Mahabad'ın cezası hakkında

Havas

Kısıtlı Erişim

edebli konuşsun edebli yazsın edeble cevab alsın..

sana söyleyecek bir şey yok ...

benim foruma ileteceğim ,forumda mahmutcu yapılanması var .forumu ele geçirmeye çalışıyorlar.

forum bunlara kesinlikle izin vermemeli

verirse çöker!

Leylifer

Kıdemli Üye
Esselam

Arkadaşlar olaylara hemen müdahaleden bahsetmişsiniz de yönetici dediğiniz kişiler foruma bağlı çalışan işçiler değiller, vakti oldukça girmeye çalışan ve olası yanlışlıkları-aşırılıkları düzenlemeye çalışan kişilerdir, düzeltenlerdir diyemiyorum çünkü yöneticiler de hata yapar bunu en iyi sizler bilirsiniz... Kusursuz forum olduğunu düşünen varsa bana mutlaka önersinler...
Yönetici arkadaşlar ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar buna emin olabilirsiniz, eksiklikleri de düzgünce bizlere anlatırsanız elimizden geldiği kadar gidermeye çalışırız, kendimize düzen vermeye çalışırız...
Bu çalışmalarımızı ağır eleştirelerle süsleyerek bizleri kırmayın, bizler de elimizden geldiği kadarıyla sizleri kırmamaya çalışalım...

Ayrıca ben uzun süredir yönetici olsam da çok fazla giremiyorum ama elimden geldiği kadar girdiğim sürede sorunlarla ilgilenmeye çalışıyorum... Girememe sebeplerim okulum, ailem vs vs...

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye

Ayrıca ben uzun süredir yönetici olsam da çok fazla giremiyorum ama elimden geldiği kadar girdiğim sürede sorunlarla ilgilenmeye çalışıyorum... Girememe sebeplerim okulum, ailem vs vs...

Selam ve dua ile...

Samimiyetinize inanıyorum. Hazır şimdi forumdayken biz üyelerin isteğini yerine getirseniz?

Leylifer

Kıdemli Üye
Samimiyetinize inanıyorum. Hazır şimdi forumdayken biz üyelerin isteğini yerine getirseniz?

İstek nedir direk bana yazsanız, her mesajı tek tek okuyamıyorum, ve ayrıca isteğinizin ardından raporları inceleyip olaya müdahale etmem gerekiyor, siz alıntı yapıp isteğinizi bir mesajda iletin ben tekrar girişimde ilgileneyim, şimdilik çıkmam gerekiyor... 2-3 saat içinde girmeye çalışcam o sırada ilgileneyim...

lafons7275

Kıdemli Üye

İstek nedir direk bana yazsanız, her mesajı tek tek okuyamıyorum, ve ayrıca isteğinizin ardından raporları inceleyip olaya müdahale etmem gerekiyor, siz alıntı yapıp isteğinizi bir mesajda iletin ben tekrar girişimde ilgileneyim, şimdilik çıkmam gerekiyor... 2-3 saat içinde girmeye çalışcam o sırada ilgileneyim...

İstek mahabadın cezasının kaldırılması. Cengizhan birkaç gündür Türk halkını cahillikle suçladı, İskilipli Atıf hocayı vatan haini ilan etti ve ilk olarak özür dilerim p.i.ç küfrünü kullandı. Yönetime bildirildiyse de o an için ilgilenilemedi ve bu zat küfürlerine devam etti. Sonra mahabad da buna aynıyla karşılık verdi. Olay budur. Teşekkürler...

Leylifer

Kıdemli Üye
İstek mahabadın cezasının kaldırılması. Cengizhan birkaç gündür Türk halkını cahillikle suçladı, İskilipli Atıf hocayı vatan haini ilan etti ve ilk olarak özür dilerim p.i.ç küfrünü kullandı. Yönetime bildirildiyse de o an için ilgilenilemedi ve bu zat küfürlerine devam etti. Sonra mahabad da buna aynıyla karşılık verdi. Olay budur. Teşekkürler...

Bu konuyu şimdilik arşive kaldırıyorum ve dönüşümde raporları inceleyip gerekeni yapacağım inşaAllah... Cezaları Ahmet abi verdiği için kendisi ile de istişare edip nedeni öğrensem daha iyi olur... Yönetim olarak elimizden geleni yapacağız...

Selam ve dua ile

Ahmet

Çöl Aslanı
Arkadaşlar, öncelikle mahabad arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. Böbrek ağrısını içinizde en iyi bilenlerden biriyimdir, çok zor.

