Mahmud efendi icin yazilmis güzel bir siir

hirahos

Kıdemli Üye
Benim için mesele kapanmıştır..

Hadi uğurlar olsun abim..

S

SaLtan

Guest
ikisininde yeri aynıdır heralde:) zira tasavvucular iyi bilirki; ! bir şeyin diğerinden pek farkı olmuyor. fark sanırım kullukta. ve muvahhid kullardan olabilmekte. şeyhinin olmzsa yaşamıyacakmısınız dini islamı..

Bedrin_Aslanı

Profesör
bu soruyu şöyle sorabilirmiyiz? F. Gülen olmasaydı sizce bu kadar kişinin imanına vesile olunmayacakmıydı? Bu tür Zatlar şeyhler insanların imanını kazanmasında birer vasıtadır. Vesiledir onlar için. Bu vesile her şey olabilir. Çok garip gelen şeylerden bile Allah C.C bize hidayeti nasip edebilir. Vesilemizi seçebilir. Vesilelere sımsıkı sarılmamız gerekmiyor mu? O'na (yaklaşmaya yol) vesile arayın ve yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz. İnşa'Allah bizim vesilemizde şeyhimiz. Ve çok şükür onun vesilesiyle birçok şey öğrenmek nasip oldu. En önemlisi birçok dediğim şeyin hiç bir şey olduğunu öğrenmem oldu...

Bedrin_Aslanı

Profesör
şeyhinin olmzsa yaşamıyacakmısınız dini islamı..

bu sözünün ne kadar anlamsız olduğunu belirtmeye çalıştım. Ama anlatamadım. Sen beni mazur gör.

TuaNa MiNa

Paylaşımcı
Ya rabbi, bize ihsan ettiğin her türlü maddi ve manevi gücü, rızai barine uygun, hayırlı, faydalı işlerde kullanmayı bize nasib eyle rabbi. Bize bir hidayet meş"alesi olarak, ilim ve irfan nuru olarak gönderdiğin kur"anı kerimden azami derecede istifade etmeği nasib eyle ya rabbi. Kur"anı kerimin gösterdiği nurlu yoldan bizleri ayırma ya rabbi. Kur"anı kerimi, insanları zulmetten aydınlığa, cehaletten ilme çıkarmak için gönderdiğini buyurdun ya rabbi, Kur"anı kerimin bu hedefine ve gayesine uygun yaşamayı bize nasib eyle ya rabbi.

Ya Rabbi! eksenine kuran'ın konulduğu bir hayat ver.
Kuran için adanmış bir hayat ver.
Kuran'la anlam kazanmış bir hayat ver.
Kuran'la ahlaklanmış bir hayat ver.
Kuran'la formatlanmış bir tasavvur ver.

Ya rabbi hata ve kusurlarımızı affeyle. Amin amin, Vel hamdülillahi rabbil alemin

gülce

Paylaşımcı
size acıyorum kardeşim nedemek ya hocamısın ateşiyle yanmak hocanızında ateşinde yandığı uğrunda yanın derim yazık biz hristiyanlara kızıyoruz azizlerini yücelttikleri için islam ümmetine bakarmısınız yazık ...

Rabbim öyle büyükki, bir bakmışsınız o ateşle yanmaya can atıyorsunuz?Hayatta herşey mümkün !emin olmamak lazım