Mehdi As. Konusunda Uyarı! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Mehdi As. Konusunda Uyarı!

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Dikkat! Zamanımızda bir takım kimseler, Mehdi As. konusunu dillerine dolayarak kendilerini Mehdi olarak kabul ettirmeye çalışıyorlar! Dertleri Mehdi As. ve İslam'ın yaygın olarak yaşanması ve Müslümanların hakimiyeti değildir; kendi piyasalarını kurmaktır...

Mehdi As. henüz zuhur etmemiştir. İnşallah edeceğine de iman ediyoruz. İbnu Hacer-i Mekki (Heytemi) Hz.lerinin naklettiği bir Hadis-i Şerife göre Mehdi As.'ın ve Deccal'in zuhur edeceğini inkar eden zaten kafir olur.

Mehdi As. teşrif edecektir. O Resulullah efendimizin neslindendir; Ehli Beyt'tendir. Salat u selamlar onların üzerine olsun. Alimlerin bildirdiğine göre ismi ya Muhammed ya da Ahmed'dir. Dünyaya 7 sene hükmedecek, bütün dünyanın Meliki (Hükümdarı) olacaktır. Heytemi Hz.'ne göre dünyada kalışı 40 senedir. (Bu satırların sahibinin notu; dünyada kalışı ifadesi ya akıl baliğinden sonra ya da 40 yaşından sonradır. Allahu alem) Zuhuru ve kuvveti 7 sene sürer. Zuhurunun başlangıcı ve bitmesi 20 seneyi bulur. Yeryüzünü adaletle dolduracaktır. İsa As. dahi yeryüzüne inerek onunla buluşacaktır. İsa As., Mehdi As'a yardım edecek; Deccali Filistinde İsa As. öldürecektir. İsa As., tertemiz olan Şeriat-ı Mustafaviyye'ye yani Peygamber efendimize tabi olacaktır. Peygamberlik için inmeyecektir. Peygamber efendimize ümmet olacak, onun dininin yeryüzünde hakimiyetine desteklik yapacaktır. Ve İsa As., Mehdi As'ın arkasında ona uyarak namaz kılacaktır.

Zulüm ve Allah'a isyanla taşmış dünya Mehdi As'ın hakimiyetinden sonra ADALETLE dolacaktır.

Pekçok alameti var. Hepsini yazmayalım. Yazıyı da uzatmış olmayalım.

Alimler diyorlar ki bu alametler (Mehdi As'ın o olduğuna dair belirti ve işaretler) tevilsiz, yorumsuz, olduğu gibi, anlatıldığı gibi zuhur edecek, gerçekleşecektir.

Şimdi bakınız. Bir kimse Mehdiyim diye ortalığa çıkmışsa ya da bir topluluk birinin Mehdi As. olduğu davasındaysa şunlara bakarak onun veya onların yalancı olup olmadığını rahat anlarsınız:

1- Müslümanlar yeryüzüne hakimler mi? O şahıs yeryüzünün meliki mi?

2- Hz. İsa As. onunla beraber mi?

3- Yeryüzünden zulüm, fısk, fücur, Allah'a isyan kalkıp yeryüzü adaletle doldu mu? Mal, servet, zenginlik adetsiz hesapsız herkese dağıtıldı, ihtiyaç sahibi kimse kalmadı mı?


Şu üç soru dahi yeter.

Tevillere, yorumlara, kıvırmalara, saptırmalara sakın ALDANMAYINIZ. Bu soruların cevabını sınayınız ve unutmayınız.

Hadis-i Şerifte, Ümmetin zamanı a) Hilafet b) Melikler (Osmanlı dahil) c) Cebabire (Zalimler) d) Mehdi As. dönemi olarak ayrılmıştır. Şu an Cebabireyi yaşadığımıza şüphe yoktur.

Hz. Resulullah efendimizin haber verdiği mutlaka gerçekleşecektir. Velev kıyamete bir gün kalsa, Allah Teala, o günü uzatıp vaadini halk edecektir.

