Marx, Nietzsche ve Freud milyonlarca insanı nasıl etkiledi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adams77

Kanalizasyoncu
İhvan Üyesi
ortalık yıkılıyor

Ali Rıza Demircan ile Cübbeli Ahmet arasındaki muhabbet Tv, sosyal medyada dönüyor sizde buradaki iki kelimeye takılmışsınız.

iki tane büyük hoca daha büyük kitlelere hitap eden yerde neyse yaaa kime ne anlatacaksın ki herkes görmek istediğini görüyor.

Edit: Demircan şöyle demiş sosyal medyadan öğrendiğime göre "Kuran zinaya yasak getirmez"

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, Kuran-ı Kerim'in zinaya ceza getirmediğini belirterek, "Zinayı kanunla yasaklamak Kurani ilkelere terstir. Kuran zinaya ceza getirmez, zinanın aleniyete dökülmesine ceza verir" ifadesini kullandı.

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Bu sapkın kimseler ve düşünceleri ülkemiz insanına bilimsellik şemsiyesi altında empoze edilmeye çalışılmaktadır. Hakperest in dediği gibi bu yazıyla da şirin gösterilmeye çalışılmaktadır.

Her dinin kendi müritleri, mürşitleri ve talipleri vardır. Bu sapkın, Allahsız sözde ilim adamları da yeni çağ dinini fikir babaları olmuş ve birileri de bunları mesrulastirarak mürit devşirmeye soyunmuslardir.

Ciddi bir ekonomik pazar oluşturdukları meselesine hiç girmiyorum.

Müslümanın ne işi olur bu tiplerle yahu.

iqra

Asistan
İhvan Üyesi
böyle insanlara sempati duymamak gerek. bizim inancımızda bize göre basit bir müslüman bile çok akıllı da zeki de becerikli de olsa inançsız birinden üstündür. şimdi bu kimin sözü dersiniz. dersem de onu da beğenmezsiniz. bu yazının böyle bir forumda paylaşılmış olmasını bende kınıyorum. cübbeli dedi diye biz de onun gibi müstehcen konuşacak ve tasvip edecek mi oluyoruz. yanlış yanlıştır. bu şahıların süslü püslü gizemli anlaşılmaz bütün sözlerini toplasak bir alimin öksürüğü etmez. çünkü kökünde bir tek Allah inancı olmayan felsefi kafa karıştırıcı sözler. anlamayınca da daha bir gizemli gelir insanlara. ama dinimiz sözün anlaşılır olanını tavsiye eder. en güzel söz de kurandır hadistir.
zinaya yaklaşmayın der ayette, değil yanından geçmek yaklaşmayı bile yanlış sayan bir din.

adams77

Kanalizasyoncu
İhvan Üyesi
şöyle forumda gezinti yaptım da neler paylaşılmış neler konuşulmuş vs vs şimdi ahkam kesenlerin hiç sesi çıkmamış bu konu birden trend olu verdi.

Ben yazıdan şunu anladım

Batının yüzyılına ışık tutmuş bu şahısların aslında basit sıradan ve saplantılı kişiler olduğunu toplumun geneli aklını kullanmayınca azıcık aklını kullanan kişiler helede ticaret kabiliyetide varsa pazarlamasını iyi yapıyor. İyide bu durum bana pek yabancı gelmiyor ki. Ben bunu bizim toplumumuzda da görüyorum.

Fahşa dediğiniz şey cinsellik ile sınırlı değildir ki. Sizler neden bu ayetleri basit bir şekilde sadece cinsellik ile sınırlıyorsunuz. Hayat içinde ne kadar kötü şey varsa hepsini kapsar ve sizler hayatınızda hiç kötülük yapan görmediniz mi? Toplum içinde ne kötülükler dönüyor. Adam kayırmalar, akrabacılık, menfaatçilik, rüşvetcilik gibi nice türlü türlü işler toplum içinde dönmektedir. Faiz denen pislik yasal bir şekilde dönüyor ve kimse ses çıkarmıyor bunun içinde türlü türlü kılıflar hazırlanmış.

