Mason Rabia!

Mesihçi

Ordinaryus
Ben ki komplo teorilerine hep güler geçerim ve hiç ciddiye almam. Bu seferkini özellikle paylaşıyorum. Çünkü biliyorum ki Rabiacı arkadaşların hassas yeri bu. Ne diyecekler bakalım.

rabia-isaretinin-mason-isareti-cikmasi_495740_m.jpg

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Resmin altın da yazan yazıya nazar edilirse,bu karenin arkasın da bizim Gezi tayfasının kardeşleri olan,Tahrir tayfasının olduğunu anlamak zor değil.

Mesihçi,haber de ben ciddiyet göremedim.Rabia meydanından esinlenerek kullanılan bu işaret hayli rahatsız etmiş birilerini.Kızılderililerin de bir kaç kabilesi bu işaret ile selamlaşıyor.Sizin mantalitenize bunu entegre edecek olursak,rabiacılar kızılderili de olabilir.

Mesihçi

Ordinaryus
@zınâr
Rabiacılar kızılderili olabilir. İşte buna inanırım. :D Aslında çok güzel bir noktadan yaklaşmışsınız. Kızılderililerin bazıları da bu selamı kullanıyor. Komplo teorilerine prim vermemek lazım işte bu yüzden. Mesela Davut yıldızı pek çok eski Türk boyunun damgasıdır ve bunların Yahudilikle hiçbir alakası yoktur. vs. vs. Mesajımı verdim rahatladım. @ömerusta Siz mason olunca ben niye seviniyorum ki Hristiyan olsanız neyse :)

ömerusta

Kıdemli Üye
ula benden mason falan olmaz ancak ümmet olur sen yakınsın diye sevin dedim

alı

Yeni
Rabia sembolü masonik mi değil mi onu bilmem amaVatikan da bulunan katolik kilisesinde Mason tanrısı Ra nın sembolü mevcuttur. Dileyen arştırabilir.

cihad38

Profesör
ameller niyetlere göredir,
mason yaparsa,mason selamı olur,
mısırlılar yaparsa rabia işareti olur,
dünya müslümanları yaparsa,mısırlı kardeşlerimizi destekliyoruz olur,
bekar gençlik yaparsa, dört eş isteriz demek olur :)
yapacak daha değerli bir iş yok mu bildiğiniz,.onunla vakit geçirin.

bakış

Kıdemli Üye
rabiatül adeviyye tabiindendir.Ailenin 4.çocuğudur.Mısırdaki meydanın adı rabia meydanıdır.rabia arapçada 4 demektir.

Bu bağlamda böyle bir slogan geliştirilmiş.Sıkıntı yok.

Mesihçi

Ordinaryus
Ne güzel aklıselim gelmişken, herkes ameller niyetlere göredir fikrini benimsemişken araya biri girdi gene Ra'nın bilmemnesi varmış Vatikanda diye. Ne zaman akıllanacağız biz Ya Rab...

Mahpeyker

Kıdemli Üye
abdestin farzida dörttür. bu rabianin islamda yeri mutlak vardir. hemde ayeti kerime ile sabittir. Kimsede gayri müslimleri olduklarindan daha güclü göstermeye calismasin. yirmi birinci yüzyilin mutlak hakimiyeti dini islamdir - bu Allahin izni ile olacaktir ve hic bir güc buna mani olamayacak biiznillah.

spesifik

آزادی قید و بند
Yahudi ve hristiyanların üretkensizliğinden kaynaklanıyor islamı karalamak için sembollerimize kadar kullanıyorlar islam ta ezelden beri mevcut olan ilahi bir nizam .Hristiyanlık ve yahudilik tedavülden kalktı.. Masonlukta o tedavülün kırıntıları zaten...

Bizim için teslimiyet daha önemlidir şekillerle uğraşmayız ...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
@Mesihçi güzel bir konuya değinmiş. Aslında kinaye de yapıyor. Her taşına altında yahudi ve mason arama paranoyasından kurtulmak gerek.

Masonlar kulübü diye bir kulüp varmış, Eee? Vatana ihanet etmek isteyenler direk oralara kaydolup devletin başına kadar yükselebiliyormuş. E sonra?

