MEAL ÇALIŞMASI{Bir Öneri}

Nikbin

Tevekkeltü Allah
Katılım
26 Kas 2006
Mesajlar
591
Tepkime puanı
11
Puanları
0
Yaş
39
Web sitesi
muvahhide.blogspot.com
arkadaşlar sizlere bir önerim olacak. benim arkadaşlarımla beraber kurduğum bir grubum var. 15 günde bir hem muhabbet hemde ilim öğrenmek için beraber biryerde toplanıyoruz.
bu arada bu senenin başında başlattığımız bir çalışma var. Meal çalışmamız. bu nasıl oluyor. hepimizin elinin altında aynı mealden bulunmakta.bu meallerin hepside cepmealler. bilerek öyle aldıkki gittiğimiz heryerde Rabbimizin ilmini onun Yüce kitabını okuyalım, anlayalım, kavrayalım diye..
15 günde meallerimizi okuyabildiğimiz kadar çok sayfa okuyoruz(en az 15 sayfa)
okuduğumuz surelerde en etkilendiğimiz ayetleri işaretliyoruz.
bir 15 gün sonrasında buluştuğumuzda herkes meallerini çıkartıyor ve başlıyor en etkilendiği ayetleri diğer arkadaşlarıyla paylaşmaya..
biz arkadaşlarımızla bu çalışmayı devam ettiriyoruz ve baya verimini gördük. ocak ayına kadarda hatim edices inşallah.. tabi hatim edip bırakmak olmaz tekrardan baştan alıcas..taki kuranı kerimi, Rabbimizin ilmini anlayıp kavrayana doyana kadar devam ettirices.. ömrümüzün sonuna kadar nefesimiz ne kadar yeterse devamlı olarak okumaya devam edeceğiz inşallah..
belki sizlere de bir fikir olur diye düşündüm ve paylaşmak istedim...

"Hani o genç yiğitler mağaraya sığınıp: "Ey Rabbimiz! Bize tarafından bir rahmet ver ve işimizde bizim için bir kurtuluş yolu (ve başarı) hazırla" demişlerdi. " {Kehf suresi 10.ayet}

Rabbim rızasına erenlerden eylesin cümlemizi inşallah..
 

fatıma1

Doçent
Katılım
30 Eki 2006
Mesajlar
1,106
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Konum
istanbul
ya kardeş bizde forumda bu amaçla sınav yapalım dedik istekler bölümüne bakarsan görürsün umarım sende katılırsın.. selametle
 
Üst