Manken Şenay Akay: Allah İzin Verirse Kapanacağım

sağanak

Paylaşımcı
Bir süre önce, “Ortaokula giderken kapanmak istedim ama annem ‘Büyüyünce yaparsın, şimdi küçüksün’ demişti” sözleriyle gündem yaratan Şenay Akay, bu konuya da açıklık getirdi.

Bu çocukluk hayalini hayata geçirmeyi planlayan ünlü manken, “Ortaokuldayken Kuran kurslarına gidiyordum. Kapanma kararı almıştım. Babaannem ve annem de ‘Bu kararı almak için çok küçüksün, büyüyünce karar verirsin’ dediler. Ben de Kuran kursuna gidip alfabeyi bitirmeme rağmen gerisini getirmedim. Ama Allah kısmet ederse önce umreye sonra hacca gitmeyi çok isteriyorum. Her Müslüman’ın yapması gereken bir şey bu sonuçta. Hacca gittikten sonra da mankenlik mesleğini sürdüremeyeceğim için kapanmayı düşünürüyorum” dedi.

TÜRBAN TAKANLARA ALIŞILMASI LAZIM

Akay, “Türban takar mısınız?” sorusuna “Takarım tabii. Maalesef insanların kafasının içini tartışacağımıza dışını tartışıyoruz. Türbanın simge haline getirilmesine ben de karşıyım. Bunların aşılması lazım” diye cevap verdi.

(Akşam)

Okyanus

Profesör
Türbanın simge haline getirilmesine karşıymış,bak hele sen.Kim getiriyor acaba simge haline.
Ben şimdilik günah işlemeye devam edeyimde sonra kısmet olursa ibadette yaparız.Olur ne ala.Yarına sağ çıkacağını kim söyledi.İşini yapmaya devam et,görüş bildirmek zorundamısın.Hem de başörtüsü konusunda.Simge olmasınada karşı.Ee niye kapanmayı düşünüyon o zaman.tabiiki simge ,kadının müslüman olduğunu şıp diye anlıyorsun baş örtülü olunca,değil mi ama.

real.ist

Doçent
Allah hidayet etsin. Alakasız kililer başörtüsüne hakaret ederken çıkıpta böyle söylemek cesaret işi bu devirde. Demirel bile neler söylüyor utanmadan.

adalı

Profesör
Web sitesi
adali81.blogcu.com
tabiiki simge ,kadının müslüman olduğunu şıp diye anlıyorsun baş örtülü olunca,değil mi ama.

Her müslüman başını örtüyor yada her başı örtülü müslümandır mı diyorsunuz...

Aleviler de örtüyor başlarını... Başını babasının, ağabeyinin, kocasının zoruyla örten, Allah rızasını gözetmeyen kişiler de var...

Manken ama hacca gitmek ve mesleğini bırakıp başını örtmek isteğinden bahsetmiş. Türbana şu an herkes karşıyken böyle bir açıklama yapması gerçekten çok hoş...
Niyetler önemli. Nasibi de varsa bir gün gerçekleşir...

Gülzar-ı İrfan

..............
Siz önce niyet edin yardımı benden bekleyin diye buyurmuş Mevla'm..
Bu arkadaşta niyetini etmiş Mevla en güzelini nasip etsin inşaAllah...
Bize düşen hakkında hüsnü zan beslemek ve dualarımıza tüm bu şekilde düşünen kardeşleri ortak etmek......

ALLAHA EMANET OLUN

vakiTamam

Doçent
türban agızlarda sakız oldu evet bu soz bı cok kapalı bayana destek vermek acısından soylenmıs olabılır burası guzel yanı..

fakat icler acısı bır durum söz konusu buda tesettürün ne oldugu bılınmeden kapalı olmak ıcın kapanmıs olmaları bı cok kızın.. ve bayanın.. ben senay akayında sözde degıl özde her yönüyle dinini yasamasını ısterım elbette..