Mahmut Efendi Hazretlerinden (k.s) Kamuoyuna önemli duyuru

mürid

Üye
Mahmut Efendi Hazrtelrinden (k.s) Kamuoyuna önemli duyuru
Fatih İsmailağa Camii’nde 03 Eylül 2006 tarihinde vukubulan menfur cinayeti müteakiben bilhassa medya merkezli olmak üzere gelişen hadisata binaen aşağıdaki açıklamaların kamu oyuna arzedilmesi ihtiyacı doğmuştur
.
1- İsmailağa Camii’nde halka vaaz verirken saldırıya maruz kalan Merhum Bayram Ali Öztürk Hoca’nın vefatı fevkâlâde üzüntü verici bir hadisedir. Memleketimizin ilim ve irfan hazinesinden büyük bir kayıptır. Saldırının bir camide planlanıp icra edilmesi ayrıca dikkat edilmesi icabeden bir husustur.
2- Hadisenin aslı ve özü, mukaddes bir mabedde, muhterem bir hocanın vazife esnasında katledilmesi olduğu halde, sonraki gelişmeler ve yayınlarla hadisenin ilme, cami ve cemaatına zarar vermek ve memleketimizin huzur ve sukûnunu rahatsız edecek mecralara sürüklenmek istendiğini üzüntüyle izliyoruz.
3- Yarım asra varan diyanet hizmeti süremde herhangi bir kanun dışılığa fırsat vermediğimiz gibi alet de olmamışızdır. Bu mevzudaki hassasiyetimiz ve dikkatimiz bundan böyle de aynen devam edecektir. Bunun aksine olan iddialar yakıştırma, iftira ve kötü niyetliliktir.
4- Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde, ülkemizi fitne ve fesada sürüklemek isteyen şahıslara fırsat verilmemelidir. Müminlerin basireti içimize nifak sokmak isteyenlerin önünde en büyük engeldir. Cami cemaati ve hakkımızda asılsız ve haksız itham ve iftiralarda bulunanları bundan vazgeçmeye davet ediyorum. İnsaf, vicdan ve adalet bunu iktiza eder.

Cenab-ı Hak cümlemizi muhafaza buyursun.

İsmailağa Camii Emekli İmam Hatibi
Mahmut Ustaosmanoğlu

arkadaslar baska eliyecek yer bulamaduim buraya ekledim acaba rhul furkanin altina alt forum acmaniz mümkünmüydü efendi hz leri basliginda ora efendi hz lerini söylediklerini yasamindan kesintiler sohbeterini ekleyebilirdik

Kutlukhan

Paylaşımcı
Bir ülkenin ilim ve irfan yuvaları, üniversiteleridir, insanları yüzlerce yıl gerisin geriye götüren ve bu nedenlede kapatılan tekke ve zaviyeler değildir.

ebuhatim

Asistan
Bir ülkenin ilim ve irfan yuvaları, üniversiteleridir, insanları yüzlerce yıl gerisin geriye götüren ve bu nedenlede kapatılan tekke ve zaviyeler değildir.

Size teşekkür ettim çünki inanınki çok güldüm yazınıza beni öyle bir güldürdünüzki size bunun için teşekkürle yetinmeyip dua bile ettim bide Dedimki YaRabbim hidayet ver şuna...Ne güzel dua değilmi? Bahsettiğiniz yolları çok iyi bilirim Allah'ın kanunlarını hiçe sayan, besmelesiz kitapları olan,gayri meşru ilişkileri çağdaşlık tanıyan,başörtüyü yobazlık gericilik olarak nitelendiren bir bataklığı, akrep yuvasını ilim irfan yuvası olarak tanımlayamazsınız haddinizi bilin bu kadar da ileri gidemezsiniz. Allah Teala'nın kitabının öğretildiği ve Mevla'nın ilminin öğretildiği yeri küçük düşüremezsiniz...Sizin dediğiniz okulların faydası karı ancak son nefese kadar olur son nefes gittikten sonra biter artık öbür tarafa bişey götüremezsiniz.o dünyalıktı ve bitti ya sonsuz yaşanılacak olan Ahiret ? Şimdi o okullarda okuyanlar oraya ne götürecek? Ama sizin küçümsediğiniz ve aşağıladığınız medreselerde tekkelerde insana hem dünyasını hem ahiretini kazandırıyorlar...Dünyada Yalnız Mevla'ya tevekkül etmeyi ona sığınmayı öğretiyorlar..Peki Bir kimse Mevla'ya sığınacak ta Mevla onu dünyada kendi haline mi bırakacak asla Mevla böyle birşey yapmaz..Mevla'ya sığınan herşeyden emindir..Hemde Ahiret yurdunu en güzel şekilde hazırlattırıyorlar..Tekrar diyorum haddinizi bilin tövbe edin asla Mevla'nın tekkelerini medreselerini küçümseyemezsiniz..Hangi cesaretle böyle bişey yapabilrisiniz?Hangi sıfatla? Allah'ın Medreselerinin arkasında Mevla var sizinde yökmü? Cahillikten Tez vakitte kurtulursunuz İnşallah..
Ali Haydar Efendi Babamız ne güzel demiş Cehalet Vezni Rezalet

