Mavi marmara ,kan ve şehadet

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
MAVİ MARMARA ,KAN VE ŞEHADET

Bismillah.Elhamdulillah.Allahu Teala Hazretlerine Sonsuz hamdu senalar olsun.Resulu Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu aleyhi vessellem efendimize de sonsuz Salatu selamlar olsun.Ehli beyte ve ashabı kirama da selamlar olsun. Ve Selam olsun, Mavi Marmara Gemisiyle , Gazze’ye Müslümanlara yardım götürenlere ve o yolculukta şehadet şerbetini yudumlayanlara…

Bu acizin kalemi, bu yüce ve ulvi meseleyi ele almak için hiç uygun değildir ama, kalbim o gemiyi ziyaretimden sonra birkaç kelam yazmam gerektiğini söylediği için, haddim olmayarak birkaç cümle yazacağım…

31 Aralık 2010 , Cuma günü İsmailağa camiinde Cuma namazını kıldıktan sonra, ikinci ziyaretgahım Mavi Marmara Gemisi olmuştur.Ben geminin geldiği ilk gün orada bulunamadım.Nasip olmadı ilk gün ama, daha sonraki günlerde ziyareti nasip oldu elhamdülillah.

Geminin içerisine girmek için oluşan o upuzun kuyruğu anlatamam.Genç yaşlı,çoluk çocuk,kadın erkek… Sanki mahşeri bir kalabalık vardı.Neydi bu insanların amacı? Ne için kuyruğa girmişlerdi? Öte tarafta duran adam, şehitlerden bahsediyordu.”Yerlerini işaretlemişler” diyordu.Bir diğeri,kurşun izlerinden bahsediyordu…

Düşünüyordum o zaman, acaba buraya gelenler,cidden niye geldi? Ya şehit düşenlerin şehit düştükleri yeri görüp şehadet etmeye, yada gafil gafil bakıp, turistik ziyaret edercesine geminin içinde gezinmekti amaçları.Kalbim,ilk şıktan yanadır.Umarım oraya gafil bir ruh haliyle gidilmemiştir.Zira orada, koltuklarda kan damlaları vardı.Sedyelerde kan damlaları vardı,kanlı pantolonlar , kanlara bulanan cep boy Kur’an’ı Kerimler…

Şahitlik ediyordu gemi, şahitlik ediyordu kanlar,Şahitlik ediyordu duvardaki mermi delikleri,Şahitlik ediyordu gemi…Kim şahitlik etmiyordu ki? O kanlı sabah da, gemiyi basan İsrail askeri de şahitlik ediyordu şehadetlerine.Ölüme atlarcasına gidenlere,ölümden korkmayanlara şaşıyordu Yahudi…Zira kendileri korkaklıklarıyla geberecektir.

Bir avuç müslümana toplarla ,güllelerle… aklın hayalin ermediği ilginç kimyasal maddelerle saldırıyorlardı.Zira onlar yeryüzünü yangına veren,fesada veren zalimler topluluğuydu.Çırpınıyorlardı, cehennemdeki çırpınışların provasını yapar gibi…Ama cehenneme girmek için de hak etmeleri gerekiyordu, Müslümanları öldürerek…

Değil mavi marmarada, Filistin’in her köşesinde, gördükleri her müslümana eziet ediyor ve işkencelerle öldürüyorlardı.Bunlar için normaldi öldürmek,Onlar öldürme konusunu iyi bilirlerdi.Yakmak yıkmak onlardan sorulurdu…Ve cehennemde soracakları, öyle yakılmaz böyle yakılır diye…

Bir avuç Müslüman vardı o gemide,Barış için gidiyorlardı,heyhat ! Önlerinde cehennem köpekleri varken nasıl barış güvercinleri uçabilirdi ki! Adeta dünyaya kafa tutuyordu,ebatına cismine boyuna bakmadan , finolar gibi hırlıyordu.Tabiki hem dünyada hem de ahrette cezasız kalmayacaktı bu davranışları.Mevla bir ateş saldı içlerine, İsrail'in kuzeyinde, sahil kenti Hayfa'nın hemen yakınındaki Karmel dağlarında çıkan ateş,yakıyordu kasıp kavuruyordu memleketi…
Söndüremiyorlardı yangını.Sönmezdi o ateş,Cehennem ateşinden bir parçaydı o.Masum canların karşılığında varacakları yerin tarifiydi…En sonunda Dünyaya söndürün bizi çağrısı yaptılar, mecbur kaldılar.İçimden beter olsunlar , cayır cayır yansınlar demek geliyor ama, oradaki ağaçlara,hayvanlara,mescidi aksa ve bereketli çevresine , Müslümanlara acıdığım için, söndürülmesi taraftarıyım ateşin.Ama asla bu sönsün isteği,zalimler rahat nefes alsın için değil…

Mavi Marmara Gemisini gezerken,hep bunları düşündüm durdum.Arka fonda çalan Filistin marşları da olaya ayrı bir boyut katıyordu…Ziyaret esnasında ağlayanları da görüyordum.Gerçi ağlamamak elde değil ki, onca kan ve çile…Gemiye resmen sirayet etmişti.