Şimdi, iyi ölçünüz: Filan Mehdi, falan Mehdi diyenler çoğaldı. O Mehdi ise, hani mesela İsa As.? Nerde? Efendim, geldi saklanıyor. Geldi aşikar (açık) değil. Herkes onu bilemeyecek. vs. vs.. Sen her gün Mehdi olarak medyadasın, insanların önündesin, dillerdesin; bir şekilde kendinden bahsettiriyorsun; ama sana destek için inecek İsa As. saklanıyor, kendini göstermez! Böyle sahtekarlık, böyle yalancılık olur mu? İsa As. mübareği görmeden, İsa As. aşikar onunla buluşmadan kimse Mehdi değildir. Tevil etmek, yorumlamak, lafı evirip çevirmek; saptırmaktan, tahrif etmekten, istismar etmekten başka bir şey değildir. Efendim sen Mehdiysen ya da senin dediğin Mehdi ise hani Müslümanların DÜNYADA melikliği ve hakimiyeti?! Efendim sen Mehdiysen ya da senin dediğin Mehdi ise hani yeryüzünden zulüm, fısk, isyan kalktı da her taraf adaletle doldu mu? Mal, servet hesapsız adetsiz herkese dağıtıldı mı?

Bunlar olmadıysa boş vehimlere kapılmamak lazım. Oluncaya kadar kullukta ve ibadette istikamet üzere yaşamak lazım. Mehdilik taslayanlara aldanıp kendini mahvetmemek lazım. Allah nasip ederse inşallah o saadetli zamanlara kavuşuruz. Yoksa, ölüm bize bir kıyamet...

Hadis-i Şerife göre Mehdi As'ın başında bir bulut olacak ve o buluttan bir Melek herkese seslenecek: "Bu Zat, Ehli Beytten, Allah'ın Mehdisidir, ona tabi olun" İmam Rabbani Hz.leri bu Hadisi yazıp "filana Mehdi diye inanıyorlar, hani Melek başı üstünden seslendi mi?" diye sormuş Hadis-i Şerifi asla tevil etmemiş, aslında anlamı şudur budur gibi garip yollara sapmamıştır. Ve alametleri olmayan birine Mehdi diye inananları DELALET ile vasıflandırmış, Ehli Sünnet (Fırka-i Naci) dışında olduklarını bildirmiştir. (Bakn: 380. Mektup)

Bu denli sonucu ciddi ve tehlikeli bir davadır. Uyanık olalım. Ves'selam.

Evet; Mehdi As. (ahir zamanın büyük Mehdisi) olmayan birine Mehdi diye inanmak DELALETTİR. Ehli Sünnet yolundan ayırır.

Ve zamanımız ulemasından Mehmed Zahid efendinin uyarısına kulak veriniz:

13 Kasım 1980 günü ahirete irtihal eyleyen Mehmed Zahid Koktu Efendi, kasete alınmış bir sohbetinde Mehdi As’la ilgili olarak şunları söylemektedir:

“ 'Ey Ümmetim, ben sizi bir Mehdi ile tebşir ederim (müjdelerim). Zamanlarınızın korkunç günleri olacaktır. Korkunç günlerinizden sonra sizi hayırlı bir günle tebşir ederim.' Hadis-i Şerifte ‘min Kureyşin’… Mehdi Kureyş’ten olacaktır. Şimdi kimilerine mehdidir diyor insanlar. Filan adam mehdiydi. İyi dinleyiniz ama. Peygamber Efendimiz diyor ki ‘Kureyş’ten olacak’. Araptan olacak. Mekki olacak. Mekkeli bir Arap, Kureyşten. ‘Benim cinsimden, benim silsilemden olacak.’ Başka silsileden değil! Türkten, Acemden, Kürtten değil. İyi dinleyiniz. ‘İnsanların ihtilafa düştüğü bir devirde çıkacak’ ‘Zelzelelerin, felaketlerin, tuğyanların (zulüm ve küfürde çok ileri gitmeler, azgınlıklar, taşkınlıklar), (Allah'a ve Resulüne) isyanların olduğu bir zamanda’ Bu Zat çıkacak. ‘Bu Zatın gelmesiyle yeryüzü adalete boğulacak’ Ortalık adalet dolacak, Hz. Ömer’in devri gibi herkes adalet, rahatlık, huzur (ve Allah'a itaat) içerisinde olacak.