grozny

Doçent
Tekke ,zaviye,tarikat,tasavvuf....bunların hiç birinin islamla alakası yoktur.Bunlar inançları kullanan siyasi örgütlerdir.Amacıda siyasi otoriteye itaatkar kullar yetiştirmektir.
O kadar kul ki mürid mürşidinin karşısında gassalın önündeki cenaze gibidir.
Mürşid müridine şeriata aykırı bir şey bile emretmiş olsa ona itaate mecburdur.
Halbuki islamda gayrı meşru konularda itaat yoktur.

Tarikatlardaki "nefsi öldürme" aslında şahsiyeti,onuru öldürmedir,mankurtlaştırmadır.Mason örgütlenmeleri tarikatları örnek alarak kurulmuştur.Onlarda da şahsiyetşi öldürüp mutlak itaatı sağlamak için onur kırıcı ayinler vardır.Onlarda da sırlar vardır,tarikatlardada sırlar vardır.
(K.S) KUDDİSE SIRRIHU kelimesi her tarikat,tasavvuf büyüğünün adının yanında vardır.Ne sırrı?
Tarikatlara girenlerin geçirdiği aşamalarını düşünerek okuyun,nasıl şahsiyetlerini kırdıklarını,ruhlarının köleleştirildiğini görün.Bu tarikatler dünyanın en eski kültürlerinden olan hinduların binlerce yıllık tecrübeleri ile oluşturulmuş en ustaca tekniklerini bilir ve kullanırlar.
İslam ise insanı eşrefi mahlukat olarak görür,hürüdür.Mutlak itaat yalnızca Allahadır.
Biraz düşünerek incelerseniz her şey apaçık ortada ama sizde tarikat eğitiminden geçmiş iseniz bunu görmeniz adeta imkansızdır.Bu şartlanmışlığı kırmak çok zordur.
Tarikatler hem dünyanızı hem ahiretinizi mahfederler.
Normal bir kölenin bedeni köledir,ruhu özgürdür ama tarikatların beynini yıkayarak,şahsiyetini sıfırlayarak köleleştirdiklerinin ruhu köledir.Kendini inkar etmiştir.Bir insanın düşebileceği en aşağı yere düşmüştür.Kula gönüllü olarak kul olmuştur.
Allah korusun.

fakiri

Kıdemli Üye

Evet, ne yuva ya !
Erdoğan TEZİÇ'ler, Kemal GÜRÜZ'LER, Kemal ALEMDAROĞLU'lar, Nur SERTEL'ler Yaşar NURİ'ler, Zekeriya BEYAZ'lar, Bayraktar BAYRAKLI'lar v.b. gibi cevherlerin yuvalandığı ve adam yetiştirdikleri yuvalar !
İsteyenler tepe-tepe kullansın !

Meryem

Komplike
Grozny, ne kadar tasavvufi bilgin varsa dökmüşsün de sana ne yararı var bu ham bilginin be babam? Ne kadar kör bir taassub içindesin... Birşey biliyormuş gibi yapıyorsun fakat hiç birşey bilmediğini sende bende herkeste biliyor değil mi?

Sen bana bir cevap ver hele gardaş;

-Kaç yıl tekkelerde, dergahlarda tasavvuf eğitimi aldın?
-Kaç kere bir mürşidin eteğinden tuttun da seni aldı çamurlara itti?
-Bir şeyhe bağlandın da sana Allahlık (haşa) iddiasında mı bulundu?
-Kula gönüllü kul olmak ne demektir?
-Evliyaya dil uzatırken o dilinin ensene yapışmasından korkmaz mısın?
-Son olarak bu sorum çok önemlidir, tarikatlardaki aşamaları birer parça anlatır mısın?