Şimdi siz kendi toplumunuzdaki pis işleri temizlediniz de buradaki iki satırlamı kirlendiniz, neymiş yazı fahşaya teşvikmiş de get kardeşim yahuu

KÖTÜYÜ PİSİ KİRLİYİ BİLMEZSEN İYİNİN TEMİZİN PAKIN KIYMETİNİ BİLMEZSİN

Allah akıl vermiş kullanmayıp nefsine uyacaksan şeytana suç bulmayacaksın, bir insanın içinde varsa onu kimse tutamaz

biraz derin düşünün yahu

ilke

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
Yeniden güncelleme !
-- İnsanları yani cahillleri etkilemek dünyanın en kolay işi ! En taze FETÖ örneği önümüzde ve içimizde !.. Adam doğru ve dürüst davranarak değil de munafıklık yaparak ne kadar insanı etkiledi ve halâ peşinde olan bir sürü MANKURT var ! Şimdi bütün işimiz gücümüz bitti de bu Frenklerin insanları nasıl etkilediklerini mi araştıracağız ? Akla ve forumun muhtevasına zarar bir durum!

-- Dedik ya forumda bir şeyler hiç iyi gitmiyor ! Adeta, müslüman gibi görünenlerin, müslümanları hedef tahtasına oturtmuş bir forum havası var!
Size tavsiyem odur ki, ya olduğunuz gibi görünün yahutta göründüğünüz gibi olun! Munfıklıktan hiç kimseye hayır gelmez!

adams77

Kanalizasyoncu
İhvan Üyesi
Yeniden güncelleme !

-- halen pabucumun parası diye bağırıp duranlara ayet ile cevap versende pabucumun parası diyeceklerine eminim.

Yunus 100. ayet

Ve mâ kâne li nefsin en tu’mine illâ bi iznillâh(iznillâhi), ve yec’alur ricse alâllezîne lâ ya’kılûn(ya’kılûne).
Allah'ın izni olmaksızın, hiç kimse için iman etme (imkanı) yoktur. O, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar.

yahu bırakın bu bosch işleri cahilleri etkilemek kolay iş diyor. Allahın ayetleri ile cahilliğini gidermeyecek sonra vay efendim ben cahildimde beni kandırdılar yok öyle

-- adam halen forumda müslüman gibi görünenler var diyor ve forum kurallarından bi haber olsa gerek

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Bu forum enteresan bi yer. Eskiden daha canliydi ondan once ben yokken daha da canliymis. Eskiden yazanlarin bir kismi simdi yok,simdi olanlar belki ilerde olmayacak. Bu forum ister begenir ister begenmezsiniz ama herkesin istedigini soyleyebildigi ( din adina ) bir yer. Burada ehli sunnet,sia,mezhepsiz olmaniz cok birsey farketmiyor ( yonetim anlaminda ) kisisel hatalar (yonetimde) olabilir olmustur ve olacaktir da ama genel manada (donem donem kisa araliklarla aksi olsada ) hic bir gorusun digerine tahakkumune musade edilmez. Yani demem o ki burada hedef tahtasina oturtulan sey sizin icin "islam" baskasi icin yobazlik bir baskasi icin bambaska birsey. Bu forumu farkli kilanda bu zaten. Beyler burada ehli sunnet/selefilik/mezhepsizlik vs adina yazan sizsiniz forumun misyonu bu degil.

Hakperest

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Bu forum enteresan bi yer. Eskiden daha canliydi ondan once ben yokken daha da canliymis. Eskiden yazanlarin bir kismi simdi yok,simdi olanlar belki ilerde olmayacak. Bu forum ister begenir ister begenmezsiniz ama herkesin istedigini soyleyebildigi ( din adina ) bir yer. Burada ehli sunnet,sia,mezhepsiz olmaniz cok birsey farketmiyor ( yonetim anlaminda ) kisisel hatalar (yonetimde) olabilir olmustur ve olacaktir da ama genel manada (donem donem kisa araliklarla aksi olsada ) hic bir gorusun digerine tahakkumune musade edilmez. Yani demem o ki burada hedef tahtasina oturtulan sey sizin icin "islam" baskasi icin yobazlik bir baskasi icin bambaska birsey. Bu forumu farkli kilanda bu zaten. Beyler burada ehli sunnet/selefilik/mezhepsizlik vs adina yazan sizsiniz forumun misyonu bu degil.
Bizim burda marks ı ve uyuşturucuyu pkk lı kürtler savunur
Sizin orda herkes savunuyor anlaşılan bir kaç kişiyi dışarda bırakırsak
Sende bul bir sapığı öven yazı paylaş ne olacak ki
Geride kalan epey sapık batılı var gücenmesinler

