Mahabad'ın cezası hakkında

Muminaga

Yeni

2 gündür yazmıyorum 10 gün dolana kadarda yazmayacağım..bu son mesajım..
Dostluk kardeşim nerdesiniz buyrun teşrif edin yahu :)
yasaklanmama tepki olarak bu şekilde davranmanıza üzüldüm.
Yani demek istediğim ceza verilmiş ise demek ki hak etmişimdir.
Cezayı veren kardeşe yönelik bir tepki gibi olmuş gibi izlenim olmasından kaçınmalıydınız.
10 gün çabucak geçti, ayrıca dinlenmişte olduk :)
Allah cellu celalehu razı olsun saygı değer kardeşim.

Muminaga

Yeni
arkadaşlar itiraf ediyorum, mahabadın şifresini kırıp onun yerine o şahsa o sövmeleri ben yaptım...dolayısı ile cezayı benim almam lazım... ltfen sıraya giriniz... :)
bu itirafına rağmen cezayı sana neden ödetmediler yahu :)

Mizahende olsa güzel baktığın için Allah razı olsun kardeş

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Abi nerdesin gel yahu.
Cezayı veren kardeşe yönelik bir tepki gibi olmuş gibi izlenim olmasından kaçınmalıydınız.

beyefendi geçmiş olsun.

Ahmet

Çöl Aslanı
Geçmiş olsun @Mahabad , saglıgın sıhhatin nasıl?

ummuhan

Kıdemli Üye
Abi nerdesin gel yahu.

Bakın FORUM YÖNETİCİLERİ bu üyenin kıymetini bilin ne haksızlık, ne hak helal etmeme ne de ben suçsuzum... v.s demek yerine hak etmişimdir diyor :)

Ahmet

Çöl Aslanı
Bakın FORUM YÖNETİCİLERİ bu üyenin kıymetini bilin ne haksızlık, ne hak helal etmeme ne de ben suçsuzum... v.s demek yerine hak etmişimdir diyor :)

Hak etti ki verdik, aksini iddia eden yok ki :)
Cezayı alan razı, veren razı.
Herkesin hakaret etme özgürlügü var, ama herşeyin de bir bedeli var.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Hoşgeldin @Mahabad kardeşim.

PAWANozg_BfrP9wUk9q75bJ9E-w9JQXu-hTES1PRXDTk=w326-h204-p-no

Muminaga

Yeni
Geçmiş olsun @Mahabad , saglıgın sıhhatin nasıl?
Allah razı olsun. İyiyim Allah'a şükür. Bu konu içinde geçmiş olsun dileklerini ileten ve Allah'tan şifa dileyen kardeşlere cevap vermek için alıntıları biriktirirken forumdan düşmüşüm. Gecikme bu sebepten kaynaklanıyor.

Sol böbrekten taşlar alındı, 15 gün sonra sağ böbrek içinde aynı operasyon yapılacak inşaAllah. Sağlık güvencem olduğu halde 10 yıldır hiç doktora gitmediğime inanır mısınız?
bunun cezasını çekiyorum biraz da..
Büşra Betül kardeşin dediği gibi günahlarımın kefaretini ödedim.

Hastalıklar da imtihan, Rabbim günahlara kefalet eylesin inş..

İnsanoğlu bazen her amelin hesabının verileceğini unutabiliyor bu nedenle unutarak,bilerek ya da bilmeden yaptıklarımız için bağışlanma diliyoruz...
Her amelimizin hesabını vereceğimizi mümkün olan her vakitte, akılda tutmaya çalışıyorum. Sağlıkta hastalığı unuttuğumuz oluyor.
Allah celle celalehu Rahim ve Rahman'dır. Rahmeti bol bağışlayıcıdır. Allah unuttuğumuz ama hemen sonra nimetlerine şükürle yanıt verdiğimiz vakitler için ihmalimizden dolayı bizleri affetsin.
Geçmiş olsun @Mahabad Allah'tan şifalar diliyorum.
Geçmiş olsun @Mahabad
Allah acil şifalar versin inşaAllah.
Mahabad kardeşime Allahtan acil şifalar diliyorum. (Ameliyat olacağı yazılmıştı.)
İnşaALLAH başarılı bir ameliyat geçirmişsinizdir.Rabbim acil şifalar versin.geçmiş olsun.
Cümleten Allah razı olsun.
Herkese teşekkür ediyorum.
Allah hayra doğru sağlık sihhat dolu bir ömür nasip etsin cümlemize.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Allah razı olsun. İyiyim Allah'a şükür. Bu konu içinde geçmiş olsun dileklerini ileten ve Allah'tan şifa dileyen kardeşlere cevap vermek için alıntıları biriktirirken forumdan düşmüşüm. Gecikme bu sebepten kaynaklanıyor.