Geldi mi böyle bir Zat? Mehdiyiz, hani ya, ortalığın adaletle dolması lazım. Boş şeylere inanmamak lazım. E canım, kitabında yazmış ben mehdiyim diye. Peygamber Efendimizin sözü mü doğru şunun bunun mu sözü doğru!

‘Nasıl ki zulme, cevre, felaketlere düşmüştünüz onun mukabili adalet olacak’ ‘Gökteki Melekler de Ondan (Mehdi As.'dan) razı olacak. Enbiyalar da Ondan razı olacak, yerde yaşayanlar da Ondan razı olacak.’ ‘Malı “müsahat” ile adalet ile dağıtacak. Ümmet-i Muhammed’in gönülleri zenginlikle dolacak’ Gönülleri dedi, elleri demedi. Allah Teala kalblere zenginlik verecek. ‘O kadar bolluk olacak ki diyecek yok mu ihtiyacı olan gelsin’ Herkes zengin. Tenezzül edip şu ihtiyacım var demeyecek. ‘Bir adam çıkar. Ben geldim der. Mehdi As. git hazineye, oradaki görevli hazinedara, maliye vekiline, ne kadar istersen o kadar versin, diyecek’ ‘İstediği kadar verirler’ Adam gidip der ki ben Mehdi tarafından gönderildim. Ne istersem vereceksin. Diyecek ki ne kadar istiyorsan o kadar al. ‘Alıyor, ama kaldıramıyor’ bu sefer… Bir torba altın, ağır. ‘Döküyor döküyor, kaldıracağı kadarını alıyor sırtına’. Çıkıp gidiyor. Ama adamda pişmanlık başlıyor. Diyor ki bu Ümmet-i Muhammed içinde en haris ben miydim yahu. Hiç kimse gelmedi de yalnız ben mi haris miyim ki geldim. ‘Götürür aldıklarını geri vermek ister’ Oradaki görevli der ki ‘Biz verdiklerimizi geri almayız’ Biz verdik bir kere.


Sohbetin yayınlandığı kaynak: Tıklayınız
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
53
Bugün internet medyasına yansıdı... Sapığın biri ben Mehdiyim diye genç kızları kandırıp emellerine alet etmiş.

Sahte (yalancı) peygamberler var diye Peygamberliği de inkar edecek değiliz. Değil mi?

Bu tip, sahtelerin olması engellenemez. Olacaktır. İnsanları Mehdi As. konusunda Ehli Sünnet kaynaklara; hususen Hadis-i Şerifleri iyi öğrenmeye davet ediyoruz. Ki yalancılara kanmasınlar.
 

alkame

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2010
Mesajlar
20
Puanları
0
maalesef insanlar hadislerden ziyade üstadlarının hocalarının ve abilerinin sözlerine itibar ediyorlar bu konudaki manevi mütevatir seviyesine gelmiş hadisleri ise görmezden geliyorlar maalesef benim çevremde çok var ne dediysen anlatamıyorum çok uğraştım acaba bendemi bir problem var dedim ama gördümki mesele sadece okudukları kitabı kusursuz ve hatasız görmeleriymiş ALLAH hepimize acısın ve bize rahmet etsin
 

Uzak Yollar

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2009
Mesajlar
569
Puanları
0
Yaş
52
Selamün aleyküm,Mehdi gelecek anlayışı bize hırıstiyanlaıktan ve Yahudilikten gelmiştir arkadaşlar.
Yani Mehdi ve Mesih anlayışı İslamın temel rükunlarında mevcut değildir.
Allah son Peygamberi,son Kitabı ve son Dini yeryüzüne göndermiş,bizlerede Kitabında dinini tamamladığını bildirmiştir.
Hırıstiyanlar Hz.Muhammede(sav) iman etmedikleri için Mehdiyi ve Hz.İsayı(as) bekliyorlar,
Yahudilerde aynı şekilde Peygamberimize iman etmedileri için Mehdiyi bekliyorlar.
Müslümanlara ne oluyor anlamak mümkün değil.Siz Mehdi gelecek dini tamamlayacak derseniz heryerde,
birileride çıkar ben mehdiyim diye cirit atar ortalarda.
Allah selamet versin ne diyelim.
 

veri

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
8 Kas 2010
Mesajlar
0
Puanları
0
Bugün internet medyasına yansıdı... Sapığın biri ben Mehdiyim diye genç kızları kandırıp emellerine alet etmiş.