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan Üyesi
Bizim burda marks ı ve uyuşturucuyu pkk lı kürtler savunur
Sizin orda herkes savunuyor anlaşılan bir kaç kişiyi dışarda bırakırsak
Sende bul bir sapığı öven yazı paylaş ne olacak ki
Geride kalan epey sapık batılı var gücenmesinler
E ben devlet hepsinin kafasini koparsin dedigimde de sen savunuyordun oldu olacak nukleer falan diyede espiri yapiyordun?
Marks,freud vs bunlar caga damga vurmus isimler. Sen sovsende baskasi ovsede bu degismeyecek.

Eger karsilarina islam medeniyet tezini koyabilecek birilerini goruyorsan buyur sen onlari ov bizde okuyalim?
Bu konuyu bu kadar uzatan ve populer eden sensin. Surekli tepede gormesem girip okumaya bile niyetim yoktu. Okudum marksa hayran olmadim. Sen her olumlu yazida birilerine hayran olup her olumsuz yazida soguyorsan karakteri oturtacak yer bulamamissin demektir. Hamdolsun ben o ergenlik safhasini gectim.

Hakperest

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
E ben devlet hepsinin kafasini koparsin dedigimde de sen savunuyordun oldu olacak nukleer falan diyede espiri yapiyordun?
Marks,freud vs bunlar caga damga vurmus isimler. Sen sovsende baskasi ovsede bu degismeyecek.

Eger karsilarina islam medeniyet tezini koyabilecek birilerini goruyorsan buyur sen onlari ov bizde okuyalim?
Bu konuyu bu kadar uzatan ve populer eden sensin. Surekli tepede gormesem girip okumaya bile niyetim yoktu. Okudum marksa hayran olmadim. Sen her olumlu yazida birilerine hayran olup her olumsuz yazida soguyorsan karakteri oturtacak yer bulamamissin demektir. Hamdolsun ben o ergenlik safhasini gectim.
Mevdudi seyyid kutup bediuzzaman gazali mevlana hasan el-benna ali şeriati imam rabbani halidi bağdadi ibn-i sina farabi
binlerce var belki yuzbinlerce ama senin gibi batılı hayranları yüzünden başkalarını okuyor ve görüyoruz
Bozuk felsefelerini tartışıyoruz

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
bide forumda düşünür ümüz vardı üstünü çizmişler. Düşünmeye gelmiyor arkadaş ya :D :D :D ( not: yeri geldi diye latife yaptım )

Abi düşünür pekde düşünmüyordu. Muhafazakarlık yani mevcudu koruma yeni düşüncelere kapalı olma durumu getirdiği için düşünmeye de pek müsade etmiyordu. Düşünür hocamızda pek muhafazakârdı :)))

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Konuya gelince bu konu bana hezarfen ahmet çelebiyi hatırlattı. Efendime söyleyeyim osmanlıya matbaanın geliş dönemini hatırlattı. Hatta kanuni döneminde medreselerden astronomi kimya gibi ilimlerin kaldırılıp bize fıkıh tefsir kelam yeter düşüncesini hatırlattı. Ve günümüzde epey karşılaşıp tartıştığım ismine sıbyan mektebi denilip kurulan, şarkıya türküye gerek yok biz ilahi sure öğretiyoruz diyen kaçak kreşleri hatırlattı. Bu kaçak kreşlerden karşılaştıklarımın tamamı cemaat ve tarikatlara ait. Ve ciddi ciddi kaçak. Yani bildiğimiz kapısında tabelası ruhsatı olan yerler değil.

