Mahmut Efendi odasında bastonla çeçenistan'da cihad ediyormus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaptan

Mecra Yazarı
Cübbeli Ahmet'e göre seyhi odasinda bastonla Cecenistan'da cihad ediyormus....:nep: :halay:

Kaptan

Mecra Yazarı
Suriye ates cemberi, Irak keza öyle, Misir kan agliyor

Ey;

havada ucan karada kacan,
simsek gibi cakan ari gibi sokan,
ölmeyen,
uyumayan,
yemeyen-icmeyen,
hasta olmayan,
tuvalete gitmeyen,
evlenmeyen,
misk'i amber kokan,
kasina gözüne bakilmasi yasssah olan,
yanlarindan fisiltiyla konusulabilen,

kendisine cuma geceleri sahsa munhasir bluetooth (yeni dilde rabita) baglanti kurulabilen,
tayy'i mekan ile bir anda bircok yerde görünen,
rüyalarimizda ak sakalli dede seklinde fink atan,
karsisina ciktigimizda MR cihazi gibi kalbimizden geceni bilen

sayin ve pek muhterem(!) hocalar, seyhler, Suriye'de, Misir'da, Irak'ta , Filistin'de. Arakan'da, Dogu Türkistan'da sizleri göremedik. Ekran karsisina gecip
bastonunuzla bu zulme neden son vermiyorsunuz?

Sizi gidi ......siziiiii

lafons7275

Kıdemli Üye
Suriye ates cemberi, Irak keza öyle, Misir kan agliyor

Ey;

havada ucan karada kacan,
simsek gibi cakan ari gibi sokan,
ölmeyen,
uyumayan,
yemeyen-icmeyen,
hasta olmayan,
tuvalete gitmeyen,
evlenmeyen,
misk'i amber kokan,
kasina gözüne bakilmasi yasssah olan,
yanlarindan fisiltiyla konusulabilen,

kendisine cuma geceleri sahsa munhasir bluetooth (yeni dilde rabita) baglanti kurulabilen,
tayy'i mekan ile bir anda bircok yerde görünen,
rüyalarimizda ak sakalli dede seklinde fink atan,
karsisina ciktigimizda MR cihazi gibi kalbimizden geceni bilen

sayin ve pek muhterem(!) hocalar, seyhler, Suriye'de, Misir'da, Irak'ta , Filistin'de. Arakan'da, Dogu Türkistan'da sizleri göremedik. Ekran karsisina gecip
bastonunuzla bu zulme neden son vermiyorsunuz?

Sizi gidi ......siziiiii

"Siz savaşta onları kendi kuvvetinizle öldürmediniz, lâkin Allah öldürdü. (Ey Resulüm) Attığın vakit sen atmadın, lâkin Allah attı. Ve bunu, Allah müminleri güzel bir imtihana tâbi tutmak için yaptı. Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitir ve bilir." (Enfal, 8/17)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yaw arkadaş kendinizi kandırmayın.

Peygamberimiz Uhud savaşında Allah'a dua etse Allah onları yerle yeksan etmez mi idi.

Neden savaşa katıldı.

Neden sahabeler tek zırh giyerken peygamberimiz o sıcak çöl şartlarında üst üste iki zırh giydi.

Allah peygamberimizi korumaz mıydı.

Neden yüzüne darbe geldi de dişi kırıldı, yüzü gözü kan izinde kaldı.

Yanağına giydiği zırhın halkaları geçti.

Bunların hepsi imtihanın karşılığı.

Yok öyle odadan bastonla ateş etmek.

Bu insanın zayıf noktasıdır, doğa üstü olaylara inanma isteği.

İnsanın görevi bellidir; haktan yana olacaksın.

Adil olacaksın, Allah'ın yap dediğini yapacaksın yapma dediğini yapmayacaksın.

Yer yüzüne hakkı adaleti hakim kılmaya çalışacaksın.

Görevin budur, sorumluluğun budur.

Selam ve dua ile...

Not: Burada Mahmut Efendiyi tenzih ederim. Cübbeli yada diğerleri çeşitli şeyler anlatsa da Mahmut Efendinin hiç bir sohbetinde ''O oradan uçtu bu buradan kaçtı'' gibi akla mantığa sığmayan en ufak bir sözünü işitmedim.

Anlattığı ayettir hadistir.

Yani bana göre Cübbeli ile Mahmut Efendi arasında bir ekol farkı bir bozulma var.

lafons7275

Kıdemli Üye
Not: Burada Mahmut Efendiyi tenzih ederim. Cübbeli yada diğerleri çeşitli şeyler anlatsa da Mahmut Efendinin hiç bir sohbetinde ''O oradan uçtu bu buradan kaçtı'' gibi akla mantığa sığmayan en ufak bir sözünü işitmedim.

Anlattığı ayettir hadistir.

Adalet ile şahitlik yaptığın için teşekkürler. İşte güzel bir davranış örneği.

Diğer kardeşler için güzel bir örnek.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Adalet ile şahitlik yaptığın için teşekkürler. İşte güzel bir davranış örneği.

Diğer kardeşler için güzel bir örnek.

Eminim sayın Kaptanda Mahmut Efendinin sağlığının sıhhatinin yerinde olduğu dönemlerde sohbetine katılsa aklına yatmayacak, kendisine ters gelecek bir sözüne rastlayamazdı.

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye

Kaptan

Mecra Yazarı
Eminim sayın Kaptanda Mahmut Efendinin sağlığının sıhhatinin yerinde olduğu dönemlerde sohbetine katılsa aklına yatmayacak, kendisine ters gelecek bir sözüne rastlayamazdı.