Asıl konumuza gelecek olursak; ortadaki tablo güzel, genelimiz mahabad arkadaşımızın cezasının kaldırılması görüşüne birleşmiş. Birlik güzel birşey ama ortadaki durumun tahlilini iyi yapmak gerekir. Karşımızdaki kim olursa olsun, onun anne-babasına küfretmek meşru kabul edilemez. Küfre küfürle karşılık vermekte meşru kabul edilemez. Tahrik geçerli bir sebep degildir.
Yapılması gereken raporlamak ve cevap vermemek. Cevap vermeyince kendi kendine saga sola küfredecek hali yok.
Aynı küfürleri birbirlerine etmelerine karşın biri süresiz biri 10 gün almış. Sebebi biri kredisini tamamen tüketmiş digeri ise kredisinin henüz başında.

Onca küfür için 10 gün makul bir süre.

Yönetimin bu kararını anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Saygılar..

salimabi

Kısıtlı Erişim
Cezaya iti raz etmiyoruz @Ahmet kardeşim cezayı biz çekelim diyoruz ben hazırım selamlar

salimabi

Kısıtlı Erişim
Paralel devletimiz var ama paralel kanunlarımız yok diyorsun yani :) :D teşekkürler (bu bir latifeydi )

Hakperest

Kıdemli Üye
kiymetli yazılara imza atan abimize, Allahtan cc şifa diliyorum. cezada değişiklik mümkün görünmemekle beraber, isteyen olursa onları da bir süre dinlenmeye alabiliriz. :D

Havas

Kısıtlı Erişim
adalet terazisi eşit işlemeli ..

hiç fark etmez.birinin radikal kemalist ,diğerinin muhafazakar dindar olması..

efendimiz gibi

ömer gibi............................

kavgayı bilimyorum ...çokta izlemen..

Hakperest

Kıdemli Üye
adalet terazisi eşit işlemeli ..hiç fark etmez.birinin radikal kemalist ,diğerinin muhafazakar dindar olması..efendimiz gibiömer gibi............................kavgayı bilimyorum ...çokta izlemen..
kimsenin kemalist olması bizim sorunumuz değildir. merakınız varsa sizde kemalist olursunuz. Ancak kimse kemalistlere ya da olmayanlara nesepsiz mealinde küfürleri idame ettiremez. küfür etmekle sistematik küfür etme arasında fark vardır; bireye ve topluma da hakeza

Ahmet

Çöl Aslanı
adalet terazisi eşit işlemeli ..

hiç fark etmez.birinin radikal kemalist ,diğerinin muhafazakar dindar olması..

efendimiz gibi

ömer gibi............................

kavgayı bilimyorum ...çokta izlemen..

Forumda hemen hemen herkesin bir vukuatı vardır. Kiminin 10 vukuatı vardır. Kiminin her işi vukuattır. Bunların yaptırımları farklıdır. Ömer degiliz, dogru veya yanlış bulabilirsin, bu bizim yıllardır uyguladıgımız bir sistem.

İkincisi, cengizhan kemalist oldugundan degil, kişilerin nesebine "ısrarla" küfretmesinden ceza aldı.

Havas

Kısıtlı Erişim
benim üzüldüğüm islam namına din savunuculuğu yapanlar ,köşeye sıkıştıklarında hakaret ve kufre kaçarak karşı tarafı alevlendirip forumdan attırma yolunu seçiyorlar.
tam bir rezillik örneği..
birisiyle tartışıyoruz ,şeyihinin pislikleri ortaya dökülünce ,seyyit kutub ,mevdudi,islamoğlu ibni teymiyye ve daha nice ulemaya bile bile hakaret ediyor..
ona diyorumki dellin neyse koy!birlikte bakalım nedir ne değildir.bu güzide şahsiyyetler nesi yanlıştır?
onuda koymuyor.
bu odam forumda olsa olmasa ne olacak?bumu islam tatışacak?

kilicarslan

Kıdemli Üye
Yine ne oldu, biraz şaşırdım doğrusu mahabad kardeş ceza alacak bir arkadaş değildir, bi yanlışlık olmasın.

fakiri

Kıdemli Üye
Lafla peynir gemisi yürümez beyler !Mahabad nick'li arkadaşımızı çok sevdiğini söyleyenler o kaç gün yasaklandı ise sevgilerini belirtmek için onlar da o kadar gün -galiba 10 gündü- forumda yazı asmayı kendilerine yasak ederler olur-biter !
Sevgi eylem gerektiren bir husustur, laf ve lakırdı ise lafontende olur !
Haydi hodri meydan size kaldı ! Bakalım Mahabad muhabbetinde kimler sadık ?..