Medyada 2. K | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Medyada 2. K

mostar

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ara 2009
Mesajlar
1,011
Puanları
0
KÜRESELDEN YERELE

Medyada 2. K
Uluslararası Medya Sempozyumu başlıyor. Kaçırmayın!

09 Aralık 2010 Perşembe 23:28
Medyada değişim hızı daha fazla. Hem kullanılan teknoloji bağlamında hem de dil ve süreçler olarak medya her geçen gün değişiyor. Medyanın değişimi (bizim anladığımız anlamda) olumlu veya olumsuz yönde ilerliyor. Beğenmediğimiz medya organlarında bile olumluya (belki de sadece normale) doğru bir gidiş söz konusu oluyor.

Cumhuriyet gazetesinde bu hafta bir reklamda da olsa başörtülü bir hanımın fotoğrafının “normal” bir olgu olarak yer alması değişimin önemli göstergelerinden birisi. Tabii ki göz bebeğimiz gibi baktığımız kimi medya organlarının bugün yüzüne bakılamaz hale gelmesi de yine bir değişim örneği. İyi ve kötü yan yana medyayı dönüştürüyor.
İstanbul’da 10 – 12 Aralık tarihlerinde medyadaki dönüşümün analiz edileceği bir sempozyum düzenleniyor. Küreselden Yerele Uluslararası Medya Sempozyumu, Holiday Inn İstanbul Airport’ta uluslararası katılımcılarıyla birlikte 10 Aralık Cuma saat 10’da başlıyor.
Aslında sempozyumun ismi bile medyadaki değişimi özetliyor: Küreselden Yerele… Sosyal bilimcilerimizin yıllardır analizlerinde hep şirketlerin ve doğal olarak medyanın yerelden küresele bir seyir izlediği anlatılırdı. Ancak artık küresel şirketlerin ve dolayısıyla medyanın yerel öğeler kazanarak toplumların zihinlerine sızmaya çalıştıkları görülüyor. Yani artık kendi özel logo ve ismiyle farklı bir ülkede yayın yapmak out, o ülkeden bir isimle piyasaya girmek in!
Medya üzerine yeniden düşünmek isteyenler üç günlük bu sempozyumu kaçırmasın.
Sempozyum programı için mutlaka ziyaret edin: www.babialidenbagcilara.com

Ömer Faruk Pekuz ne ki bu 2. K diye sordu
 
Üst