Mahabad'ın cezası hakkında

fakiri

Kıdemli Üye
Evet, sahte sevgi terennümlerini de kimse yemiyor !
Uyanıklığından hiç şüphe etmediğimiz Mahabad arkadaşımız da yemez elbetteki ...

lübb

Paylaşımcı
@Ahmet kardeş

mahabbata verilen 10 günlük cezanın yarısının bana verilmesini taleb ediyorum

cengizhan dolaylı yollardan burdakilere galiz küfürler ederek tahrik etmesi sonucu karşılık verilmesi sonucunda verilen ceza sadace mahabbata kesilmemeli bende cengizhana karşılık verdim

cezayı yarı yarıya paylaşmayı taleb ediyorum

cezanın iki gününe de biz alabiliriz. mahabad beyefendi için seve seve yatarız, çıkarız. :) tşk.

lafons7275

Kıdemli Üye
Evet, sahte sevgi terennümlerini de kimse yemiyor !
Uyanıklığından hiç şüphe etmediğimiz Mahabad arkadaşımız da yemez elbetteki ...

kişi kendinden bilir işi. Senin herşeyin sahte diye karşındakini de öyle görmen çok normal. Hatta senin öngüt bağlılığın da sahtedir. Kimbilir belki öngüt sağken seni yanına bile yaklaştırmamıştır. Bayramlarda seni ziyarete gelen çoluk çocuk torun torban sahte sevgi terennümleri gösteriyordur ama iyice terkedilmiş zavallı ihtiyar olmamak için onlara göz yumuyorsundur. Bu kafayı değiştirmezsen tek başına kalacak ve altını pislediğinde kimse altını almayacak. Pislik içinde bu dünyadan göçüp gideceksin.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahabad abim adam gibi adamdır. Cezası yönetimin anlayışı ile inşaAllah kaldırılır.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sevgi @fakiri yine iş başında forumun tekfirden sorumlusu
, insanları aşağılama sevdalısı iş başında inşaAllah ihvanforumdan birgün sende süresiz uzaklaştırılırsında nifak ve hasedliğinden forum temiz kalır.

çelebiler

Kıdemli Üye
benim üzüldüğüm islam namına din savunuculuğu yapanlar ,köşeye sıkıştıklarında hakaret ve kufre kaçarak karşı tarafı alevlendirip forumdan attırma yolunu seçiyorlar.
tam bir rezillik örneği..
birisiyle tartışıyoruz ,şeyihinin pislikleri ortaya dökülünce ,seyyit kutub ,mevdudi,islamoğlu ibni teymiyye ve daha nice ulemaya bile bile hakaret ediyor..
ona diyorumki dellin neyse koy!birlikte bakalım nedir ne değildir.bu güzide şahsiyyetler nesi yanlıştır?
onuda koymuyor.
bu odam forumda olsa olmasa ne olacak?bumu islam tatışacak?

İnsanların derdi Allah rızası olsaydı,her dinlediklerinden kendilerine bir fayda sağlamaya çalışır,en doğru söze uyarlardı.

İslami cemaat ve tarikatlar spor kulübü gibi oldu.İnsana toplumda sosyal statü ve para sağlıyor.

İşin içine menfaat girince Allah rızası kayboluyor.Gücünü kulübünden alan cemaat mensubu,müritler de kulüplerini ve efendilerini koruma adına başlıyorlar nefislerini küfürlerle coşturmaya.

Halbuki kimin umurunda kim ne demiş,ne yapmış,neye inanmış küfür etmeye değer mi?

Kimsenin kulu olmayın Kardeşler.Adamı olduğunuz kişilerin gözünde kıymetiniz yok.

Sadece Allah'ın kulu olun.

Allah'ın adını yüceltmek için konuşun başka insanları yüceltmeye uğraşmayın.

fakiri

Kıdemli Üye
Mahabad arkadaşımız, burada astığı yazıların hemen hemen hiç birisine katılmadığı üyelerin kendisine bu yasak dolayısıyla yaptığı bu sevgi dalkavukluğunu bilemeyecek ve sezemeyecek kadar saf değildir diye düşünüyorum. Yasağı bittiğinde sanırım bu konuda etraflıca bir açıklamayı
kendisi de yapacaktır ve herkes boyunun ölçüsünü alacaktır.

lafons7275

Kıdemli Üye
Mahabad arkadaşımız, burada astığı yazıların hemen hemen hiç birisine katılmadığı üyelerin kendisine bu yasak dolayısıyla yaptığı bu sevgi dalkavukluğunu bilemeyecek ve sezemeyecek kadar saf değildir diye düşünüyorum. Yasağı bittiğinde sanırım bu konuda etraflıca bir açıklamayı

