bilmeden her şey olup bitecektir. Çünkü her şey hayatın normal akışı içerisinde gerçekleşecektir.
Kim ki bir olağan üstülük bekliyor ya da iddia ediyorsa üstünü çizin gitsin.
Haketmeyene beleş Mehdilik yok. Kim tıpkı Fatih gibi çalışıp hakediyorsa Mehdi O'dur ve de Mehdilik övgüsü O'nundur.
Bu kadar...

Cevad

Profesör
MEHDİ peygamber soyundan olacaktır ve belirli bir kişidir hadislerle sabittir.

Cevad

Profesör
sana gelecek her fayda sana bağlı zaten...

Cevad

Profesör
Hz. Ali radıyallahu anh: "Resulullah
sav.gif
`ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Resulullah`ın kendisine: "Haydi git, kırıp dökmedik put, duzlemedik yüksek kabir bırakma!"dedi...

bu hadisi okumuştum hangi kitaptaydı acaba yazarmısın dost

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Hz. Ali radıyallahu anh: "Resulullah
sav.gif
`ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Resulullah`ın kendisine: "Haydi git, kırıp dökmedik put, duzlemedik yüksek kabir bırakma!"dedi...

bu hadisi okumuştum hangi kitaptaydı acaba yazarmısın dost

Fasil : ÖLÜM BÖLÜMÜ
Konu : Defin Ve Defin Şekli
Ravi : Ebu`l-Heyyac el-Esedi
Hadis : Bana, Hz Ali radıyallahu anh: "Resulullah (sav)`ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Resulullah`ın kendisine: "Haydi git, kırıp dökmedik put, duzlemedik yüksek kabir bırakma!" dediğini anlattı
HadisNo : 5469

Cevad

Profesör

Fasil : ÖLÜM BÖLÜMÜ
Konu : Defin Ve Defin Şekli
Ravi : Ebu`l-Heyyac el-Esedi
Hadis : Bana, Hz Ali radıyallahu anh: "Resulullah (sav)`ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Resulullah`ın kendisine: "Haydi git, kırıp dökmedik put, duzlemedik yüksek kabir bırakma!" dediğini anlattı
HadisNo : 5469

kutubi sitte mi ?

manifesto

Yasaklı
Mehdi (kendisinin Mehdi olduğundan haberi olmadan) icraatlarına tam gaz devam ediyor. Merak edenlere tekraren söyleyelim.
Ahirzaman'da kim ki müslümanları zulümattan kurtarıp, birlik ve adaleti tesis ederse Mehdi O'dur. Mehdi tıpkı Fatih Sultan Mehmet Han misyonunda birisidir.
Mehdi Ak Şemseddin gibi Ulema'dan değil, Fatih gibi Umera'dan olan emir sahibi bir Liderdir.
Kimse herhangi bir olağan üstülük beklemesin.
İnsanların çoğu Mehdi'yi tanımadan ve bilmeden her şey olup bitecektir. Çünkü her şey hayatın normal akışı içerisinde gerçekleşecektir.
Kim ki bir olağan üstülük bekliyor ya da iddia ediyorsa üstünü çizin gitsin.
Haketmeyene beleş Mehdilik yok. Kim tıpkı Fatih gibi çalışıp hakediyorsa Mehdi O'dur ve de Mehdilik övgüsü O'nundur.
Bu kadar...

Aynen Reis

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
http://e-hadis.net/hadis/defin-ve-defin-sekli/5461/ebu-lheyyac-elesedi/Haydi%20git,%20k%C4%B1r%C4%B1p%20d%C3%B6kmedik%20put,%20duzlemedik%20y%C3%BCksek%20kabir%20b%C4%B1rakma!%22

Kütub'u Sitte » Ölüm
Defin Ve Defin Şekli
Bana, Hz. Ali radıyallahu anh: "Resulullah (sav)'ın beni göndermiş olduğu şeye ben de seni göndereyim mi?" diye sordu ve Resulullah'ın kendisine: "Haydi git, kırıp dökmedik put, duzlemedik yüksek kabir bırakma!" dediğini anlattı.