Şimdi birileri gelip ilahiye sureye karşı zanneder. ilahi Öğretmelerinde sorun yok. Bu arkadaşlar hem kaçak hemde anaokulu egitimine dair verdikleri hiçbirşey yok. Hemde devletin anaokullarindan daha iyi oldukları iddiasındalar. İddialarını da örneğini verdiğim sözlerle delillendirmeye çalışıyorlar. Yani ilahi öğrettin mi en iyi eğitimi veriyorsun iddiasındalar. Üstelik öğretmenlerinin hiçbiri okul öncesi eğitim almamış. Ama en iddialı bu arkadaşlar.

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Her biri siyonistler tarafından dünyanın başına bela edilmiştir
Tıpkı son sahte mehdi gülen sn erdoğan tarafından alt edilmese
Yeni kült gulenizm olacaktı

Bu üç şahsın nefsanilikten başka bir şey bildiği yok
E malum bu türden insan bol olunca meşhur olmaları gayet doğal
Eminim cehennemde de meşhur olacaklardır

Gülen örneği doğru bir örnek değil. Gülen vb yapilanmalarda düşünme yasaklanır. Tam itaat ve baskı vardır. Hatta gülen grubuna has peygamber ruyalari vardır. Rüyada peygamber görüp tweetleri ikiye katlayın vs yalanları baskı yaparak itaat ettirmenin en çaktırmadan yöntemidir. Ama konuda bahsi geçen 3 kişide nerdeyse sınırsız düşünceden yana. Ve islam toplumları baskı olduğu için düşünmeye ket vurduğu için bazı yönlerden malesef eksik kalıyor.

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Abi düşünür pekde düşünmüyordu. Muhafazakarlık yani mevcudu koruma yeni düşüncelere kapalı olma durumu getirdiği için düşünmeye de pek müsade etmiyordu. Düşünür hocamızda pek muhafazakârdı :)))

Düşünür hocam hoşgeldin. Takilayim istedim. Darilmadin inşallah. Kısaca muhafazakar olduğunu ifade edecektim. Espri falan yapayım derken söz uzadı. Hakkını helal et.

muallim08

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
biz diyeceğimizi dedik bacım
sulandırıp din afyondurdan, uyuşturucu ve diğer günahları öven şeytanları idol yapan bu yazıyı tutmanın günahı sizin boynunuza

benim diyeceğim bir şey kalmadı
dediğimizde kara üye iken mobbing yapmış oluyoruz her ne hikmetse
bildiğim yönetim mobbing yapıyordu
yazıyı ifşa edince bir düşünen, 10 gün ceza alması mobbing olmaz tabi
herneyse belkide görmediğim şeyler yüzündendir deyip kimsenin günahını almayayım
Gotınek veşarti tune ye bre me.

Xwede jı te razi be... Spas dıkım ji bo alikariya te.

muallim08

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Düşünür hocam hoşgeldin. Takilayim istedim. Darilmadin inşallah. Kısaca muhafazakar olduğunu ifade edecektim. Espri falan yapayım derken söz uzadı. Hakkını helal et.
İyi takılmışsın :)

Muhafazakar kavramı beni yansıtmıyor ama öyle bir görüntü vermişsek hata bizdedir. Hak bildiğini söylemek lazım ama farklı düşünenleri de ötelememeli... Hoşça bak zatına :)

muallim08

Paylaşımcı Üye
İhvan Üyesi
Yeniden güncelleme !
-- İnsanları yani cahillleri etkilemek dünyanın en kolay işi ! En taze FETÖ örneği önümüzde ve içimizde !.. Adam doğru ve dürüst davranarak değil de munafıklık yaparak ne kadar insanı etkiledi ve halâ peşinde olan bir sürü MANKURT var ! Şimdi bütün işimiz gücümüz bitti de bu Frenklerin insanları nasıl etkilediklerini mi araştıracağız ? Akla ve forumun muhtevasına zarar bir durum!

-- Dedik ya forumda bir şeyler hiç iyi gitmiyor ! Adeta, müslüman gibi görünenlerin, müslümanları hedef tahtasına oturtmuş bir forum havası var!
Size tavsiyem odur ki, ya olduğunuz gibi görünün yahutta göründüğünüz gibi olun! Munfıklıktan hiç kimseye hayır gelmez!
El hak doğru tespit ve doğru söylem. katılıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...