Böyle birşey yapmaz. Böyle birşeyi ancak karaktersiz biri yapar. Fitne uykudadır, uyandırana lanet olsun.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Gelince inşaallah buralarda olursun

bi husben

Kıdemli Üye

@fakiri yahu bi kerede olumlu bak

olay şudur cengizhan denen müsvette burda herkese küfür etti bazılarımız ses çıkarttı bazılarımız çıkartmadı

ses çıkaranların başında ben ve mahabad vardı küfürüne karşılık küfür ettik

bundan dolayı mahabad ceza aldı ben almadım bunun adıl olamayacağını düşündüğüm için yarısını bana vermelerini taleb ettim olay budur

dallandırılıp budaklandırılmaya gerek yoktur

salimabi

Kısıtlı Erişim
İşin özeti aynı muameleyi cezayı @fakiri de hakediyor

lafons7275

Kıdemli Üye
10348616_492033570933177_4915335291426465570_n.jpg

fakiri

Kıdemli Üye
@fakiri yahu bi kerede olumlu bak
olay şudur cengizhan denen müsvette burda herkese küfür etti bazılarımız ses çıkarttı bazılarımız çıkartmadı ses çıkaranların başında ben ve mahabad vardı küfürüne karşılık küfür ettik bundan dolayı mahabad ceza aldı ben almadım bunun adıl olamayacağını düşündüğüm için yarısını bana vermelerini taleb ettim olay budur
dallandırılıp budaklandırılmaya gerek yoktur

Syn. bi-husben,
Sözlerim size değil...Sizin samimi olduğunuza inananlardanım.
Yalnız açtığınız konu bazı sahtekârların Mahabada gördüğünüz gibi,
dalkavukluk yapma ve yersiz ağlama duvarı haline sokuldu!
Biz de dedik ki, madem mahabad'ı çok seviyorsunuz, sevgi lafal olmaz
eylemle olur, buyrun Mahabad'ın yazı asamadığı 10 gün sizde ona destek
olarak yazı asmayın ! Bu yazımdan sonra sahte sevgi sahipleri nasıl hemen de belli oldu !
Bizim vurgulamak istediğimiz olay da budur.
Sanırım anlamışssındır.

lafons7275

Kıdemli Üye
sevgi lafal olmaz
eylemle olur, buyrun Mahabad'ın yazı asamadığı 10 gün sizde ona destek
olarak yazı asmayın !

Uyanığa bak hele, bizi gönderip meydanı boşaltacak zehirlerini İslam maskesi altında kusacak.

Bu şekilde sevgi gösterilmez. Aksine mahabadın yokluğunu aratmayacak kadar çok yazı asılmalı foruma. Mesela benim bu yazım mahabadın kontenjanından olsun.

fakiri

Kıdemli Üye
Uyanığa bak hele, bizi gönderip meydanı boşaltacak zehirlerini İslam maskesi altında kusacak.
Bu şekilde sevgi gösterilmez. Aksine mahabadın yokluğunu aratmayacak kadar çok yazı asılmalı foruma. Mesela benim bu yazım mahabadın kontenjanından olsun.

Önce küfründen arıl, temizlen, forumdakilere de "ben böyle bir nane yedim, pişmanın ! diyerek özür dile,
ondan sonra seni muhatab almayı düşünmeye başlayabilirim! Yine de kesinlik yok !

Havas

Kısıtlı Erişim
İnsanların derdi Allah rızası olsaydı,her dinlediklerinden kendilerine bir fayda sağlamaya çalışır,en doğru söze uyarlardı.

İslami cemaat ve tarikatlar spor kulübü gibi oldu.İnsana toplumda sosyal statü ve para sağlıyor.

İşin içine menfaat girince Allah rızası kayboluyor.Gücünü kulübünden alan cemaat mensubu,müritler de kulüplerini ve efendilerini koruma adına başlıyorlar nefislerini küfürlerle coşturmaya.

Halbuki kimin umurunda kim ne demiş,ne yapmış,neye inanmış küfür etmeye değer mi?

Kimsenin kulu olmayın Kardeşler.Adamı olduğunuz kişilerin gözünde kıymetiniz yok.

Sadece Allah'ın kulu olun.

Allah'ın adını yüceltmek için konuşun başka insanları yüceltmeye uğraşmayın.
aynen öyle ..tarikatlar cemaatler zivanadan çıkmış..

mezhebler ayrı bir kavga ortamı

tasavvuf ayrı bir kavga ortamı

çok değerli alimlerde var..nedense merdiven altı bir hacı dayı cemaat lideri olup akıl veriyor..
kurana has bir şey söylese amenna!

mekubetul arifan hikayetussalihan üzre korulmuş masal dini..