Sol böbrekten taşlar alındı, 15 gün sonra sağ böbrek içinde aynı operasyon yapılacak inşaAllah. Sağlık güvencem olduğu halde 10 yıldır hiç doktora gitmediğime inanır mısınız?
bunun cezasını çekiyorum biraz da..
Büşra Betül kardeşin dediği gibi günahlarımın kefaretini ödedim.

Her amelimizin hesabını vereceğimizi mümkün olan her vakitte, akılda tutmaya çalışıyorum. Sağlıkta hastalığı unuttuğumuz oluyor.
Allah celle celalehu Rahim ve Rahman'dır. Rahmeti bol bağışlayıcıdır. Allah unuttuğumuz ama hemen sonra nimetlerine şükürle yanıt verdiğimiz vakitler için ihmalimizden dolayı bizleri affetsin.

Cümleten Allah razı olsun.
Herkese teşekkür ediyorum.
Allah hayra doğru sağlık sihhat dolu bir ömür nasip etsin cümlemize.

Amin....

Muminaga

Yeni
Böyle birşey yapmaz. Böyle birşeyi ancak karaktersiz biri yapar. Fitne uykudadır, uyandırana lanet olsun.
Birincisi; @fakiri nin ismimi alet ederek hiçte doğru ve yakışık olmayan hal ve hareketlere giriştiğini üzülerek tanık oldum.

İkincisi, fakirinin temenni ettiği şekilde bir hal içinde olmayacağıma dair şahsıma duyduğunuz güven ve itimat için teşekkür ederim.
Allah razı olsun.

Muminaga

Yeni

Asıl konumuza gelecek olursak; ortadaki tablo güzel, genelimiz mahabad arkadaşımızın cezasının kaldırılması görüşüne birleşmiş. Birlik güzel birşey ama ortadaki durumun tahlilini iyi yapmak gerekir. Karşımızdaki kim olursa olsun, onun anne-babasına küfretmek meşru kabul edilemez. Küfre küfürle karşılık vermekte meşru kabul edilemez. Tahrik geçerli bir sebep degildir.
Yapılması gereken raporlamak ve cevap vermemek. Cevap vermeyince kendi kendine saga sola küfredecek hali yok.
Aynı küfürleri birbirlerine etmelerine karşın biri süresiz biri 10 gün almış. Sebebi biri kredisini tamamen tüketmiş digeri ise kredisinin henüz başında.

Onca küfür için 10 gün makul bir süre.

Yönetimin bu kararını anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Saygılar..
Tahrik geçerli bir sebep degildir.
Oldu bitti bir olay hakkında maksadım geçmişi kaşımak değildir.
Yalnız şu tahrik tanımlamasından öte "tahrik oğlu tahrik" ile karşı karşıya olduğumuzu -o an itibarıyla- hatırlatmak isterim.
önümde 2-3 seçenek vardı.
- Ya cengizhanın mesaj yazdığı konular içinde girmeyecek, kendi görüşümü açıklamayacaktım ki görüşümü açıklarsam elbette o malum kişinin görüş ve düşünceleriyle paralellik içermeyecekti o zaman her mesajımıza bir adet hakareti hak etmiş olacaktık!
- Ya da cengizhan ahlaksızlık yapacak bende doğrusun haklısın diyerek yolundan gidecektim ki kişiliğime, insan olmanın getirdiği bir zorunluluk olan şeref ve haysiyete ters gelecek olan bu seçeneği sıralamaya kalkışmam ta doğru olmadı biliyorum

