Mazlum Işık / Ve Yalnızsın ...

mü'HÜR

Ordinaryus
[video=dailymotion;xe1h0o]http://www.dailymotion.com/video/xe1h0o_ve-yalnyzsyn-mazlum-yyyk-ozlemajans_music[/video]

Kelimelerin aciz kaldığı, cümlelerin dağıldığı,

sayfaların tükendiği ,içimi alev alev tutuşturan bütün bedenimi saran, iliklerime işleyen duygularımı ,sana nasıl ifade edeyim bilemiyorum...

Hani firak ve Vuslatın keşiştiği noktada yürekleri parçalayan , güneşin karı erittiği gibi insanı eriten gözyaşları var ya... Hani boğazın düğümlenir kelimeler içini kemirir bağırmak istersin sesin çıkmaz ya...

Hani yükseten düşersin kabusunda tutunmak istersin bir yere bütün gücünle imdat istersin de kimseler duymaz ya.
Hani yolcusun fırtınadır, her taraf toz duman şimşekler gökleri yırtar ve zifiri bir karanlık ve sığınacak bir yerin olmaz ya...

Hani çöldesin susamışsın hemen ötede serap görürsün, koşarsın ona su diye, sen ona koştukça o senden uzaklaşır ya..
Ve Yalnızsın seni kimseler umursamaz , kimseler yalnızlığının farkına varmaz, yabani hem cinslerin kahkahaları inerye kafana balyoz gibi ,sende öylece kala kalırsın bir başına ve yalnızlık okyanusunda bir batıp bir çıkıyorsun suyun üstündeki çöp gibi, yılanlar sokulur yalnızlığına dost diye düşmana sarılırsın Ya...

İşte ben bu duyguları yaşıyorum mazlum İslam Ümmetinin halini her düşündüğüm de.....
Kardeşim .. duyuyormusun sessizce yükselen, mazlum mustazaf halkarın iniltilerini , feryatlarını aç ve sefil çocukların çığlıklarını duyuyormusun...

Zulmün karanlığında ölenleri, bir yudum hayata hasret kalanları, şu yürekten boşalan yıllardır hiç tükenmeyen hiç dinmeyen gözyaşları, kocasızları, kardeşsizleri, annesiz babasızları- yetim ve öksüz çocukları ...

Ya şu kara bahtlı Afganistan annelerını , başsız oğulsuz şehitlerin başında ağlayan anneleri, ihanet ve zülmün pençesinde şaşkın ve perişan..

Cenk kalesini duydunmu, gördünmü şehitler tarlasını ,kimyasal bombalarla vurulan kavrulan o kaleyi , Halepçe kadar Hama kadar mahsum ve sessiz....

Guantanamoyu duymayan var mı ki , zülmün lanetli yüzünü göremeyen, kelepçelere ve prangalara vurulmuş, başlarına torbalar geçirilmiş bilinmeyen delhizlerde ölüme terk edilmişleri duymayan var mı ki....varmı ki yeryüzünde bu zülmü görmeyen tek bir canlı...

Allahım ,Allahım gazabını yağdır...Zalimin kara yüzüne....

İşgal projeleri ile parsellenen, sömürülen talan edilen İslam coğrafyası kana bulandı..

Bosna, Çeçenistan, Kosova, Doğu Türkistan ,Afganistan, Lübnan kana bulandı, Irakta yerle gök kana bulandı özgürlük adına mahzenler doldu taştı...

Ebu Garip te arşı alaya yükselen Fatıma bacının feryatlarını duymayan kaldı mı ?..Ey Müminler, Ey müslümanlar yardıma koşun , namuslarımıza sahip çıkın yada bizi öldürün, Ebu Garibi başımıza yıkın diyen şehid bacımızın......

Ve Ebu Garipte kare kare teşir edilirken çırıl çıplak kardeşlerimiz, çöp yığınları gibi üst üste yığılırken kardeşlerimiz, boyunlarında tasmalarla aşağılanırken kardeşlerimiz ve tüm islam alemiyle alay ederlerken barbar satanistler ,karınca gibi ezilirken ıraklı çocuklar ve susturulurken minarede ezanlar biz sadece baka kaldık..... sadece baka kaldık....

Dedim ya kardeşim kelimeler aciz duygular donuk , gözler kör olmak istiyor bu manzaraları görmemek için, Bitmiyor işgal , bitmiyor Zülüm..... acılar katmer katmer üzerimize yağıyor...