Rivayet Eden: Ebu'l-Heyyac el-Esedi

Geçtiği Kaynaklar: Müslim, Cenaiz 93, (969) Ebu Davud, Cenaiz 72, (3218) Nesai, Cenaiz 99, (4, 88, 89)

türkü

Kıdemli Üye
dogrudur..birsürü mehdilik iddaası ile isnadı varken ortaya çıksa inandırıcı olamayacagını aklettiginden şimdilik konunun unutulageldigi zamana degin gizlenmeyi tercih ediyordur belki..olabilemez mi :D

Cevad

Profesör
Şii hadislerinden medet umuyor adnan oktar ama şii hadisleri ona hiç uymaz.şiilere göre mehdi 1200 yıldır hayatta zuhur ettiği zaman hz.ebubekir ve hz.ömeri kabrinden çıkarıp agaca asacaktır. bu tamamen bir kini ortaya koymaktadır.

Ravi, İmam Muhammed Bakır Aleyhisselam’dan, Birinci ve İkinci hakkında sordu. İmam Aleyhisselam şöyle buyurdu: Ne soruyorsun o ikisinin hakkında! And olsun Allah’a bizim aileden geçmişte yaşayan herkes o ikisine gazap ederdi ve bugün de bizim hepimiz o ikisine gazaplıyız. Bizim büyüklerimiz, küçüklerine o ikisine düşman olmalarını öğretirler. O ikisi bize zulmettiler, hakkımızı aldılar, bize has kılınmış ganimeti (humusu) bize uzak kıldılar, bizim hürmetimizi çiğneyen ve zulmeden ilk kimselerdir. İslamda bizim aleyhimize öyle bir fitne icat ettiler ki, İmam Mehdi Aleyhisselam’ın kıyamına kadar devam edecektir. O hazret zuhur ettiğinde onların cinayetlerini izhar edip yalancı tebligatlarını, uydurma faziletlerin önünü alacaktır. And olsun Allah’a biz Ehli Beyt’e gelen her belanın, önümüze çıkan her zorluğun, esasını ve temelini o ikisi atmıştır. Öyleyse Allah’ın meleklerin ve tüm insanların laneti o ikisine olsun.
Kaynak: Tevil-ul Ayat s. 128, Usul-u Kâfi c. 8 s. 245, Bihar-ul Envar c. 30 s. 269

gordugunuz şiilerin uydurduğu mehdi asla bize uymaz. oysa imam bakır hz. ebubekir soyundan bir hanımla evlenmiş ve imam cafer sadık as doğmuştur. imam cafer sadık r.a hz. ebubekir ve hz.ali soyundandır.
Şia, imam Cafer es-Sadık’ın (onların inançlarına göre Caferi mezhebinin kurucusudur) şu sözünü övünçle rivayet ederler:

“Ebu Bekr’den iki kez dünyaya geldim” [5]

Çünkü onun nesebi iki yoldan Ebu Bekr’e dayanmaktaydı:

Birincisi: Annesi Fatıma binti Kasım ibn Ebi Bekr
İkincisi: Anneannesi Esma bintu Abdirrahman ibn Ebi Bekr (Fatıma bintu Kasım’ın annesi)

Daha sonra Şia’nın, es-Sadık’tan, dedesi Ebu Bekr’i (radıyallahu anhu) kötüleyen uydurma rivayetler aktardıklarını görüyoruz

Sorumuz şöyledir:

O, nasıl olur da bir yönden dedesiyle övünürken diğer bir yönden onu kötüler? Bu gibi şeyler, zamanının en fakihi olarak kabul edilen ve Şia’nın imamı olan bir kimseden değil ancak cahil bir kimseden sadır olabilir

Ali Erbili, Keşful Gumme Fi Marifetil Eimme (2/374)