Yapılması gereken raporlamak ve cevap vermemek.
Raporlamada bulundum.
Yönetim devreye girer gerekli tedbiri alır beklentisi boşa gitti...
hatta şu "anan....... doğardın" hakaretini aylar önce de büyük gürültülerle ifşa etmeye çalıştım. cengizhanın iğrençliklerine gösterilen musamaha nedeniyle de Forumu terk noktasına kadar geldim. Bu durumdan eminim ki herkesin haberi vardır.

Muminaga

Yeni
adalet terazisi eşit işlemeli ..

hiç fark etmez.birinin radikal kemalist ,diğerinin muhafazakar dindar olması..

efendimiz gibi

ömer gibi............................

kavgayı bilimyorum ...çokta izlemen..
mesajına beğenide bulundum, diyeceksin ki niye acaba..

cengizhanın büyük kusurlarını mikroskopik boyuta indirme çabasında da olsan nihayetinde bir çakıl taşı atmışsın acıtsın diye..
canın sağ olsun niyetine binaen beğenide bulundum, vereceğin cevabına tarafımdan cevap gelmeyecek haberin olsun..

Muminaga

Yeni
@Ahmet kardeş

mahabbata verilen 10 günlük cezanın yarısının bana verilmesini taleb ediyorum

cengizhan dolaylı yollardan burdakilere galiz küfürler ederek tahrik etmesi sonucu karşılık verilmesi sonucunda verilen ceza sadace mahabbata kesilmemeli bende cengizhana karşılık verdim

cezayı yarı yarıya paylaşmayı taleb ediyorum
Cezayı paylaşalım dedin bu yetmedi üstüne 7 gün ceza aldın :D
Bı husben kardeş tanıdım ama senin gibi deli birine rastlamadım :)

Gerçekten de tarifini yapmakta zorlandığım ender görülen bir dürüstlük örneği sergiledin de ama bu derece ileri gitmemeliydin
Her şey için sağol varol teşekkür kardeşim..
Allah eksikliğini hissettirmesin

Muminaga

Yeni
Ömer Efendiye her türlü hakaretleri yağdıran bir ..... burada mahabad nick'li üyenin hamiliğine soyunmuş !
Mahabad adlı arkadaşımızın bu görüntüye aldanmayacağını ve burada hangi üyenin ne nane yediğini bilen ender üyelerden olduğunu biliyoruz.
Ömer Öngüt başlıklı konulara hiç ilgilenmişliğim yoktur, çünkü ömer öngüt'ü okuyup öğrenmiş ve tanımış değilim. hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığım kişiye övgü veya eleştiri getiremeyeceğimden ömer öngüt ismi çevresinde tartışmalara dahil olmadım.
Dahil olmadığım halde ömer öngüt odaklı tartışmaya ismimin dahil edilmesi ve muhatabına hakarette bulunmak için alet edilmiş olmam kabul edilebilir bir şey değildir. @fakiri ye katılmıyorum, ileri sürdüğü savlar nezdimde şahsıma karşı saygısızlıktır.

bi husben

Kıdemli Üye
Cezayı paylaşalım dedin bu yetmedi üstüne 7 gün ceza aldın :D
Bı husben kardeş tanıdım ama senin gibi deli birine rastlamadım :)

Gerçekten de tarifini yapmakta zorlandığım ender görülen bir dürüstlük örneği sergiledin de ama bu derece ileri gitmemeliydin
Her şey için sağol varol teşekkür kardeşim..
Allah eksikliğini hissettirmesin

@Ahmet vur dedim öldür demedim yarısı olacaktı %70 şini vermişsin kardeş:)

@Mahabad tekrar geçmiş olsun.Bende bobrek taşları ver seni çok iyi anlıyorum bi ara kırdırma yontemiyle operasyon geçirdim ertesi gün onları cıkarana kadar anam ağladı olmaz boyle bır agrı