Meclis’e sunulan ek bütçe teklifi Erdoğan'a yaradı! Maaşına %40 zam

ihvanistanbul

AkhenAton
yahu şu marketlerin bi ismini veren yok ki? a101 mi? bim mi? migros mu? getir mi? trendyol mu? yoksa sokak arası bakkalı hüseyin mi? halciler mi? kim bunlar ya?
hep aynı muhabbet. tarlada domates 2 lira. git tarladan al. silivride var tarla? ama oraya 5 kilo için gidersem kilosu 20 tlye gelir. e aynısı satıcılar içinde geçerli? ayrıca ürün satan birinin stok yapması yasakta değil ahlaksızlıkta değil. ahlaksızlık olan karaborsa ve tekel gücünün kötüye kullanımıdır ki ona devlet müdahalesi şart. fakat devlet tekelleşmeyi bu zamana kadar destekledi şimdi de kendine yakın firmalar için desteğe devam ediyor.
Hem fiyat artışlarına eleman maaşlarının / elektrik / kira / doğalgaz ve nakliye bedellerinin inanılmaz ölçüde artması sebep oluyor olabilir mi? bunlardaki artışta aslında yanlış yönetim sebebiyle olabilir mi?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hep kendine müslüman olma. Eş dost kampanya yap , gitmişken kasalarla alın bölüşün.😊

Stok yapmalarına da bir şey diyen yok. Ama akşama zam gelecek diye raftakileri toplayıp satmamalarinı doğru bulmuyorum. Geçen benzin istasyonuna girdim kalabalık sıra var. Tam sıra bana geliyordu biri içeriden çıkıp yan kapıdan içeri girdi 20 saniye sonra tüm pompalar durdu. Mazot bitti hadi güle güle. .... Akşam 2 tl civarı artış olacakmış o yüzden saat 16 civarları kepenkleri kapattı. Normalde 7 gün 24 saat arı kovanı gibi işleyen bir yer. Zam geldiğine mi kızalim gelmeden bize dirsek gösterene mi....Hak geçmesin diye ikisine de kızsam idare ederler sanırım. 😊

Ceza kesilen ve kesilmeyen marketler...

ihvanistanbul

AkhenAton
Bir mala raftayken zam gelmesi satıcı icin alış maliyetini yükselten bir unsurdur.
diyelim ki 10 TL’ye aldığı ürünü 13 TL’ye satıyor zam geldi 13 TL’ye alıyor artık. Diyebilirmisin bunu önceden almıştın 13 e sat diye? O zaman bu adamın kirası/yol parasi/ vergisi/ elemanı vs… giderlerini kim karşılayacak? Aynı malı yerine kim koyacak? Bunu bal gibi biliyorlar. Bildikleri için de boş atıp dolu tutmaya çalışıyorlar. Suni müdahalelerle dovizi tutuyoruz piyasayı kontrol altına alıyoruz goygoyu yapıyorlar ki yapmasalar daha iyi,
elindekini satınca yerine aynı miktarı alamıyorsa bende olsam satmam. Buyursun çok bilen tanzim satışçı beyefendiler satsın,

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sayın erdoğan, sevgili reisimiz kılıçdaroğlunun, milletvekillerinin,eski milletvekillerinin MAĞDUR OLMAMASI için zammı kabul etmiş :)
Mahir ünal öyle dedi:)
Dün de Erdoğan zam maddesi çıkarılsın dedi.
Demek ki KK ve diğer vekilleri düşünmekten vazgeçmiş reis :)

erdemceerdem

Profesör
ekseriyeten bu formun fetöcü milisleri tarafından ve bu forumda sıkça duyduğum bir laf vardı...

'taraf olmayan bertaraf olur'

taraf gazetesi de fetönün muhalif kanadının olduğu dönemde sıkça kullanılmaya başlanmıştı...

yine bu konuda yanılmıyorsam altın hesabı yapılmış! marketler fahiş fiyat artışlarından bahsedilmiş!

bu fahiş fiyatları ortaya atan marketler, zincir marketler, galericiler, emlakçılar, müteahhitler, kasaplar, halciler, çifçtiler, sanayiciler vs. oylarını hangi partiye veriyorlar abimmm
ihanet değil midir bu..
sustum..

gamsız

Profesör
Tıklayınca bir şey çıkmıyor haberin olsun. :)
1656599788088.png İB nin satışa koyduğu iğrenç ötesi çocuk kitabı .....Mutlumusunuz saddetsizler BU ÇIKMASI LAZIM RESMİ BURAYA KOYMAK İSTEMEDİM AMASİZDE ÇIKMAYINCA MECBUR KALDIM