Nemrutlar, Firavunlar, Haçlı seferleri, Moğol istilası, siyonist baskınlar, vahşi sırplar, barbar işgalciler hiç durmadı. Hiç dinmedi mazlumların feryatları....

Söyleyin kaç Sabra, Şatilla ,Cenin kurban edilecek, söyleyin kaç Muhammed can verecek baba kucağında, kaç ahmed Yasin füzelerle vurulacak, kaç intifada can verecek ölü kalplerimize...
Ah söyleyin...

Ölü ve suskun kalplerimize şöyle sesleniyordu Ahmed Yasin: siz ey Müslümanlar suskun ve aciz , gafletle uyuyanlar, hala kalpleriniz sızlamıyormu, İslam aleminin acı feryatlarına, Allah(cc) için ve namusu için Ümmetin izzeti için haykıracak biri yokmu?

Bizleri terörist ilan eden siyonist işgalcilere kızacak biri yokmu, omuzlarımıza el verecek , gözyaşlarımızı silecek , direnişimize dua edecek biri yok mu..?

Akıtılan kanlar , dokunulan ırzlar, dökütülen yaşlar , çiğnenen hürmetler ,yetim bırakılan çocuklar, evleri başlarına yıkılmış evladını kayb etmiş analar, dul bırakılmış kadınlar, istad edilmiş ekinler adına,,,

Ya Rabbi bizlere bağş ettiğin dinimizi , şerefimizi zalimlerin ayakları altında çiğnetme, yurtlarımızı işgal eden düşmanlarına karşı bizleri zillete düşürme ,

Gücümüzü topla,zaaflarımızı gider, biz mazlum,mustazaf,mümin kullarına yardım et...

Amin .. .. ..

mü'HÜR

Ordinaryus
[video=google;-6518956315717573368]http://video.google.com/videoplay?docid=-6518956315717573368#[/video]​

Toprak gibi olmalısın
Ezildikçe sertleşmelisin
Seni ezenler sana muhtaç olmalı
Hayatı sende bulmalı
Ölümü sende yaşamalı
Toprak gibi olmalısın…

Saflığı simgeleyen kar taneleri
Üzerine düştüğünde
Kardelenlere can veren
Mutluluk kefenin olmalı
Toprak gibi olmalısın…

Üzerinde dağların var olmalı
Depremlerle sarsılmayan
Kışın ayazında
Yazın sıcağında
Sığınak olan
Her mevsim başı dumanlı
Ama hiç eğilmeyen dağların
Toprak gibi olmalısın…

Nisan yağmurlarını beklemelisin
Muhammedi tohumları yeşertmek için
Bağrından rengarenk çiçekler açılmalı
Zemheri ardından baharı müjdeleyen

Meyveler veren ağaçlar yeşertmelisin
Solgun yüzlere tebessüm olmalı
Ham iken pişen piştikçe yanan meyveler
Yokluğunda varlığını bulmalı

Umuda kanat çırpan göçmen kuşlara
Yolu olan Yesriplerin olmalı
Sana düşen tohumları tuba yapmalısın
Gölgesine yurtları işgal edilmiş garipler sığınmalı
Zalimlerin gelişmiş füzelerine karşı

Yüreğinden zemzemler fışkırmalı
Allah dostlarının çatlamış dudaklarına derman olmalı
İbrahimlere ilham İsmaillere can Hacerlere canan olmalı
Yezidlerin zulmüne başkaldıran laleler yetiştirmelisin
Aşkı uğruna can veren yiğitleri maşukuyla sen buluşturmalısın
Dedim ya işte toprak gibi olmalısın…

Ve haykırmalısın !!!
Ey İslam ümmetinin mustazaf halkları
Sizlere zulmedenler benimle buluşacaklar
Zalimlerden intikamınızı ben alacağım demelisin

Ve siz ….
Ey ezilmiş coğrafyanın gözü yaşlı mazlumları
Özgürlük kuşunun kanadını size ben takacağım
Sımsıcak iklimlere uçacaksınız
İbrahim’i Musa’sı Muhammedi olan iklimlere
Kanat çırpacaksınız
Bir daha dönmemecesine ...

Yasin Yayla

ıtri

Üye
Abe ne güzel paylaşımlar, teşekkür ederim.

Toprak gibi olmalıyız.
topraktan değilmiyiz zaten?

mü'HÜR

Ordinaryus
Rica ederim, değerli yorumlarınız için ben teşekkür ederim...