Aslında ne çetin bir imtihandı o gemi.Ve ne meşakkatliydi o yol.Bana hep şu hadiseyi hatırlatır.Savaş esnasında elindeki hurmaları atıp, cennetle aramda tek engel öldürülmemdir deyip,savaşa koşan o sahabi gibi,cennetle aramızda öldürülmemizden başka bir şey yoktur dercesine, gidiyorlardı.Dalgaları yara yara, denizleri aşa aşa, ölüme , şehadete yada cennete koşuyorlardı.Şehadet şerbetini yudumlayamayanları ise gazilik mertebesini alıyordu.Gemi bile nasipliydi.Hani ashabı kehf’in köpeği kıtmir’in cennetle müjdelenmesi gibi,o gemi de gazilikle müjdelenmişti…

İsrail, eminim Mavi Marmarayı hiç unutamayacak, unutamayacak.Selam olsun Mavi Marmaraya…

4 Ocak 2011
29 Muharrem 1432
Salı

Bir Kaç Kare...
2hx4mkj.jpg

13zzb84.jpg

30m27bq.jpg

2zixy81.jpg

142u4c3.jpg

eylül

Veled-i kalbî
Alper... ne güzel söylemişsin; " gemi bile nasipliydi"...

Biz gidemeyenler, göremeyenler için kaleme alınmış gibi oldu. Sayende görmüş kadar, o ruhu hissetmiş kadar olduk...

Allah razı olsun...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Cümlemizden Mevlam Razı olsun...Ama Eylül abla, inan burada yazılanlar o geminin içindeki atmosferin çeyreği bile olamaz...

eylül

Veled-i kalbî
Biz o atmosferi çeyreğinin çeyreğinde hissederken birilerine o anı yaşamak kapı gıcırtısı gibi gelebiliyor.
Ne yaman fark değil mi?
Görmek, duymak; gözlerle kulaklarla olmuyor olsa gerek, gönüllerin duyusuyla alakalı sanırım...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Malesef,Göz,kulak,dil... Maddiyatla dolarsa, kör eder, sağır eder,dilsiz eder...Ancak manevi kalp diriyse, manevi göz görür,manevi kulak duyar,manevi dil zikreder...

İnşaAllah o gemiye gafil olarak binen olmamıştır...diye umuyorum ,seninde belirttğin gibi eylül abla... kapı gıcırtısı , veyahutta şahit olduğum şu sözler gibi gelebilir...." Geminin içinde şuan binlerce insan var, gemiyi çökertmişler" !... Gemi isterse batsın, sana ne be adam... sen o anın maneviyatını yaşasana.... ama yok illa maddiyat, suyun kaldırma gücü , konuşuluyor...

Muminaga

Yeni
Umudun Adı Bu Kez Estelle

İsrail`in 2007 yılından beri Gazze`ye uyguladığı ambargoyu delmek için harekete geçen ve çoğunluğu İskandinavyalı aktivistlerden oluşan grubun Estelle`deki yolculuğu bitmek üzere. İsrail`in savaş gemileriyle Estelle`yi takip ettiği belirtiliyor.
Resim_1350711208.jpg

İsrail`in 2007 yılından beri Gazze`ye uyguladığı ambargoyu delmek için harekete geçen ve çoğunluğu İskandinavyalı aktivistlerden oluşan grubun Estelle`deki yolculuğu devam ediyor. sveç`in Umea kentinden 20 yolcusuyla demir alan gemi, Gazze`ye ulaşmak üzere. İsrail`e ait 6 savaş gemisinin de Estelle`yi takip ettiği ve her an müdahale edebileceği belirtiliyor.
İsrail`in 2007 yılından beri Gazze`ye uyguladığı ambargoyu delmek için harekete geçen ve çoğunluğu İskandinavyalı aktivistlerden oluşan grubun Estelle`deki yolculuğu sona ermek üzere.

İsrail ordusunun Mavi Marmara baskınında gemideki dokuz Türkiye vatandaşı öldürülmüş ve olay tüm dünyada İsrail yönetimine karşı büyük tepkilere neden olmuştu. İsrail olayın ardından oluşan uluslararası tepkiler nedeniyle Gazze`ye uyguladığı ambargoyu bir ölçüde hafifletmek zorunda kalmıştı.

MECZUP

Profesör
Allah cc. Razı olsun !

Sökülmüş vijdanını Dikte Gel Ey israil...

Daha 19 da Muhammed Furkan :( Annem mi şehitlik mi ? :(