Sahte (yalancı) peygamberler var diye Peygamberliği de inkar edecek değiliz. Değil mi?

Bu tip, sahtelerin olması engellenemez. Olacaktır. İnsanları Mehdi As. konusunda Ehli Sünnet kaynaklara; hususen Hadis-i Şerifleri iyi öğrenmeye davet ediyoruz. Ki yalancılara kanmasınlar.
abartmaya gerek yok
kızları ayartmak için bi sakal bi takke yeter de artar
konu kızlar ise her yol mübah:)
 

alkame

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2010
Mesajlar
20
Puanları
0
Selamün aleyküm,Mehdi gelecek anlayışı bize hırıstiyanlaıktan ve Yahudilikten gelmiştir arkadaşlar.
Yani Mehdi ve Mesih anlayışı İslamın temel rükunlarında mevcut değildir.
Allah son Peygamberi,son Kitabı ve son Dini yeryüzüne göndermiş,bizlerede Kitabında dinini tamamladığını bildirmiştir.
Hırıstiyanlar Hz.Muhammede(sav) iman etmedikleri için Mehdiyi ve Hz.İsayı(as) bekliyorlar,
Yahudilerde aynı şekilde Peygamberimize iman etmedileri için Mehdiyi bekliyorlar.
Müslümanlara ne oluyor anlamak mümkün değil.Siz Mehdi gelecek dini tamamlayacak derseniz heryerde,
birileride çıkar ben mehdiyim diye cirit atar ortalarda.
Allah selamet versin ne diyelim.
uzak yollar arkadaşıma ALLAH şifa versin diyorum başka bir şey denmez çünkü
 

veri

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
8 Kas 2010
Mesajlar
0
Puanları
0
uzak yollar arkadaşıma ALLAH şifa versin diyorum başka bir şey denmez çünkü
ilacı yazmamışsın.
hemen de teşhis konuluyor
arkadaşımıza bi sor bakalım
belki anlatmak istediği başka birşeydir
 

Gülzar-ı İrfan

..............
İhvan Üyesi
Katılım
24 Eki 2006
Mesajlar
6,736
Puanları
0
Selamün aleyküm,Mehdi gelecek anlayışı bize hırıstiyanlaıktan ve Yahudilikten gelmiştir arkadaşlar.
Yani Mehdi ve Mesih anlayışı İslamın temel rükunlarında mevcut değildir.
Allah son Peygamberi,son Kitabı ve son Dini yeryüzüne göndermiş,bizlerede Kitabında dinini tamamladığını bildirmiştir.
Hırıstiyanlar Hz.Muhammede(sav) iman etmedikleri için Mehdiyi ve Hz.İsayı(as) bekliyorlar,
Yahudilerde aynı şekilde Peygamberimize iman etmedileri için Mehdiyi bekliyorlar.
Müslümanlara ne oluyor anlamak mümkün değil.Siz Mehdi gelecek dini tamamlayacak derseniz heryerde,
birileride çıkar ben mehdiyim diye cirit atar ortalarda.
Allah selamet versin ne diyelim.
Sağolasın UZAKYOLLAR....
Bu konuda bizi aydınlattın ya ne diyelim,yıllardır demek Hocaefendilerimiz yanlış konuştular he..:crying:
Yukarıda HİRAHOS abi'nin yazısında KOTKU Hazretleri bilemediği ya da Peygamber Efendimize iman etmediği için mi bu sohbeti verdi..

VERİ espri yaptın herhalde ama hoş olmadı kardeş...