Mazlum Işık'ın sesine kuvvet,şairin kalemine bereket...

mü'HÜR

Ordinaryus
Videoyu ayarlayamadım, görevliler den birisi ayarlayabilir mi?

http://www.videoislami.com/view/664/ve-yalnzsnbizi-kurtarmaya-gelmilerdi/

Kirlenmişti babilin bahçeleri

erdem,fazilet,insanlık kaybolmuştu

dijital bir dünyada trübine oynuyordu füzeler

kravatlı caniler gülücükler dağıtıyordu

büyülü camlardan

özgürlük herkesin hakkıydı ama daha çok onların hakkıydı

çünkü onların füzeleri vardı,uçakları,tankları

özgürlük anıtlar

çünkü onlar;

bizden daha çok düşünüyorlardı bizi

çiçeklerle karşılamadık onları dostça bakmadık

biz yıkılmış evlerimizi gösteriyorduk

kolu,bacağı kopmuş umutları kopmuş geleceği kopmuş

çocuklarımızı gösteriyorduk

cahildik bilmiyorduk bizi kurtarmaya gelmişlerdi

çok uluslu şirketler petrol avcıları

Evangerist misyonerler psikopat katiller

cirit atıyorlardı ortadoğuda

geçmişimiz geleceğimiz inancımız

onurumuz yağmalanıyordu

ama bilmiyorduk cahildik işte

bizi kurtarmaya gelmişlerdi

BOSNADA ZULÜM

zulüm somut bir mekan buluyordu her zaman

Ama sen ebu gureyb

unuttum bir çok şeyi seni duyunca

oysa hafızam

diri kalmalıydı direnebilmek için

GUANTANAMOyu KUNDUZU MEZARI ŞERİFİ

unutmamalıydım

sen içimde bitmez bir ağıt

yakıcı bir feryat oldun

yaşamı ağır bir yük yaptın bu sağır dünya

istedim ki duymasın artık sesimi

iffeti incitiliirken müslüman kadının

ve ben hala yaşama dair hesaplar yapıyorsam

istedim ki bu sağır dünya duymasın artık sesimi

ve bu topraklar kan kokuyor yüzlerce yıldır

ihanet zakkumları yeşeriyor boy boy

HALEPÇE kavruldu bu feryatlarla

hiç kesilmedi KERBELADA ağıtlar

zulum diz boyu nereye kadar söyle

nereye kadar ey mazlum coğrafya

FELLUCEde atan bir yürek yetermi

gök gürültüleri örtermi EBU GUREYBin çığlıkları

saraylar onlarındı silahlar onlarındı

EBU GUREYB onlarındı

kıyafetleri değişmişti yalnızca

birde havlamayı andıran sarhoş sesleri

ölüm yine bizimdi acılar bizim

mahsum yüzlü çocuklar yine bizimdi

diri diri toprağa gömülen bizdik yine

ama bilmiyorduk cahildik işte

inancımızdan tarihimizden şerefimizden

birbirimizden koparacaklardı bizi

BİLMİYORDUK BİZİ KURTARMAYA GELMİŞLERDİ

mü'HÜR

Ordinaryus
http://www.izlese.org/hur-kerbela-imam-huseyin-mazlum-isik1.html

Tarihin damarlarından kopan dalga dalga coşan "Fırattır..Kandır..Hayattır" Kerbela "Er" meydanından savrulan uçup gelen Kanlı ok imtihandır..! Karardır..! adı unutulmuş bir "şehidin" destanıdır bu feryat..

Ben İmam "Hüseyn"e ilk karşı duran onun "sevda" okuyla ilk vurulan güle karşı durdum Bülbül'ün duruşu gibi.. Mızrağa saplandı gülüm..! aktı yüreğime "İman" bu fani dünyadan geçiverdim.O gün o "aşura" günü karar günüdür.

Her inananın "insan" olanın..! Nuhun gemisi karaya vardığı gün demir aldı Ehli beytin kurtuluş gemisi..

"Musa" firavun ordusundan kurtulduğu gün ben "yezid"in ordusana dalıverdim..! "İbrahim" ateşten kurtulduğu gün ben "aşk ateşine" düşüverdim,Yakup Yusufuna kavuştuğu gün ben "sevgilim"den kopuverdim..!

Babam "Adem"in Ak renkli tövbe sancağını "nefsi"min doruklarına dikiverdim..! Sırtımdan tuttu dünya kaçıverdim "gömleğim yırtıldı" tüm günahlardan soyunu verdim..! savruldu "pişmanlık" kamçım şahlandı özgürlük atım bu an karar anı her an "karar" anı cennet ile cehennemi seçme anı cennetin yoluna uçuverdim..! ve hakikatin karışısın da diz çöküverdim..!

