Mehdi Hakkinda Arastirma

ALI25

Kıdemli Üye
Kimisine helal olsun ve tebrik ediyorum yaziyor adam gibi makul,makbul,muteber cinstende ve de ayni zamanda musib olarakdan.

ALI25

Kıdemli Üye
Böyle kimisinin de yazmis oldugu böyle birkac satirlik gibi yaziyi da insan elle alip onu bir isleyesi geliyor ve söyle tek olarak birbirinin ardina siralayip mesele ortaya koymak cinsinden ve bu gibi kisilerin de cahilligine ve o nefislerine veriyorum bunuda.

Ahter

Kıdemli Üye
Eline saglik sen sag ol bu yazmis olduklarin seyler icin Ahter kardesim.

Sözüne bir ilave olarak dan da yazmis oldugun suanda yazindan bunu cikardim ve anladigim kadariyla da burda diyorsun ki vehhabiler zamanina gider bundan misal olarak 200 sene önce bunlar var idi vede birer aktifdiler.

vahhabilerin bazı hadisleri makasladıklarını bilmekle beraber, onlar hadislere soğuk nazarla bakmazlar.Benim kasdettiğim ingilizlerin yardımıyla mısır müftüsü olan Muhammed Abduh ve tilmizleridir.Şeyhulislam >Mustafa >sabri rahimehullah mısırda yazdığı 4 ciltlik mevkıful akli...eserinin 1. cildinde bu konuda bilgi vermektedir.Bu kitabın 1. cildi türkçeye tercüme edildi ve fakat dili son derece ağırdır..ilgilenen bakabilir.Türkçe ismi:
Şeyhulislam Mustafa Sabri Efendi'nin Mısır Uleması ile İlmi Münakaşaları
seyhulislam-mustafa-sabri-efendi-nin-misir-ulemasi-ile-ilmi-muna_b.jpg

zulk@rneyn

Profesör
Mehdi konu başlıkları çoğaldı.
Bu arada ahmedinejadda açıklama yapmış.

Şunuda söyleyelim İran kendi Mehdi sini çıkarmak üzere. Onlara göre IŞİD şeyh şabani.
Nedir derseniz google'dan biraz araştırma yapın derim.

G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALI25

Kıdemli Üye
Şeyhulislam Mustafa Sabri Efendi'nin Mısır Uleması ile İlmi Münakaşaları
seyhulislam-mustafa-sabri-efendi-nin-misir-ulemasi-ile-ilmi-muna_b.jpg

Bu kitab bende var coktan ve de bunu da okudum suanda gördügümüz de tek vede birinci cilt ididir ve bu vardir.

Tercümesini elestirdigim kitablar birisi de bu olmakta benim acimdan bunun mütercimi o üzerine düsen görevi yapamamis güzel bir sekil de olarak dan.

ALI25

Kıdemli Üye
Ahter Nickli Üyeden Alıntı vahhabilerin bazı hadisleri makasladıklarını bilmekle beraber,onlar hadislere soğuk nazarla bakmazlar.Benim kasdettiğim ingilizlerin yardımıyla mısır müftüsü olan Muhammed Abduh ve tilmizleridir.[/QUOTE]
Senin kast ettigin de bu da olsa hocasi ve talebesi de yaramazlar ve de insanlar acisindan da birer sapik diye nitelendirilmektedirler.