Vesselam.

kasvetli

Asistan
bu cahillik değil bunun ki ne dense dense aklı-yarım denir bu arkadaşımızın kafası yerinde değil ayrıca avatarından da anlaşılacağı üzere ve nickinden de tabi, siyasi fikirleri önde gelen birisi olduğunu anlayabiliriz.burası siyaset meydanı değil bu arkadaşımızın unutmasın kurt kocayınca çakalların maskarası olurmuş .Bende bir arkadaşımızın ettiği gibi dua ediyorum allah hidayet versin ve boş işlerle uğraşacağına din uğrunda bir şeyler yapmaya baksın .

Amacın ne?

Tekke ,zaviye,tarikat,tasavvuf....bunların hiç birinin islamla alakası yoktur.Bunlar inançları kullanan siyasi örgütlerdir.Amacıda siyasi otoriteye itaatkar kullar yetiştirmektir.

Tarikatlardaki "nefsi öldürme" aslında şahsiyeti,onuru öldürmedir,mankurtlaştırmadır.Mason örgütlenmeleri tarikatları örnek alarak kurulmuştur.Onlarda da şahsiyetşi öldürüp mutlak itaatı sağlamak için onur kırıcı ayinler vardır.Onlarda da sırlar vardır,tarikatlardada sırlar vardır.
(K.S) KUDDİSE SIRRIHU kelimesi her tarikat,tasavvuf büyüğünün adının yanında vardır.Ne sırrı?
Tarikatlara girenlerin geçirdiği aşamalarını düşünerek okuyun,nasıl şahsiyetlerini kırdıklarını,ruhlarının köleleştirildiğini görün.Bu tarikatler dünyanın en eski kültürlerinden olan hinduların binlerce yıllık tecrübeleri ile oluşturulmuş en ustaca tekniklerini bilir ve kullanırlar.
İslam ise insanı eşrefi mahlukat olarak görür,hürüdür.Mutlak itaat yalnızca Allahadır.
Biraz düşünerek incelerseniz her şey apaçık ortada ama sizde tarikat eğitiminden geçmiş iseniz bunu görmeniz adeta imkansızdır.Bu şartlanmışlığı kırmak çok zordur.
Normal bir kölenin bedeni köledir,ruhu özgürdür ama tarikatların beynini yıkayarak,şahsiyetini sıfırlayarak köleleştirdiklerinin ruhu köledir.Kendini inkar etmiştir.Bir insanın düşebileceği en aşağı yere düşmüştür.Kula gönüllü olarak kul olmuştur.
Allah korusun.

Kardeş ben sana ne diyeyim ya? vah ki; ne vah. ve hatta şüphelendim; cahil insanların kafasını karıştırmaya kalkan birisi de olabilirsin diye. Yine de Allah tüm müstehaklara hidayet versin.

fatih_88

Üye
Grozny, ne kadar tasavvufi bilgin varsa dökmüşsün de sana ne yararı var bu ham bilginin be babam? Ne kadar kör bir taassub içindesin... Birşey biliyormuş gibi yapıyorsun fakat hiç birşey bilmediğini sende bende herkeste biliyor değil mi?

-Son olarak bu sorum çok önemlidir, tarikatlardaki aşamaları birer parça anlatır mısın?

Vesselam.

üstad rabbim razı olsun bu tür cühelâca bir konuşmaya anca bu şekilde cevap verilirdi belki rabbim münkirlerden etmesin bizleri bakın ismet garibullah hz. ne buyuruyo tabi risaleyi kudsiyyeyi bilen kardeşler iyi bilirler : OTURMA MÜNKİRLE YEME SANCI,PAKLAMAZ SENİ HER KALAYCI. manasını asıl ihvan olan kardeşler bilecektir tekrar yüreğine sağlık üstad

