Malezya'nın modern kampüslerinin arasında en büyük kampüse sahip olan UMS, YÖK tarafından tanınan bir devlet üniversitesidir.

forover

Üye
Malezya'nın modern kampüslerinin arasında en büyük kampüse sahip olan UMS, YÖK tarafından tanınan bir devlet üniversitesidir.

HakkındaAvantajlarıBölümleriFiyatlar & MasraflarGidenlerin GörüşleriFotoğraflar1994 yılında çok geniş bir bütçe ile kurulan Malezya Sabah Üniversitesi (University Malaysia Sabah), 4043 dekarlık alanı ile Malezya’nın en büyük kampüsüne sahiptir.
Malezya Sabah Üniversitesi’nin biri eyalet başkenti Kota Kinabalu’da diğeri de finans merkezi olan Labuan Adası (Eyaleti)’nda bulunan 2 adet denize sıfır kampüsü vardır.
Malezya Sabah Üniversitesi’nde 13 fakülte dahilinde 63 bölüm, 3’ü yüksek lisansa yönelik 9 enstitü bulunmaktadır.
2007 itibariyle 15’in üzerinde ülkeden 15.407 öğrenci ve öğretimin devamını sağlayan 1.525 personel bulunmaktadır.
Malezya Sabah Üniversitesi Asya’da çevre düzenlemesi (peyzaj) alanında ödülü, deniz kenarında kumsallı ve deniz sporları imkanı sağlayan, turistlerin bile ziyaret ettiği göz kamaştırıcı ve huzur veren bir kampüsü vardır.
Malezya Sabah Üniversitesi ISO standart belgeli eğitim ve teknik imkanlara sahiptir.
Malezya Sabah Üniversitesi’nde öğretim elemanlarının büyük bir bölümü İngiltere, Amerika, İskoçya, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Hindistan ve diğer yabancı ülkelerde eğitim almış, bilgili ve yüksek akademik yeterliliğe sahip hocalardır.
UMS, Avustralya, Amerika, İngiltere, Japonya, Endonezya vb… bir çok ülkeden çok sayıda üniversite ile anlaşması vardır. Karşılıklı öğrenci ve öğretim görevlisi değişim programları uygulanmaktadır.
Malezya Sabah Üniversitesi’nde çoğu bölüm - bazı mühendislik ve tıp branşları haricinde - 3 senedir.
Malezya Sabah Üniversitesi aralarında Türk hocaların da bulunduğu uzman kadro ve yoğun İngilizce hazırlık programı sayesinde Malezya’da yabancı dil imkanı sağlamaktadır. Öğrencilerin bu programa müteakiben %100 İngilizce lisanslarına başlarlar.
Malezya Sabah Üniversitesi’nde her öğrenci en az 2 yabancı dil ile mezun olur. Gerekli şartları sağlayanlar 3. Yabancı dili de öğrenebilirler. Ve unutulmamalıdır ki, UMS’de her yabancı dil, o dilin konuşulduğu ülkeden gelen hocalar tarafından öğretilir (Örneğin; Japonca, Japon hocalar tarafından öğretilir).
Her sene JobMarket.com ve Shell’in katkılarıyla düzenlenen kariyer günlerinde öğrenciler bölgenin ve dünyanın önde gelen şirketleri ile iş ve staj görüşmelerine girerler. Bir çok başarılı öğrenci daha mezun olmadan iş imkanı elde ederler.