Selam ve dua ile...

o kadar emin olma
piyasada Islam'a Kuran'a aykiri yazilari, kitaplari eski sohbet görüntüleri var

ihvanistanbul

AkhenAton
Hendek savaşında Efendimiz sav dua edince düşman ordusunu görünmeyen ordularla dağıtan kimdi? Hayberde kale kapısını tek eliyle kaldıran Hz. Ali kv. ye kuvveti veren kimdi? Mevla müsaade eder büyükler şefaat eder, himmet eder. Sanki islam tarihinde bu hiç vuku bulmamış gibi davranıyorsunuz ya hayret ediyorum.

Ladikli Ahmet Ağa hazretlerine soruyorlar: "Efendim bu kadar kerametiniz var, tasarrufatınız var neden islam alemi bu halde? Neden yardım etmiyorsunuz?
Cevaı: "Evladım müsaade çıkmıyor. Müsaade yok.."

lafons7275

Kıdemli Üye
Hendek savaşında Efendimiz sav dua edince düşman ordusunu görünmeyen ordularla dağıtan kimdi? Hayberde kale kapısını tek eliyle kaldıran Hz. Ali kv. ye kuvveti veren kimdi? Mevla müsaade eder büyükler şefaat eder, himmet eder. Sanki islam tarihinde bu hiç vuku bulmamış gibi davranıyorsunuz ya hayret ediyorum.

Ladikli Ahmet Ağa hazretlerine soruyorlar: "Efendim bu kadar kerametiniz var, tasarrufatınız var neden islam alemi bu halde? Neden yardım etmiyorsunuz?
Cevaı: "Evladım müsaade çıkmıyor. Müsaade yok.."
@abdullahbirisi nin dediği aklıma geldi.

Kime, ne anlatıyorsun?

ihvanistanbul

AkhenAton
@abdullahbirisi nin dediği aklıma geldi.

Kime, ne anlatıyorsun?

Anlatmak için değil. Bu tartışmalar kısır döngü gibi kimsenin fikri değişmeyecek niyetim tarafımı belli etmek. Yalnış hatırlamıyorsam Ebul Hasan Harakani ks hazretlerinin bir sözü var: Bir müridin yanında şeyhine laf edilir de mürid razı gelirse o köpekten daha aşağıdadır. Çünkü köpeğin yanında sahibine laf edilirse o bile itiraz eder.

Peşin itirazlar için şimdiden cevaptır: Evet Efendi Hazretlerine aklımı da gönlümü de bağladım. Çok memnunum. İstediğiniz yakıştırmayı yapabilirsiniz. Kusurlarım ve söz dinlememem benim kabahatimdir.

lafons7275

Kıdemli Üye
Anlatmak için değil. Bu tartışmalar kısır döngü gibi kimsenin fikri değişmeyecek niyetim tarafımı belli etmek. Yalnış hatırlamıyorsam Ebul Hasan Harakani ks hazretlerinin bir sözü var: Bir müridin yanında şeyhine laf edilir de mürid razı gelirse o köpekten daha aşağıdadır. Çünkü köpeğin yanında sahibine laf edilirse o bile itiraz eder.

Peşin itirazlar için şimdiden cevaptır: Evet Efendi Hazretlerine aklımı da gönlümü de bağladım. Çok memnunum. İstediğiniz yakıştırmayı yapabilirsiniz. Kusurlarım ve söz dinlememem benim kabahatimdir.

Bir münker gördüğünüzde gücünüz yetiyorsa elinizle..................

Sen moderatösün. Elini kullanıp bu tip konuları yasaklayabilirsin.

lafons7275

Kıdemli Üye
@ihvanistanbul kardeşim bak forum kurallarına göre kaptanın açtığı iki konu da aslında yasaklanması gerekir.

3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, argo ve sokak ağzı olarak tabir edilen bozuk lisanla mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

İslami Fikir Paylaşım Kuralları

1- İhvan Forum'da hiç bir akıma, hiç bir mezhebe; bunların değerlerine, hiç bir âlim ve fâzıl bilinen kişiye, hiç bir tarîkâte, cemaate veya mensublarına aşağılayıcı, hakâret edici, alaya alıcı, tekfir edici, müşrik ve sapık ilân edici üslûb ve ithâm kullanılamaz.

Kaptan

Mecra Yazarı
yasakci zihniyete karsiyiz :)

korkma lafons, biliyorum bu tür konularin savunulacak hicbir yani yok
onun icin iyisi mi ihvanistanbul gibi ya yut gitsin ya da ummuhan'in dedigi gibi cevap vererek komik duruma düsme

Kaptan

Mecra Yazarı

hah bak en azindan cesurca bir kabullenis
lafons gibi kurtarmaya ve kivirmaya calismiyor

"arkadasa ben inaniyorum sen inanma" bitti

ama yok yasaklayalim yok sümen alti edelim yok görmezden gelelim...cik cik cik olmaz
siz sümen alti etmek isteyebilirsiniz ama bizler yanlis bildigimizi her zaman ortaya koymaya devam edecegiz

Kaptan

Mecra Yazarı
@ihvanistanbul kardeşim bak forum kurallarına göre kaptanın açtığı iki konu da aslında yasaklanması gerekir.

3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, argo ve sokak ağzı olarak tabir edilen bozuk lisanla mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

İslami Fikir Paylaşım Kuralları

1- İhvan Forum'da hiç bir akıma, hiç bir mezhebe; bunların değerlerine, hiç bir âlim ve fâzıl bilinen kişiye, hiç bir tarîkâte, cemaate veya mensublarına aşağılayıcı, hakâret edici, alaya alıcı, tekfir edici, müşrik ve sapık ilân edici üslûb ve ithâm kullanılamaz.

:) bunu sen mi diyorsun

ya lafons bi git Allahini seversen
bana simdi arsivi tarattirma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...