GÜL-İ RANA

Profesör
Size teşekkür ettim çünki inanınki çok güldüm yazınıza beni öyle bir güldürdünüzki size bunun için teşekkürle yetinmeyip dua bile ettim bide Dedimki YaRabbim hidayet ver şuna...Ne güzel dua değilmi? Bahsettiğiniz yolları çok iyi bilirim Allah'ın kanunlarını hiçe sayan, besmelesiz kitapları olan,gayri meşru ilişkileri çağdaşlık tanıyan,başörtüyü yobazlık gericilik olarak nitelendiren bir bataklığı, akrep yuvasını ilim irfan yuvası olarak tanımlayamazsınız haddinizi bilin bu kadar da ileri gidemezsiniz. Allah Teala'nın kitabının öğretildiği ve Mevla'nın ilminin öğretildiği yeri küçük düşüremezsiniz...Sizin dediğiniz okulların faydası karı ancak son nefese kadar olur son nefes gittikten sonra biter artık öbür tarafa bişey götüremezsiniz.o dünyalıktı ve bitti ya sonsuz yaşanılacak olan Ahiret ? Şimdi o okullarda okuyanlar oraya ne götürecek? Ama sizin küçümsediğiniz ve aşağıladığınız medreselerde tekkelerde insana hem dünyasını hem ahiretini kazandırıyorlar...Dünyada Yalnız Mevla'ya tevekkül etmeyi ona sığınmayı öğretiyorlar..Peki Bir kimse Mevla'ya sığınacak ta Mevla onu dünyada kendi haline mi bırakacak asla Mevla böyle birşey yapmaz..Mevla'ya sığınan herşeyden emindir..Hemde Ahiret yurdunu en güzel şekilde hazırlattırıyorlar..Tekrar diyorum haddinizi bilin tövbe edin asla Mevla'nın tekkelerini medreselerini küçümseyemezsiniz..Hangi cesaretle böyle bişey yapabilrisiniz?Hangi sıfatla? Allah'ın Medreselerinin arkasında Mevla var sizinde yökmü? Cahillikten Tez vakitte kurtulursunuz İnşallah..
Ali Haydar Efendi Babamız ne güzel demiş Cehalet Vezni Rezalet

kardeşim çok sağol çok güzel yaşmışsın aynen katılıyorum sana

GÜL-İ RANA

Profesör

Allah korusun.

nasıl böyle yazarsınız ya" mürşid müridine şeriata aykırı birşey emretmiş olsa bile ona itaate mecburdur "diye ALLAHA İSYAN OLAN YERDE KULA İTAAT OLMAZ SAHTE SEYHLERLE KARIŞTIRMAYIN TARİKATI BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZEZDEN DOLAYI YALANLAYAMAZSINIZ ALLAH SİZE HİDEYET NASİP ETSİN

GÜL-İ RANA

Profesör

Vesselam.

KARDEŞİM GÜZEL YAZMIŞSIN ALLAH RAZI OLSUN ALLAH BÖYLELERİNE HİDAYET NASİP ETSİN

Mürşidi Olmayanin Mürşidi şeeytandir

büyük harflerle yazmak bağırmak anlamını taşıdıgından yazınız silinmiştir

yanlış kişiye buğuzluk ettim özür

:( tekrar selamun aleyküm yazdığım yazıyı gronzniye yazcaktım kardeşim doçente yazmışım yanlış anlaşılmasın

gulcem

Üye
Selam Ve Dua Ile

büyük harflerle yazmak bağırmak anlamını taşıdıgından yazınız silinmiştir

iklima

Üye
yarım akıllılara ALLAH HİDAYET EYLESİN

AkrepGENC

Üye
....
Biraz düşünerek incelerseniz her şey apaçık ortada ama sizde tarikat eğitiminden geçmiş iseniz bunu görmeniz adeta imkansızdır.Bu şartlanmışlığı kırmak çok zordur....

Allah korusun.

Demişsinde...

-Biraz Düşünseniz kendi (gaf)*letinizide anlıyacaksınız. Siz tarikat eğitiminden geçmemiş birisi olarak bunun bir yanılgı oldugunu nasıl anlayabiliyorsnuz?

-Eğer eğitim aldım diyorsanız bu farkı görmenizde imkansız olmalı. Zaten bunu siz diyorsunuz. Buna göre sizin doğru bildiğinizi, hiç bilmediklerinizle kıyaslıyor olmalısınız. Buna ne diyorsunuz?

Kısacası , Tam tersi bir durum için, Sonuç yine tam tersi...

saygılar;
AkrepGENC