İnsan doğasını tanımayanlar bu tip şeylere inanır tabi. Sır, sırlar perdesi, gizli örgütler falan fişman.

Şu kuralı hiç bir zaman unutmayalım; gök kubbenin altında iki kişinin bildiği bir sır sır değildiiiiiiir. Mutlaka duyulur yayılır bilinir. Kendinizden pay biçin. O tip kulüplere üye olanlar da insan, sen ben gibi. Mutlaka ya karısına, ya da arkadaşına anlatır. Ya Hu katiller bile sır tutamıyor da birilerine eninde sonunda anlatıyor bunlar mı tutacak. Sır tutmanın komünü olmaz. Ölümle dahi tehtid edilse tutamaaaaz. İnsanoğlu buuuu... İçer s..çar bir yerde mutlaka yumurtlaaaar. Çok yaşadım gördüm böyle işleri.

Ahter

Kıdemli Üye
Rabia işareti Dünya ölçeğinde direnişin çok öenmli bir semboli/figürü olduki, önünü almak için yeni fantaziler geliştiriliyor!!!Masonlukla alakalı olduğu sözüde bunlardan biri!!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Size bir olay anlatayım. Birgün mahallenin marketinde çalışan çırak kasada ki parayı olduğu gibi iddiaya basıp kaybetmiş. Geldi bana dedi ki ''abi hacı duymasın nolur bana bu parayı borç ver ben sana bir ay içinde öderim.''

Adama parayı borç olarak verdim. Bana yeminler ettiriyor ''nolur kimseye söyleme'' diye. Yok korkma söylemem, dedim.

Nooldu biliyor musunuz? Ben yoldan geçerken marketin sahibi hacı hemen marketten çıkıp koluma yapıştı dur hele sana bir şey soracağım, dedi. Ben de, sor hacı, dedim. ''Doğru söyle ırz düşmanı, bizim çırağa borç para verdin mi?'' diye sordu. Ben de marketin camına bakınca çırağın bana fal taşı gibi açılmış gözleriyle baktığını gördüm. Hacı koluma yapışmış ne diyeyim. Yalan söyledim ve ''yok hacı borç para falan vermedim'' dedim.

O esnada çırak dükkandan fırladı ve yanımıza geldi. ''Doğruyu söylesene, niye yalan söylüyorsun, falan gün bana borç vermedin mi?'' diye beni yalancı çıkartmasın mı? Ne diyeceğimi şaşırdım. ''Söyle söyle ben hacıya durumu anlattım, senden borç alıp kasaya koyduğumu söyledim'' dedi. Hacı kime inanacağını şaşırdı kaldı.

İnsanoğlu böyledir işte.. O günden sonra kimse için yalan söylememeye ahd ettim. Ne barıştırmak için, ne de başka bir şey için.

Bunu neyin üstüne anlattım, gizli örgütlerin sır tutma meselesi, teşkilatları falan. İnsanoğlu sır tutamaz. Böyle bir dünya yok. Hepisi oyun ve macera odaklı, iç gıdıklayıcı örgütlerdir. Heveslenip gidip kaydoluyorlar. Abartıldıkları kadar olduklarına inanmıyorum.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Ben ki komplo teorilerine hep güler geçerim ve hiç ciddiye almam. Bu seferkini özellikle paylaşıyorum. Çünkü biliyorum ki Rabiacı arkadaşların hassas yeri bu. Ne diyecekler bakalım.

gecen alman bir gazeteci misirdan haber geciyor. Futbol macinda yan hakem dört dikika mac uzayacagi icin 4 dakikayi nasil gösterecegini bilememis. Cünkü bu isaret yasak ve müslüman kardeslerle özdeslesmis.

Rabia biliyorsunuz, 4 demek. Birileri dördün adini da degistirmeye hatta bu sayiyi yürürlükten kaldirmaya kalkarsa sasirmamak lazim.

"Sifiri icat eden araplar dördü yürülükten kaldirdi"
ilginc baslik olur bence. Baksaniza masonlarda ayni isareti yapiyormus, kaldiri verelim bu sayiyi veya isareti olsun bitsin.