ALLAHA EMANET OLUN
 

veri

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
8 Kas 2010
Mesajlar
0
Puanları
0
arkadaşlar heyecanlanmayın
uzak yolların eksik bilgi sahibi olduğunu düşünüyorsanız.
yanlış yolda ilerliyorsunuz.

uzak yollar kardeşim mesajını biraz açar mısın
mesela mümkünse ayet veya hadisle desteklemen mümkün mü
 

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43
gelse kime ne zararı gelmese kime yararı var
gelecek diyende gelmeyecek diyende bizden
imani bir konu değil ya
inanmayanda inananda imansız olmaz
bekleyelim zaman ne gösterecek
bu konuya bu kadar yeter ben gider aheste aheste
 

Uzak Yollar

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2009
Mesajlar
569
Puanları
0
Yaş
52
Sağolasın UZAKYOLLAR....
Bu konuda bizi aydınlattın ya ne diyelim,yıllardır demek Hocaefendilerimiz yanlış konuştular he..:crying:
Yukarıda HİRAHOS abi'nin yazısında KOTKU Hazretleri bilemediği ya da Peygamber Efendimize iman etmediği için mi bu sohbeti verdi..

VERİ espri yaptın herhalde ama hoş olmadı kardeş...


ALLAHA EMANET OLUN
Espiri yapmadım,ben böyle düşünüyorum.Neden böyle diyorsunuzki siz öyle inanıyorsunuz da ben böyle inanamammı?
Hirahos ne yazmış Kotku ne demiş beni ilgilendirmezki kardeşim.Ben ulaştığım doğrularıma iman ederim.
Kur'anda Allah Din tamamlanmıştır diyecek,dininizi Kemale erdirdim diyecek,sizde çıkacaksınız Mehdi gelecek diyeceksiniz.
Niçin dini yeryüzüne hakim kılmak için.Yok böyle bişey İslamda.
 

HENGAMe

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
25 Eyl 2009
Mesajlar
1,386
Puanları
0
Yaş
39
Selamün aleyküm,Mehdi gelecek anlayışı bize hırıstiyanlaıktan ve Yahudilikten gelmiştir arkadaşlar.
Yani Mehdi ve Mesih anlayışı İslamın temel rükunlarında mevcut değildir.
Allah son Peygamberi,son Kitabı ve son Dini yeryüzüne göndermiş,bizlerede Kitabında dinini tamamladığını bildirmiştir.
Hırıstiyanlar Hz.Muhammede(sav) iman etmedikleri için Mehdiyi ve Hz.İsayı(as) bekliyorlar,
Yahudilerde aynı şekilde Peygamberimize iman etmedileri için Mehdiyi bekliyorlar.
Müslümanlara ne oluyor anlamak mümkün değil.Siz Mehdi gelecek dini tamamlayacak derseniz heryerde,
birileride çıkar ben mehdiyim diye cirit atar ortalarda.
Allah selamet versin ne diyelim.
:halay:
ben dah başka bişey bulamıyorum...smly muvafıktır...
hacı ayak üstü hadisleride ayetleride inkar ediverdin..:O
 

Uzak Yollar

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2009
Mesajlar
569
Puanları
0
Yaş
52
arkadaşlar heyecanlanmayın
uzak yolların eksik bilgi sahibi olduğunu düşünüyorsanız.
yanlış yolda ilerliyorsunuz.

uzak yollar kardeşim mesajını biraz açar mısın
mesela mümkünse ayet veya hadisle desteklemen mümkün mü
Tabiki kardeşim,elimden geldiğince açmaya çalışırım inşaallah.Ayetlerle çok mümkün,ayrıca Rasulullahın hadislerinede bakabiliriz bu konuda.
Hadisler genelde geleceğini söylüyor ama bu konuda ben Kur'ana rağmen Peygambere bunların söyletildiğine inanıyorum.
Aynen her canlının öleceğini söyleyen Kur'ana karşı,Peygambere söyletilen bazılarının ölmeyeceği sözü.
Kurana rağmen Allahtan başkalarından yardım istenebileceği sözü.Yani birileri dünyevi çıkarları için maalesef Peygambere biçok şeyi söyletmişler.
Vebalini bile göze alrak.
 

