Maydanoz kırışıklık düşmanı

spesifik

آزادی قید و بند
Sağlık açısından faydalı olan bir çok besin aynı zamanda cilt içinde yararlıdır. Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

Sağlıksız ve kötü beslenme tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi cildinde hızlı yaşlanmasına neden olur. Tek yönlü beslenme çok yanlış, ihtiyacınız olan tüm vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmenizde fayda var.Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin.Şekeri ve tuzu mutlaka azaltın.Sık sık sebze ve meyve tüketin.A,E ve C vitaminlerini sıklıkla tercih edin.
E vitamini yaşlanmaya karşı en etkili vitaminlerden biridir.Hücre yenileyicidir ve hücrelerin daha uzun yaşamasını sağlar.Ayrıca vücuttaki oksijenin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar.E vitamini; ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda mevcuttur.

C vitamini de yaşlanmaya karşı savaş açar ve kırışıklıkların oluşmasını azaltır.En çok yeşil biber,turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanozda bulunur.
Yine patates,mantar,yumurta,ayçekirdeği,balık,sarımsak ve ette bulunan selenyum da hücreleri korur ve güçlü bir antioksidandır.

Yaşlanma 25-30 Yaş Arasında Başlar;Yaşlanma ise 25-30 yaş arasında başlar.Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz dışında bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda yarar var.

İHA

Mugalata

Kıdemli Üye
demek ki ben rüyamda farkında olmadan sürekli maydanoz yiyorum. cildimde bu yaşa rağmen hiç kırışık yok çok şükür. :)

deren

semure
benim ki harita gibi.

deren

semure
demek ki ben rüyamda farkında olmadan sürekli maydanoz yiyorum. cildimde bu yaşa rağmen hiç kırışık yok çok şükür. :)

demek ki kilonuz çok fazla.kilosu çok fazla olanların yüzü güzel oluyor.yüzlerinde hiç kırışıklıkları olmuyor.

Mugalata

Kıdemli Üye
demek ki kilonuz çok fazla.kilosu çok fazla olanların yüzü güzel oluyor.yüzlerinde hiç kırışıklıkları olmuyor.

hayır, kilom normal. sadece erkek olmanın avantajlarından birisi bu. :)

bir de sanırım cildimin yağlı olmasıyla ilgili.

bir de genetik olarak böyle. mesela yıllar önce yüzümü inceleyen bir güzellik uzmanı kız, ileride yüzümde, gözlerimin etrafında kırışıklık oluşmayacağını, ama gözlerimin altında birazcık iz oluşacağını söylemişti. haklı çıktı. :)

Mugalata

Kıdemli Üye
büşra'nın konusunu ne hâle getirdiler. burayı da erkekler kahvesine çevirdiler. gidin parkta, kumda oynayın bakayım. üstünüzü kirletmeyin. :)

spesifik

آزادی قید و بند
büşra'nın konusunu ne hâle getirdiler. burayı da erkekler kahvesine çevirdiler. gidin parkta, kumda oynayın bakayım. üstünüzü kirletmeyin. :)

öyle ya da böyle öleceğiz emmi :)
ha kırışmış yüzümüz ha kırışmamış
yüreklerimiz buruşmuz ne yapcez ?

Mugalata

Kıdemli Üye
yorumlari silmekten ne zevk aliyorsunuz anlamadim
senin yazdiğin kitap vardi galiba adi neydi ?
Alip hepsini tipeksle silecem

bak hâlâ duruyor. evladım gitsene. bir de cevap veriyor. ışid'ciler bunun ahlakını bozdu. eskiden böyle değildi.

spesifik

آزادی قید و بند
yorumlari silmekten ne zevk aliyorsunuz anlamadim
senin yazdiğin kitap vardi galiba adi neydi ?
Alip hepsini tipeksle silecem

sen zahmet etme iki adet göndereyim birini silersin
birini de okursun ver adresi inş ..
Hey Allahım...

edit : muhatabına ince hakaret etmişsin
lutfetmiş alınmamış yetmedi devam ediyorsun
sonra şikayetleniyorsun olmuyor husben kardeş

Mugalata

Kıdemli Üye

öyle ya da böyle öleceğiz emmi :)
ha kırışmış yüzümüz ha kırışmamış
yüreklerimiz buruşmuz ne yapcez ?

yüreğin buruştuysa o kötü işte.
ne maydonoz kâr eder, ne erişte.
yaşarken ölü sayılırsın zaten bu gidişle.
yüreğini canlı tut, aklını zinde.
:)

adams77

Kanalizasyoncu
lafons'u fena yıldırmışız. ikiye iki bile karşı koyamadı. belki de husben'i saymıyordur. :)

Teke tekte bile göremezsin onu bana karşı 3 ileti dayanabiliyor malum 4 senedir başının etini yiyiyorum bir arpa boyu ilerleme yok bende :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Teke tekte bile göremezsin onu bana karşı 3 ileti dayanabiliyor malum 4 senedir başının etini yiyiyorum bir arpa boyu ilerleme yok bende :)

konudan epey uzaklaştık. asıl konuya bağlayalım; arpanın da cilde faydası var mıdır acaba? :O