Tevbe diye inledim peygamberin övdüğü dudaklar aralandı annenden doğduğun gibi "ak" ismin gibi "hürsün" Ey hür... Ve ateşi görmüş pervane gibi dönüverdim..! yanı verdim..! nasıl bir emaneti omuzlayı verdim..!

dedimki Lebbeyk Ya Hüseyn Ey İmam Ey "cennet" gençlerinin efendisi..!Ey "Allah" aşıklarının rehberi..! Ey "güllerin" en kırmızısı..! "kurbanların" en güzeli Ey sevgili Ey sevgili izin ver ben hürüm ama "senin gibi bir hakikatin kölesiyim" izin verdi aşkın hükümdarı ayağa kalktım zulmün ordusuna çevirdim

Yüzümü,Gözümü,Canımı,Malımı,tüm varlığımı ve dalı verdim,yarı verdim zulümatı... Karanlığı delen yıldız gibi bir ok attım dünya kölelerinin tam "yüreğine" her çağda her zaman da yükseklerde süzülen bir ok

"Hak ile Batılı,Aşk ile Şehveti,Şeref ile Zilleti,Cehennem ile Cenneti"

Araf gibi ayıran BİR KARAR OKU BİR KARAR OKU..!

mü'HÜR

Ordinaryus
Videoları ben düzenleyemedim, görevliler bir el atabilirler mi?

_Berceste_

bir tutam delilik...
http://www.izlese.org/hur-kerbela-imam-huseyin-mazlum-isik1.html

Tarihin damarlarından kopan dalga dalga coşan "Fırattır..Kandır..Hayattır" Kerbela "Er" meydanından savrulan uçup gelen Kanlı ok imtihandır..! Karardır..! adı unutulmuş bir "şehidin" destanıdır bu feryat..

Ben İmam "Hüseyn"e ilk karşı duran onun "sevda" okuyla ilk vurulan güle karşı durdum Bülbül'ün duruşu gibi.. Mızrağa saplandı gülüm..! aktı yüreğime "İman" bu fani dünyadan geçiverdim.O gün o "aşura" günü karar günüdür.

Her inananın "insan" olanın..! Nuhun gemisi karaya vardığı gün demir aldı Ehli beytin kurtuluş gemisi..

"Musa" firavun ordusundan kurtulduğu gün ben "yezid"in ordusana dalıverdim..! "İbrahim" ateşten kurtulduğu gün ben "aşk ateşine" düşüverdim,Yakup Yusufuna kavuştuğu gün ben "sevgilim"den kopuverdim..!

Babam "Adem"in Ak renkli tövbe sancağını "nefsi"min doruklarına dikiverdim..! Sırtımdan tuttu dünya kaçıverdim "gömleğim yırtıldı" tüm günahlardan soyunu verdim..! savruldu "pişmanlık" kamçım şahlandı özgürlük atım bu an karar anı her an "karar" anı cennet ile cehennemi seçme anı cennetin yoluna uçuverdim..! ve hakikatin karışısın da diz çöküverdim..!

Tevbe diye inledim peygamberin övdüğü dudaklar aralandı annenden doğduğun gibi "ak" ismin gibi "hürsün" Ey hür... Ve ateşi görmüş pervane gibi dönüverdim..! yanı verdim..! nasıl bir emaneti omuzlayı verdim..!

dedimki Lebbeyk Ya Hüseyn Ey İmam Ey "cennet" gençlerinin efendisi..!Ey "Allah" aşıklarının rehberi..! Ey "güllerin" en kırmızısı..! "kurbanların" en güzeli Ey sevgili Ey sevgili izin ver ben hürüm ama "senin gibi bir hakikatin kölesiyim" izin verdi aşkın hükümdarı ayağa kalktım zulmün ordusuna çevirdim

Yüzümü,Gözümü,Canımı,Malımı,tüm varlığımı ve dalı verdim,yarı verdim zulümatı... Karanlığı delen yıldız gibi bir ok attım dünya kölelerinin tam "yüreğine" her çağda her zaman da yükseklerde süzülen bir ok

"Hak ile Batılı,Aşk ile Şehveti,Şeref ile Zilleti,Cehennem ile Cenneti"

Araf gibi ayıran BİR KARAR OKU BİR KARAR OKU..!

[video]http://www.izlese.org/hur-kerbela-imam-huseyin-mazlum-isik1.html[/video]

genel olarak harika bir paylasim olmus :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Teşekkür ederim.

Mazlum Işık, "yeni şiir albümü çıkartsada dinlesem" dediğim bir sanatçı.