Uzak Yollar

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2009
Mesajlar
569
Puanları
0
Yaş
52
:halay:
ben dah başka bişey bulamıyorum...smly muvafıktır...
hacı ayak üstü hadisleride ayetleride inkar ediverdin..:O
İnkar ettiğim ayeti yaz bakalım buraya arkadaşım.Yada Mehdi gelecek diyen bir ayet yaz bizde bilelim.
 

alkame

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
23 Ara 2010
Mesajlar
20
Puanları
0
Tabiki kardeşim,elimden geldiğince açmaya çalışırım inşaallah.Ayetlerle çok mümkün,ayrıca Rasulullahın hadislerinede bakabiliriz bu konuda.
Hadisler genelde geleceğini söylüyor ama bu konuda ben Kur'ana rağmen Peygambere bunların söyletildiğine inanıyorum.
Aynen her canlının öleceğini söyleyen Kur'ana karşı,Peygambere söyletilen bazılarının ölmeyeceği sözü.
Kurana rağmen Allahtan başkalarından yardım istenebileceği sözü.Yani birileri dünyevi çıkarları için maalesef Peygambere biçok şeyi söyletmişler.
Vebalini bile göze alrak.
arkadaşım senin ağzından çıkanı kulağın duyuyormu peygambere söylettiler ne demek bu nasıl bir peygambere iman anlayışı ALLAH sana akıl fikir versin sözlerinin nereye gittiğini anlarsın inşaallah
 

HENGAMe

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
25 Eyl 2009
Mesajlar
1,386
Puanları
0
Yaş
39
İnkar ettiğim ayeti yaz bakalım buraya arkadaşım.Yada Mehdi gelecek diyen bir ayet yaz bizde bilelim.
ben sana çok güzel şeyler yazacam,sen hiç enteşe etme:)
vakitim bol bol olduğu birzaman diliminde..
önce bi halleşelim
uzak yolardan gelmişsin önce bi soluklan hem...
islamoğlu abiniz neyapar ne eder,bir sıkıntısı yoktur inşallah .;)
 

Gülzar-ı İrfan

..............
İhvan Üyesi
Katılım
24 Eki 2006
Mesajlar
6,736
Puanları
0
Espiri yapmadım,ben böyle düşünüyorum.Neden böyle diyorsunuzki siz öyle inanıyorsunuz da ben böyle inanamammı?
Hirahos ne yazmış Kotku ne demiş beni ilgilendirmezki kardeşim.Ben ulaştığım doğrularıma iman ederim.
Kur'anda Allah Din tamamlanmıştır diyecek,dininizi Kemale erdirdim diyecek,sizde çıkacaksınız Mehdi gelecek diyeceksiniz.
Niçin dini yeryüzüne hakim kılmak için.Yok böyle bişey İslamda.
Espri yaptın herhalde sözüm VERİ'ye idi zaten size değil../sakal ,takke muhabbeti/
Sizin nasıl inanıp inanmadığınız değil beni rahatsız eden,sizi eskilerden beri biliriz ,düşüncelerinizi de...
Sizinle herhangi bir konuda tartışmaya girip daha da içinden çıkılmaz bir halde getirmek istemem ne bu konuyu,ne sizi,ne de başkalarını..
İlk mesajınızdaki Mehdi'yi bekleyenleri tarif ederken söylediğiniz sözler hoş değil..ALLAHA EMANET OLUN
 

Uzak Yollar

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
15 Eki 2009
Mesajlar
569
Puanları
0
Yaş
52
ben sana çok güzel şeyler yazacam,sen hiç yorma kendini,
vakitim bol bol olduğu birzaman diliminde..
önce bi halleşelim
uzak yolardan gelmişsin önce bi soluklan hem...
islamoğlu abiniz neyapar ne eder,bir sıkıntısı yoktur inşallah mehdi ylanlamaktan başka..;)
İşte sizin sorununuz bu kardeşim.Biri sizden farklı düşünemez,düşündümü mutlaka birileri akıl hocalığı yapıyordur.
Akıl hocalrına ihtiyacımız varda,Kurana aykırı olanlarına asla itibar etmem ben bilesin.
Yazacaklarına gelince yeterince yazılmış.Sen yazacaksan inkar ettiğim ayetleri yaz bakalım buraya varsa,öyle atmakla olmuyor kardeşim.
 

veri

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
8 Kas 2010
Mesajlar
0
Puanları
0
arkadaşın sıkıntısını anlamak istiyorum
arkadaşlar sakinolun.
bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

sakal muhabbeti şaka idi:)
 
Üst